Останнє оновлення: 21:31 понеділок, 10 серпня
Заява / Преса
Ви знаходитесь: Політика / Регіон / Заява первинної організації журналістів газети «Деснянська правда»
Заява первинної організації журналістів газети «Деснянська правда»

Заява первинної організації журналістів газети «Деснянська правда»

Шановні колеги з районних, обласних та всеукраїнських ЗМІ, читачі «Деснянської правди»!

Ми, ветерани-пенсіонери та представники нинішнього складу редакції газети, з обуренням змушені констатувати факт нахабного і цинічного посягання на історію, заслуги та й саме існування «Деснянської правди», якій більшість з нас віддали свої найкращі роки.

Наша газета чесно і самовіддано служила територіальній громаді області, відстоюючи її інтереси та забезпечуючи якісною, повноцінною інформацією. Тому логічним і вмотивованим етапом сучасного розвитку газети стало створення рішенням сесії обласної ради «Комунального підприємства «Редакція газети «Деснянська правда». Таку реорганізацію ініціювали обласна рада та облдержадміністрація, як співзасновники газети, а також колектив журналістів редакції.

З 22 жовтня газета виходить у новій іпостасі. Але читачі, на жаль, побачили тільки її перший номер. А у скриньки передплатників старої доброї «Деснянки» опускається приватне видання «Деснянська правда. Вільна». Нашим давнім шанувальникам лишається лише гадати, з якого дива відбулася така заміна.

Навесні журналісти редакції уже зверталися до громадськості з попередженням про те, що готується «прихватизація» поважного видання. Саме це і сталося: з’явилося ТОВ «Редакція газети «Деснянська правда», зареєстроване за… приватною адресою у Прилуках. Там же, у Прилуках, і бухгалтерія ТОВ, а частина зарплати працівникам видається у «конвертах».

Читачам нав’язується «Деснянська правда. Вільна», яка перетворилася на видання, котре усе більше губиться у морі газетного ринку. Та й не дивно — з учорашніх творчих співробітників колишньої «Деснянки» у ній залишився лише один, не враховуючи ще двох спеціальних кореспондентів, що живуть у районах.

Прикро, що вони зрадили свою газету і підтримують незаконні дії «вільного» редактора. При цьому «вільні», (правильніше звучало б – самовільні), котрі вийшли у світ… 1 жовтня 2009 року, додумалися причепити на логотип газети, котрий вони, до речі, теж украли, орден «Знак пошани», яким «Деснянська правда» була нагороджена ще у… 1967 році.

Також ТОВ «Редакція газети «Деснянська правда» («вільна» тобто) самовільно прихопила й газету «Черниговская неделя», 19 років тому засновану первинною журналістською організацією «Деснянської правди», тобто нами. Це видання ніколи не передавалося ніяким ТОВам. А той, хто це зробив, ми впевнені, понесе відповідальність.

За умови сьогоднішнього безладу дійшло до того, що справжню «Деснянську правду» перестали доставляти передплатникам, чим було грубо порушено права і читачів, і журналістів.

У ситуації, що склалася, журналістська організація вважає за необхідне зробити такі акценти:

розділяємо цілком зрозуміле обурення наших читачів, які, звертаючись до редакції, наполягають на тому, що вони повинні отримати ту газету, яку передплатили, а не якесь новоявлене видання з туманними намірами і перспективами;

адекватну оцінку мають одержати дії тих посадовців, які організували відкритий саботаж, в результаті чого всі останні номери віддрукованої «Деснянки» залишилися на складі друкарні;

наполягаємо на тому, щоб повернути КП «Деснянська правда», яке є правонаступником обласної газети «Деснянська правда» із 170-річною історією, матеріальні цінності і нагороди, котрі незаконно використовує колектив газети «Деснянська правда. Вільна»;

вважаємо за необхідне відмовитися від послуг ТОВ «Деснянська правда», яке без згоди засновника видає орган первинної організації журналістів газети «Деснянська правда» – газету «Черниговскую неделю», і доручити видання цієї газети КП «Деснянська правда».

Ми сподіваємося на підтримку колег та усіх чесних громадян області, для яких наша газета завжди була просто «Деснянською правдою», бренду і логотипу якої не потрібні додаткові уточнення та приписки.

Прийнято на зборах первинної організації журналістів газети «Деснянська правда» 26 жовтня 2009р.

Заяву підписали: Заслужений журналіст України Микола БУДЛЯНСЬКИЙ, Заслужений журналіст України Володимир САПОН, Заслужений журналіст України Олександр КАРАНДА, Заслужений журналіст України Станіслав ЗАКУСИЛО, журналісти – Олена КАРАНДА, Петро КУЦЕНКО, Віктор МУХА, Наталія АВЕР’ЯНОВА, Олександр ДУЛЬЦЕВ, Володимир САВЧЕНКО, Тетяна БАСКІНА, Ніна ТЕСЕЛЬСЬКА, Лариса МАХІНА, Віра ГУБАР, Станіслав КЛОПОТ, Віталій НАЗАРЕНКО, Микола ТИЩЕНКО, Надія ПОГОСОВА, Людмила ПАРХОМЕНКО, Євдокія ТЮТЮННИК, Григорій ЯНУШКЕВИЧ, Валентина БУДКО.

Коментарі (21)

МАГ профі | 2010-06-08 00:00

Не треба тішити міфом, що ДП наступниця Черниговских ведомостей і їй за 170 років. Історію не варто перекручувати. Запитайте у Людмили Студьонової. По-друге, щоб мати кишенькову газету, облрада викинула на вітер півмільйона гривень з кишень платників податків. По-третє, нова ДП так і не стала тиражною газетою, а лише задовольнила невиправдані амбіції старперів. Хоча серед них є і талановиті люди, яким не хотілося інновацій та страшно було покинути насиджені гнізда. Отож продовжують сидіти на яйцях, забовтків...
 З повагою до Істини і Журналістики.
    

теолог | 2009-11-01 12:55

Біда в тому, що наші люди не спроможні чітко зайняти позицію, сказати "ні" або "так", дивлячися в очі опоненту. Вони шукають третій варіант, якого в природі не існує! Такі собі псевдоцентристи живуть доти, доки їм самим не наступлять на горло. От тоді вони починають подавати ознаки позиції. На жаль, то лише ознаки., а не позиція, бо тільки попустить - вони знову готові в ярмо. Наші люди страждають на хворобу під назвою "втеча від самих себе" або "втеча від свободи". Зрештою, це тільки вони самі вважають себе журналістами, а не читачі. Бо кого і про що реально коли-небудь поінформували Будлянський і Сапон? Лише хронічні соплі про біди села, які всім відомі, та плагіати з чужих досліджень на тему краєзнавства...

Владимир ЛЫСЕНКО | 2009-10-31 12:45

между прочим, ни ивашко ни ТОВ миловой до сих пор не выполнили решение Новозаводского суда о принудительной публикации нашей статьи, где мы все объясняем читателям по поводу дел в "Деснянке".
Та статья - своего рода ответ на, мягко говоря, неправду, под которой подписались будлянский, сапон, губар, тищенко и проч. (ее текст здесь же - "А про колектив...", сравните подписи) т.е. наши же "коллеги" во главе с миловой выступили против нас. и этого уже не вычеркнешь и не забудешь. они теперь с этим всю жизнь будут додивать - с тем, как они прогнулись под прилуцкую... теперь напоролись на свои же вилы. а еще взрослые люди. а еще называют себя "областными журналистами"...

иван | 2009-10-31 03:43

В старые добрые времена совдепии, особой популярностью пользовался раздел некрологов. Прочитал -- и сразу "в курсе"! Все остальное можно было смело не читать...

зорро | 2009-10-30 18:34

допоки ивашки романови ковальови будуть рулить доти й бардак буде прохиндеи гнать их взад откуда у ивашко лексус всю жизнь на держслужбе су...и на гельятину их всех и баста чтоби другим ко..ам не повадно било тогда будет порядок как в Германии украл повесили

сирота | 2009-10-30 17:24

мене особисто "вбивають" оті смішні до абсурду регалії "заслужених".
Хто вам їх присудив? Влада! Але не народ! Тож знайте - простим людям (особливо молодим) гидкі ваші дрязги за гроші, влада ж вас завжди використовувала і використовує наразі.А ви за копійку готові вдавитися. Хіба ви журналісти? Ви піарники будь-якої влади. І на цьому крапка.

Справедливая | 2009-10-30 17:18

справидливости ради замечу, что милова подписала свое письмо вместе с подчиненными,а это, как вы говорите л.исаченко (в упор не знаю такого и даже не слышала), не подписал. ну и кто он после этого? а может он заставил подчиненных сочинить эту писулю? а сам в кусты? страшно столичному "таварищу", не привык он к нашим хуторским козням.

рабинович | 2009-10-30 17:14

люди, абаждите, я чегой-то не понимаю. облрада создала это КП "ДП". выделила на него сотни тысяч, а теперь ничего не может поделать с какой-то прилучанко мыловой? где логика? таки разъясните! я ваши "тайны мадридского двора" не понимаю и понимать отказываюсь!
нам еще до мадрида, как... нам бы хотя бы до зачуханого польского села дотянуть. знаете, нам вс. жизнь говорили "догоним и перегоним америку", а потом задорнов сказал, шо эти американцы таки тупые. а кто же тогда мы? если мы тупых не то что перегнать, а даже догнать не можем?...

Уважний | 2009-10-30 17:10

так, це тайни, але не мадридського, а нашого, деснянського, двору.

медиа-юрист | 2009-10-30 17:04

между прочим, должность "г/редактора" подразумевает, что есть просто "редакторы". выходит, в новой "Деснянке" офигенный штат? с редакторами и г/редактором? и все за наши, жителей области, деньги?
эй, облрада, вы что, оборзели там?!

історик | 2009-10-30 17:04

Внимательный
у "царственной особи" гренадерської зовнішності свої примхи але ісаченко (схоже) протеже дяді вані куровського, а мілова якраз ближча до особи через дюбеля та івашка. тайни мадридського двора!

Внимательный | 2009-10-30 16:51

для непосвященных читателей "ВВ": леня исаченко - это новый главный редактор "КП "Деснянська правда". дикая карьера - из оглядачей сразу в главные редакторы. такое могла присниться разве что при екатерине 2-й. помните эта легенду про ее фаворита? теперь, выходит, у нашей "царской особы" тоже появился свой фаворит...

засыпщица | 2009-10-30 16:40

вопрос на засыпку - что такое "оглядач" в столичной газете? это тот который оглядывается по сторонам "кабы чего не вышло" что ли? а вот пришел этот оглядач керувать провинциальной газетой и тут сразу ему "вышло".

Внимательный | 2009-10-30 16:36

а что, Леня Исаченко - не член? Союза журналистов? почему его подписи нету? не приняли в первичку?

юрист | 2009-10-30 16:20

виконавча служба нарешті почала займатися тим, щоб івашко виконав рішення суду (за позовами потапенко і лисенка) і все-таки надрукував у міловській (чи мильній:) газеті відкритий лист минулорічної давності, під яким підписалися ці двоє журналістів.
суди визнали незаконними дії мілової (в тому числі й образа цих двох людей), отож пані доведеться розкошелитися або виконати рішення:)

ЖУРНАЛИСТ | 2009-10-30 16:02

мне это напоминает "Гамлета": ветеран первички поднялись из могил...
а что, раньше вы не были в курсе того, что творится в вашей "денсняке"?
ну, если не были в курсе, - тогда вы не журналисты. грош вам цена в базарный день

Внимательный | 2009-10-30 15:58

а теперь, ради прикола, сравните фамилии подписавшихся здесь и под материалом от 13.11.2008 ("А про колектив "Деснянки" хтось подумав...)
Он прикреплен тут же, под текстом. Какое "странное" совпадение. Ба! те же лица - вера губарь, орденоносец будлянский, вовик сапон... Хамелеоны? Нет, они считают себя журналистами! а менять мировоззрение 1 раз в год - это, видимо, для таких, как они, нормально.

Читатель | 2009-10-30 15:54

те, кто написал это заявление то ли боятся, то ли еще по каким-то причинам, но не указали ФИО "журналиста", оставшегося с миловой и Ко. это некто виталик адруг. говорит, что он тоже член. Союза журналистов.

Пиво, чипсы и попкорн | 2009-10-30 15:46

Позиция коллектива и первичной журналистской организации понятна. Коммунальное предприятие дает работникам очень ряд преимуществ: стабильная зарплата, гос. пенсия (большинство работников предпенсионного возраста).
Непонятна позиция областных властей. Только в нашей стране может быть такое, что газета являясь подразделением (цехом) одного предприятия (ВАТ РВК «Деснянська правда») имеет совершенно других учредителей. Запутали все что можно. Ну что, нельзя было с 93 года, после слияния с типографией, а потом и 2000 г., во время перерегистрации, привести список учредителей в соответствие с положением дел. Ведь все эти годы областные власти не имели к Деснянке ни какого отношения (кроме записи в учредительных документах).
Приняли решение на сессии о создании коммунального предприятия. Сделайте все по законам. Проведите это решение на акционерном собрании редакционно-издательского комплекса, грамотно произведите раздел предприятия на типографию и редакцию (тем более имея контрольный пакет акций этого предприятия в коммунальной собственности) и потом уже создавайте спокойно коммунальное предприятие, которое действительно будет обладать всеми правами на эти газеты. Сколько можно все делать через ж…? Где юридические службы? Зачем тогда ездить в Страсбург и стремиться в Европу? Зачем этот цирк за государственные деньги?
В результате имеем 3 предприятия с названием «Деснянська правда»:
1. ОАО Редакционно-издательский комплекс «Деснянська правда» - с имуществом газеты и имущественными правами на нее, но уже почему-то без газеты и редакции.
2. ТОВ «Деснянська правда» с газетами «Деснянська правда - вільна» и «Черниговская неделя», половиной коллектива и сомнительными на правами на последнюю.
3. Коммунальное предприятие «Деснянська правда» с газетой «Деснянська правда», с другой половиной коллектива и такими же сомнительными на нее правами.
Ждем продолжения этого комедийного сериала.

депутат | 2009-10-30 15:45

"Навесні журналісти редакції уже зверталися до громадськості з попередженням про те, що готується «прихватизація» поважного видання..." Ой, не лукавте, шановні, заради Бога! Навесні
ВИ ПІДПИСУВАЛИСЯ (не пенсіонери) під листом Мілової до депутатів обласної ради про НЕДОЦІЛЬНІСТЬ і НЕПОТРІБНІСТЬ комунальної газети "Деснянська правда"!!! Мовляв, у нас уже є одна "Деснянка", якою керує Мілова, тому більше ніякої газети не треба..
А коли "запахло" півмільйоном у новому проекті - вони швиденько туди перебігли. А тепер "шукають правду".
Про крадіжку газети владі, правоохоронцям і громаді РІК тому повідомили відкритим листом четверо чесних журналістів (Потапенко, Пархоменко, Тютюнник, Лисенко, Муха). А ви, шановні, тоді "легли" під Мілову.

Ірина | 2009-10-30 10:46

     Газету сприяли прихапити **ний, і його товариш Борис **нко, якого витурили з Корюківської РДА, то він став першим заступником, а реестрацію провели за допомогою заступника голови обласної ради **ого.
закрити

Додати коментар:

SVOBODA.FM - LIVE!
Listen on Online Radio Box! SVOBODA.FM

Архів прямих трансляцій на YouTube: YouTube.com/holovatenko

SVOBODA.FM на Apple Podcasts

Реклама на сайті SVOBODA.FM

SVOBODA.FM - LIVE!
Фотоновини

  Секрет щастя або Квіти чотирьох поколінь

SVOBODA.FM

RedTram
Загрузка...
Північний вектор