Останнє оновлення: 20:14 субота, 10 квітня
Машинобудування
Ви знаходитесь: Економіка / Чернігів / У Чернігові вироблятимуть тролейбуси?

У Чернігові вироблятимуть тролейбуси?

Сьогодні, 27 липня, в Чернігівській міській раді директор ВАТ «Белкомунмаш» Володимир Король і голова правління ЗАТ «Чернігівський автозавод» Валерій Купцов говорили про намір створити спільне підприємство з виробництва пасажирського електротранспорту.

Керівники українського та білоруського підприємств розглядають можливості спільної діяльності на матеріально-технічній базі ЗАТ «Чернігівський автозавод». В.Король співпрацю з чернігівськими колегами вважає перспективною. Крім того, білоруська сторона зацікавилася розробками наших фахівців щодо випуску автобусів середньої і малої місткості.

За планами керівників обох підприємств, випуск першого українсько-білоруського тролейбуса повинен відбутися вже наприкінці цього року, максимум – на початку 2011 року. Також очікується, що вартість тролейбуса, виробленого в Чернігові, складатиме близько 150 тис. дол., що значно дешевше інших українських тролейбусів.

За словами президента корпорації «Еталон» (у її складі ЗАТ «Чернігівський автозавод») Володимира Бутка, виробництво тролейбусів в Чернігові буде актуальним напередодні «Євро-2012», і підприємству на перших етапах просто не обійтися без держзамовлення.

«Сто-двісті тролейбусів в рік – буде перший крок, який дозволить підприємству ритмічно розвиватися», - підкреслив В.Бутко. Адже, за його інформацією, потреба в тролейбусах в 4 українських містах, що прийматимуть чемпіонат Європи по футболу в 2012 році, не менше 500 одиниць.

Чернігівський міський голова Олександр Соколов висловив переконання, що електротранспорт і надалі залишатиметься одним з важливих видів громадського транспорту в українських містах загалом, і Чернігові зокрема. О.Соколов нагадав, що свого часу діяла державна програма, яка дозволяла купувати тролейбуси містам на умовах співфінансування з державного і місцевого бюджетів. На сьогодні, за його словами, є необхідність поновлення дії цієї програми.

«Загалом у співпраці з білоруською стороною нас цікавить досвід реалізації державних програм розвитку електротранспорту, а також можливості придбання тролейбусів у лізинг», - зазначив Чернігівський міський голова.

Коментарі (4)

читатель ВВ | 2010-07-28 11:44

Учитывая ситуацию, что автозавод фактически стоит, имеет немалые кредиты банкам, продаж практически нет = производить тролейбусы, это практически единственная соломинка, за которую нужно хвататься. Не говорю уже про занятость людей, наполняемость бюджета и пр. К тому же, опыт соседнего госудаоства + мощности завода это позволят делать.

Правдоруб(\ | 2010-07-28 07:18

"Строить тролейбусы???" Так це ж такий урон,
Як і український мобільний телефон.

хохол | 2010-07-27 22:09

Тролейбусы строить в Чернигове?????? ПОлный бред и передвыборная трындеж !!!!!!!! Насмешили , вот уроды а ???

Иван | 2010-07-27 21:34

Да это все выборы!
Ничего не будет!!.
А Соколов будет снова байки рассказывать и раздавать обещания.
О намерениях строить можна говорить так же
долго как о полете на Марс.(Еще Циолковский говорил)
закрити

Додати коментар:

SVOBODA.FM - LIVE!
Listen on Online Radio Box! SVOBODA.FM

Архів прямих трансляцій на YouTube: YouTube.com/holovatenko

SVOBODA.FM на Apple Podcasts

Реклама на сайті SVOBODA.FM
Фотоновини

  Український гурт МАХА підкорює стрімінговий сервіс Spotify

SVOBODA.FM