Останнє оновлення: 20:14 субота, 23 січня
ЗЕМЛЯ
Ви знаходитесь: Політика / Чернігів / КП «Чернігівбудінвест» – торбинка для землі міської громади?
КП «Чернігівбудінвест» – торбинка для землі міської громади?

КП «Чернігівбудінвест» – торбинка для землі міської громади?

Непрозора схема залучення інвесторів і на рівні міськради, і на рівні комунального підприємства звузила коло діяльності КП «Чернігівбудінвест» до функції з накопичення та збереження земельних ділянок міської громади.

Це засвідчив державний фінансовий аудит КП «Чернігівбудінвест» Чернігівської міськради за 2007 – І півріччя 2009 року, проведений фахівцями Контрольно-ревізійного управління в Чернігівській області.

За висновком державних аудиторів, надання підприємству досить широких повноважень власником (міськрадою) та відсутність належного контролю за штатною дисципліною призвели до низки упущень та недоліків.

Зокрема, як з’ясувалося при дослідженні, рішеннями Чернігівської міської ради комунальному підприємству «Чернігівбудінвест» було виділено 38 земельних ділянок загальною площею 63 га, в тому числі в оренду – 22 земельні ділянки площею 27,5 га та в постійне користування – 16 ділянок площею 35,6 га. Фактів продажу або передачі в суборенду земельних ділянок не встановлено.

Але при цьому 63% земельних ділянок перебувають на обліку в КП «Чернігівбудінвест» понад три роки! В тому числі з 2004 року — 21%, з 2005 — 71% та з 2006 — 8%. Це свідчить про повільні темпи залучення інвестицій.

Неврегульованість на законодавчому рівні як державними органами, так і органами місцевого самоврядування питань, пов’язаних з відселенням при будівництві в забудованих кварталах, призводить до подовження строків і збільшення вартості будівництва та появи земельних ділянок, на яких не ведеться будівництво.

Зокрема, на даний час в Чернігові не врегульоване питання щодо правових, економічних, соціальних та організаційних засад проведення будівництва, яке потребує зносу застарілих будівель та відселення мешканців.

Так, при відселенні в 2007 році 12-ти мешканців за адресою просп. Миру, 76 інвестором ТОВ «Чернігів-Проспект» витрачено 702 тис. грн. або 58,5 тис. грн. на людину, інвестором ТОВ «Укрбудреконструкція» (м.Київ) при відселенні 14-ти мешканців за адресою вул. Шевченка, 32 сплачено компенсації 519 тис. грн. або 37 тис. грн. на людину.

Цю проблему допомогла б вирішити Програма комплексної реконструкції кварталів (мікрорайонів) застарілого житлового фонду, створення якої передбачено ст. 11 Закону України від 22.12.2006 №525-V. Однак, відповідно до інформації управління архітектури та містобудування Чернігівської міської ради, згадана програма досі не створена.

Крім того, розбіжності між існуючим законодавством щодо питань будівництва інфраструктури та діючими нормативно-правовими актами, прийнятими Чернігівською міською радою, заважають роботі підприємства із залучення інвестицій.

За висновком державних аудиторів, наявна кількість виділених для розробки проектів відведення земельних ділянок є достатньою для залучення інвесторів.

Втім, в останні роки спостерігається бажання підприємства отримати ділянки в постійне користування з метою уникнення процедури земельних торгів та продовження строків оренди. При цьому міськрада повністю задовольняє звернення КП «Чернігівбудінвест» щодо виділення землі.

За результатами дослідження аудиторська група рекомендувала Чернігівській міській раді та КП «Чернігівбудінвест» перелік заходів, необхідних для підвищення ефективності управління коштами і майном підприємства та покращення фінансових результатів діяльності, а також для приведення у відповідність до вимог чинного законодавства його обліку та звітності.

Крім того, державні аудитори дійшли висновку, що дублювання функцій управління капітального будівництва Чернігівської міськради ставить під сумнів доцільність існування КП «Чернігівбудінвест» з існуючими завданнями і повноваженнями.

Наталія Петришина,
головний державний аудитор КРУ в Чернігівській обл.

Коментарі (6)

Олександр;) | 2010-02-16 08:32

-Deputat-Шановний Олександр яку посаду ви займаєте в КП "Чернігівбудінвест"?
Я внутрішній аудитор будівельної компанії, яка має договірні відносини з КП "Чернігівбудінвест". Не люблю я працювати на комунальні підприємства...

-Deputat- | 2010-02-15 21:59

Шановний Олександр яку посаду ви займаєте в КП "Чернігівбудінвест"?

Петро | 2010-02-13 11:50

Ось вам причини вбивства в Кіселівц та сліз на кладовищі.
" косой" не спить!

Олександр;) | 2010-02-13 09:49

Шановний Омелян - якщо Ви хоча б раз пройшли б процедуру погодження проекту будівництва та отримання всіх необхідних дозволів - Ви б зрозуміли, що земельні ділянки 2004 року - це нормально.

Омелян | 2010-02-12 20:48

  Земля ж в КП з 2004 року - оце вам і зараз

Олександр;) | 2010-02-12 16:32

Та нормальне підприємство КП "Чернігівбудінвест". А щодо залучення інвестиції - то хто зараз вкладує в будівництва житла? Чи це так - аби когось винуватого знайти в падінні будівництва...
закрити

Додати коментар:

SVOBODA.FM - LIVE!
Listen on Online Radio Box! SVOBODA.FM

Архів прямих трансляцій на YouTube: YouTube.com/holovatenko

SVOBODA.FM на Apple Podcasts

Реклама на сайті SVOBODA.FM
Фотоновини

  Виставку «Українська революція 1917-1921: регіональний вимір» презентували у Чернігові

SVOBODA.FM