Останнє оновлення: 20:14 субота, 10 квітня
Пасажирські перевезення / Тролейбусне управління
Ви знаходитесь: Економіка / Чернігів / Олександр Соколов: «Тролейбусне управління проблемне, але буде комунальною власністю»
Олександр Соколов: «Тролейбусне управління проблемне, але буде комунальною власністю»

Олександр Соколов: «Тролейбусне управління проблемне, але буде комунальною власністю»

Комунальне підприємство «Чернігівське тролейбусне управління» є найбільшим соціальним перевізником нашого міста.

Вже 46 років чернігівці користуються цим екологічно чистим транспортом – тролейбусами. Але самим працівникам ЧТУ сьогодні живеться не безпроблемно.

Саме з питання про фінансово-господарську діяльність комунального підприємства «Чернігівське тролейбусне управління» й розпочалася сьогодні вранці розширена нарада у міській раді.

Про фінансові і статистичні результати діяльності ЧТУ та головні проблеми підприємства доповів начальник КП "ЧТУ" Олег Коржов.

За його словами, кількість працівників підприємства у 2009 році збільшилась (в основному за рахунок прийому водіїв та кондукторів) і склала 864 чоловіки, хоча кадрова проблема все одно не вирішена. Середній вік працівників ЧТУ складає 49 років, а середня зарплата в 2009 р. склала 1534 гривні.

На балансі ЧТУ – 121 тролейбус (з яких 95 підлягають заміні) і 23 автобуси.

Технічний парк невпинно старіє, а пробіг деяких тролейбусів вже перевищив мільйон кілометрів. З технічним станом автобусів також виникають проблеми, адже їхній ресурс менший, ніж у тролейбусів. З кожним роком погіршується і стан контактної мережі.

Головною проблемою ЧТУ є нестача фінансових коштів, що спричиняється, насамперед, найнижчим в Україні рівнем компенсацій за перевезення пільгових категорій пасажирів. Підняття тарифів з 1.6.2009 р. ситуацію покращило, але не врятувало. Сьогодні собівартість перевезення одного пасажира тролейбусом складає 1,28 грн., автобусом – 1,78 грн..

Щоб розрахуватися з працівниками ЧТУ по зарплаті та вирішити інші нагальні потреби, керівництво управління вимушене брати кредити. Але й це не вирішує проблеми – заборгованість по зарплаті вже складає 1,8 млн. гривень (у середньому 2083 грн. на одну людину).

У подібній скруті зараз опинилися всі електротранспортні підприємства України. Що ж робити?

Начальник управління ЖКГ Чернігівської міської ради Вадим Антошин запропонував власний варіант:

- Треба зменшити кількість «маршруток» в місті, щоб більша кількість городян їздила у тролейбусах та автобусах ЧТУ.

Міський голова Олександр Соколов не підтримав «головного комунальника»:

- Ми повинні перш за все дбати про людей, про те, щоб їм було зручно. Тому штучно кількість «маршруток» не зменшуватимемо. Але й без тролейбусного управління нам не обійтися. У минулому році місто не змогло допомогти ЧТУ, бо не було бюджету розвитку. Навряд чи фінансова ситуація покращиться у найближчий час. Державні ціни на нові тролейбуси зараз для міста нереальні, тому ремонтуватимемо і «оживлятимемо» те, що є.

Чи будуть підвищуватися тарифи на перевезення пасажирів у тролейбусах і автобусах ЧТУ? Про це на нараді не говорилося. А значить, можна здогадуватись, що найближчим часом такого підвищення не буде.

Фото: Сергій СТУК

Коментарі (2)

z | 2010-03-11 16:36

уберите этого дебила-антошина.нужно убирать льготы-всем.и пенсионерам и чернобыльцам и всем,всем.тогда будет толк

Николай | 2010-03-11 12:02

Выход, собственно говоря, один: монетизация льгот. А это компетенция Верховной Рады, а не мэрии или горсовета.
закрити

Додати коментар:

SVOBODA.FM - LIVE!
Listen on Online Radio Box! SVOBODA.FM

Архів прямих трансляцій на YouTube: YouTube.com/holovatenko

SVOBODA.FM на Apple Podcasts

Реклама на сайті SVOBODA.FM
Фотоновини

  Український гурт МАХА підкорює стрімінговий сервіс Spotify

SVOBODA.FM