Останнє оновлення: 13:00 понеділок, 1 березня
Точка кипіння
Ви знаходитесь: Економіка / Чернігів / Чернігівські тролейбуси працюють, але страйк може повторитися
Чернігівські тролейбуси працюють, але страйк може повторитися

Чернігівські тролейбуси працюють, але страйк може повторитися

Колектив Чернігівського тролейбусного управління відновив свою роботу в четвер зранку. Як стало відомо «Високому Валу» - без тиску на працівників не обійшлося.

Кондуктори та водії тролейбусів досить емоційно розповідають, що їх чи не силоміць примусили приступити до роботи. Начебто були задіяні правоохоронці та бійці «Беркуту».

Цю інформацію спростовує начальник Чернігівського тролейбусного управління Олег Коржов.

За його словами, конфлікт вдалося врегулювати цивілізованими методами.

Нагадаємо, що «Рогаті» не виходили на маршрут три дні – в понеділок, вівторок та середу. Працівники ЧТУ вимагали віддати їм зароблену за попередні три місяці зарплату.

В середу керівництво ЧТУ звернулося до Деснянського районного суду з вимогою визнати цей страйк незаконним, адже про його проведення не було попереджено за 15 днів, як того вимагає відповідне законодавство.

Суд задовольнив цю вимогу та виніс рішення відновити роботу підприємства.

В четвер о п’ятій ранку, коли працівники прийшли на свої робочі місця й мали намір продовжити страйк, їм оголосили рішення суду. При цьому бути присутні начальник ЧТУ Олег Коржов та начальник управління транспорту міськради Володимир Воронін.

За словами пана Коржова, при цьому був присутній лише один правоохоронець, який слідкував за порядком і не втручався в розмови.

«Машина міліції дійсно приїздила, але буквально на п’ять хвилин, аби з’ясувати, чи все у нас спокійно», - повідомив начальник ЧТУ.

Далі відбулося «мирове» засідання страйкового комітету, на якому були зафіксовані поступки з двох сторін. Колектив ЧТУ вирішив відновити роботу.

 Зарплата працівникам була частково виплачена ще в середу, з ними розрахувалися за травень і половину червня, - зазначив Олег Коржов.

Крім того, було вирішено 25 серпня провести конференцію трудового колективу ЧТУ, на якій розглянути всі спірні питання.

Це підтвердив і голова профкому ЧТУ Леонід Кедровський.

Щоправда, п. Кедровський зазначив, що під час оголошення рішення суду був присутній особисто заступник начальника міського відділку міліції (його прізвища він не знає), він просив людей приступити до роботи.

За словами голови профкому, машина міліції дійсно приїздила, але людей не розганяла і працювати не примушувала. Про участь «Беркуту» він не сказав нічого.

Якщо керівництво підприємства не виконає свої обіцянки, профком знову вступить у трудовий спір, але вже на законних підставах, - підкреслив Леонід Кедровський. - Ми домовилися також, що будь-яких санкцій проти учасників страйку не буде застосовано.

На цей момент працівникам ЧТУ було виплачено понад 1 млн. 200 тис. грн. Заборгованість складає ще близько 400 тис. грн. Економічний стан підприємства, за словами керівника ЧТУ, залишається дуже складним.

- Наше підприємство завжди було збитковим і не зможе існувати, доки ми перевозимо пільгові категорії населення, і це нам у повному обсязі не відшкодовується, - пояснює Олег Коржов. – Маємо застарілий рухомий склад транспорту, потрібно ремонтувати контактну мережу в місті. Це цілий комплекс проблем, що накопичувався упродовж тривалого часу. Рано чи пізно це все мало вистрелити.

 

Довідково: Близько 80 тис. людей у Чернігові користуються пільгами під час проїзду.

Коментарі (3)

911 | 2010-08-16 00:56

"Про участь «Беркуту»..." Купіть нарешті відповідний словник ( правильність вживання -у, --а в родовому відмінку) і не ганьбіть укр. мову своєю малограмотністю...

Ггг | 2010-08-16 00:18

Гость
До *опы суды в деле "работник кинут КП".
Хорош превед соколику перед выборами! Показали нестусность "холовы". Даешь второй страйк! Ато не заплатят.

Гость | 2010-08-15 07:55

Пакамись небудет иска в суд об взыскании заработной платы до тех пор небудет этй самй зароботной платы
закрити

Додати коментар:

SVOBODA.FM - LIVE!
Listen on Online Radio Box! SVOBODA.FM

Архів прямих трансляцій на YouTube: YouTube.com/holovatenko

SVOBODA.FM на Apple Podcasts

Реклама на сайті SVOBODA.FM
Фотоновини

  Академічний народний хор — запрошення до весни

SVOBODA.FM