Останнє оновлення: 16:50 вівторок, 2 квітня
Діалог
Ви знаходитесь: IT / Регіон / Новий ректор ЧДТУ: «Колектив університету налаштований на позитив»
Новий ректор ЧДТУ: «Колектив університету налаштований на позитив»

Новий ректор ЧДТУ: «Колектив університету налаштований на позитив»

Доктор економічних наук, професор Сергій Миколайович Шкарлет працює на посаді виконуючого обов’язки ректора ЧДТУ з 20 травня цього року (офіційне призначення ректором відбулося 11 червня).

До речі, Сергій Миколайович – наймолодший ректор в Україні, йому трохи більше 37-ми. Напевно, ще зарано говорити про якісь конкретні результати роботи ректора, але вже можна поцікавитися, в якому напрямку буде розвиватися Чернігівський технологічний.

Отже, до вашої уваги – розмова з Сергієм Шкарлетом.

«Викладачі повернуться обличчям до студентів»

-  Сергію Миколайовичу, які зміни відбудуться в ЧДТУ в новому навчальному році?

- Абсолютно новими будуть стосунки викладачів і студентів, адміністрації та викладачів. Я впевнений: ми завжди повинні повертатися обличчям одне до одного. Я бував у багатьох університетах світу, Європи, України і не бачив жодного навчального закладу, який живе незрозумілим життям: викладачі - окремо в своєму світі, студенти – в своєму. Якщо немає взаємодії між студентами та викладачами, то такі ані студенти, ані викладачі нікому не потрібні. Це перше, що буде нового. По-друге, якщо Україна рухається до європейського освітнього простору, ми повинні пристосуватися до вимог і Болонського процесу, і освітніх стандартів Європейського союзу. А це означає, що студент має право в рамках існуючого напрямку підготовки обирати для себе певні спеціалізації. На жаль, часу з моменту мого офіційного призначення на цю посаду було замало, щоб напрацювати певні пропозиції. Втім, з нового навчального року ми будемо запроваджувати нову спеціалізацію „Електронні системи телекомунікацій”, яку підготувала кафедра промислової електроніки. Будемо запроваджувати й деякі інші спеціалізації, окрім базової, аби підготовка наших випускників відповідала потребам регіону, потребам ринку праці.

«Для цього колективу немає нічого неможливого»

- Цікаво, чи не було у Вас сумнівів щодо цієї посади? Все ж таки технологічний університет – надзвичайно потужна установа.

- Мені дуже подобаються старі радянські фільми, в одному з них – «Москва сльозам не вірить» - прозвучала така фраза: «Навчишся організовувати трьох людей, то три тисячі не стануть проблемою». Я абсолютно в цьому впевнений. Можу сказати так: сумнівів щодо того, що з цим колективом можна зробити будь-яку справу, не було. Для нас немає нічого не можливого. Колектив налаштований на позитив, всі стомилися від невизначеності. Всі готові працювати. До того ж, я працював тут десять років, а 50 років історії моєї родини пов’язані з історією Технологічного університету. Тому я не прийшов сюди як чужинець. Те, що писали, начебто я «заїжджий варяг», це не так.

- А яким чином історія вашої родини пов’язана з історією університету?

– Бабуся моєї дружини була завідувачем бібліотеки з першого дня створення цього навчального закладу. Теща також працювала в бібліотеці років п’ятнадцять. Дружина – вступила, закінчила, захистила кандидатську і отримала вчене звання доцента, працювала тут понад 12 років. Я отримав в університеті другу вищу освіту, пройшов шлях від аспіранта-асистента до доцента, всі щаблі. Захистив кандидатську, отримав вчене звання. Тесть майже 20 років працював першим проректором цього закладу. Вважаю, цього достатньо.

«Технологічний університет завжди був і є першим»

- До речі, чи не позначився на рейтингу ЧДТУ конфлікт, пов’язаний з виборами ректора? Про війну Бутко-Денисова чимало писали ЗМІ.

- Конфлікт персоналій ніколи не повинен переноситися в площину діяльності юридичної особи. В нас цього немає. Колектив чітко усвідомлює, що лише за широкою спиною університету всім буде добре. Матеріальне становище кожного з нас напряму залежить від соціального стану і гармонійного розвитку університету. Ми це розуміємо, тому конфліктів, я вважаю, бути не може. Було – то й було, ми цю сторінку перегорнули та пішли далі. На мою думку, жодна персоналія не робить авторитет вузу. Авторитет йому робить колектив, випускники, внутрішнє становище, відносини з ринком праці, з владою. Тож жодна персоналія, якою б вона не була, не зможе похитнути авторитет нашого університету. ЧДТУ, я вважаю, - найкращий вуз області. Технологічний університет завжди був і є першим. На останній вченій раді всі ми підтримали таку концепцію: працювати лише на позитив. Наше головне надбання – випускники, якими ми пишаємося, яких завжди з радістю зустрічаємо.

- Чи не знизилася кількість абітурієнтів порівняно з минулим роком?

- Ні в якому разі! Стандартний конкурс, який тримається в ЧДТУ упродовж 10 років, - приблизно 3,5-5 осіб на місце. Цей рік у нас навіть кращий, ніж минулий. Хоча така динаміка, я вважаю, це заслуга сьогоднішнього керівництва Міністерства освіти та науки України, яке обмежило кількість вузів, до яких може подати заяву абітурієнт. Сьогодні можна подавати лише 5 заяв до приймальних комісій вузів. Так що випускники шкіл більш серйозно підійшли до вибору місця свого майбутнього навчання. А щодо кількості наших студентів-першокурсників – я зможу дати відповідь лише 6 серпня.

Коментарі (25)

професор | 2010-08-09 21:54

дійсно достойний ректор, тільки для чого С. Шкарлету членство у спецраді по купівлі дипломів кандидатів наук регіоналки? Краще відкрити ще одну спеціальність у спецраді власного ЧДТУ.

корнилов | 2010-08-04 20:46

серьезный специалист, опытный и хороший организатор - знаю по МНТУ, где он был ректором.

Чернігівець | 2010-08-04 20:34

     Вдалий вибір мудрого колективу провідного ВНЗ регіону - молодий достойний ректор. Сергію Миколаєвичу, успіхів в роботі і не звертайте уваги на коменти ПавелКо і компанії.

Выпускница | 2010-07-29 22:21

А мне жаль, что когда я училась в Технологическом, Шкарлет был у нас не ректором, а просто одним из преподавателей. Уже много лет прошло, а я все не устаю возмущаться существовавшей тогда системой обучения, которая давала диплом, а не образование.
Пойти на второе высшее, что ли?
  Кстати, если бы в интервью не коснулись вопроса семьи, была бы куча комментариев "да он удачно женился, а теперь молчит, кто его тесть".

Николай | 2010-07-28 18:35

ирискаВместо того, чтоб разводить тут басни про историю семьи, жену и прочее, лучше б просто отдали дань уважения личности Шкарлета С.Н. Это реально достойный ректор! Умный, продвинутый и образованный для этой должности с лихвой. Он молодой и перспективный. Мне очень радостно за ЧДТУ. Еще один плюс - он на самом деле порядочный и хороший человек, человек слова и дела.
Ириска, "басни" про "семью" " развел" сам Шкарлет. Абсолютно ничего против него не имею, но когда слышу поток: "достойный, умный, продвинутый, образованный, молодой, перспективный, порядочный и хороший" - тут же понимаю. что что-то здесь не так. тоже на басню похоже! ;)

ириска | 2010-07-28 12:32

Вместо того, чтоб разводить тут басни про историю семьи, жену и прочее, лучше б просто отдали дань уважения личности Шкарлета С.Н. Это реально достойный ректор! Умный, продвинутый и образованный для этой должности с лихвой. Он молодой и перспективный. Мне очень радостно за ЧДТУ. Еще один плюс - он на самом деле порядочный и хороший человек, человек слова и дела.

Николай | 2010-07-27 17:03

Николай...50 років історії моєї родини пов’язані з історією Технологічного університету...
это типа удачно на Тане Гнединой заженился?
КомментаторУмом блеснул?
Николай
Комментатор
Вы перед комментированием статью бы прочли внимательно. Сначала была вряд ли уместная похвальба про 50 лет семьи, а уж потом "конкретный вопрос".

Avel | 2010-07-27 15:47

Алексей_
Студент
Алексей_Ключевое слово в названии ВУЗа - ТЕХНОЛОГИЧЕСКИЙ. Поэтому, на мой взгляд, ректором должен быть человек, который будет развивать именно это направление ВУЗа и который понимает в этом. А этот ректор будет развивать в первую очередь то, что знакомо ему.
Так, технологічний.
Перший проректор - доктор наук з "Електротехнічні комплекси та системи", проректор з НР - доктор наук з "Автоматизації техпроцесів і управління", проректор з НПР - доктор наук з "Технології машинобудування".
  Чим поганий підбір кадрів, які працюють проректорами, і відповідають за конкретні напрямки?

Комментатор | 2010-07-27 15:12

Николай...50 років історії моєї родини пов’язані з історією Технологічного університету...
это типа удачно на Тане Гнединой заженился?
КомментаторУмом блеснул?
Николай
Был конкретный вопрос, на который прозвучал конкретный ответ, а то что вы знаете кто такая Таня Гнедина - это ваше дело, но то что перешли на личности - не делает вам никакой чести.

Студент | 2010-07-27 15:06

Алексей_
Студент
Алексей_
Давайте не будем делать акцент на слове ТЕХНОЛОГИЧЕСКИЙ, на одном этом слове университет не построишь. Кроме того, у Шкарлета два высших образование, первое из которых - КПИ, кибернетика.

Николай | 2010-07-27 13:02

Николай...50 років історії моєї родини пов’язані з історією Технологічного університету...
это типа удачно на Тане Гнединой заженился?
КомментаторУмом блеснул?
Согласен, приплетать к своей роли в истории ВУЗа бабушку жены, действительно умно до блеска.

дед | 2010-07-27 12:53

ПавелКо
Ты бы Паша в 37 лет стал бы доктором наук, не ПРОФФЕСОРОМ, а доктором наук - тогда бы че там лепетал. Не люблю переходить на личности - но тут прости.
ЧГТУ - самый лучший вуз области, по коллективу, количеству студентов, техбазе и потому, что я там учился.
Если ты в Нежине учился - для тебя НГПУ лучший в области. Размести статью про Александра Бойка - тоже нормальный дядька, книжки у него интересные.
Пишите, пускай дети читают и остаются в области учится а потом жить, может что-то поменяется к лучшему.

Алексей_ | 2010-07-27 11:39

Алексей_
Студент
Ключевое слово в названии ВУЗа - ТЕХНОЛОГИЧЕСКИЙ. Поэтому, на мой взгляд, ректором должен быть человек, который будет развивать именно это направление ВУЗа и который понимает в этом. А этот ректор будет развивать в первую очередь то, что знакомо ему.

Безымянный | 2010-07-27 10:45

ПавелКо
Прежде чем стыдиться и делать выводы о предназначении статьи, потрудились бы поискать в интернете рейтинг ВУЗов Украины, и тогда бы вам стало ясно, где находится нежинский, а где наш...

Студент | 2010-07-27 10:37

Алексей_
А что прикольного? По вашему, ректором ЧГТУ должен быть человек, виртуозно владеющий паяльником?

Комментатор | 2010-07-27 10:35

Николай...50 років історії моєї родини пов’язані з історією Технологічного університету...
это типа удачно на Тане Гнединой заженился?
Умом блеснул?

ПавелКо | 2010-07-27 10:11

"ЧДТУ, я вважаю, - найкращий вуз області. Технологічний університет завжди був і є першим". - ця людина забула, що є Ніжинська вища школа де вчився Гоголь.
Замовна стаття. Мені соромно.

Выпускник | 2010-07-27 08:50

Успехов во всех начинаниях. Уверен что сможете вывести университет на новый уровень.

I'm | 2010-07-26 23:39

Алексей_
бывалый
В ЧДТУ аграного факультету нема. Не плутайте з регіоналкою...

бывалый | 2010-07-26 22:26

Алексей_
аграрный факультет вообще трудовик возглавляет и намана

Николай | 2010-07-26 18:23

...50 років історії моєї родини пов’язані з історією Технологічного університету...
это типа удачно на Тане Гнединой заженился?

Алексей_ | 2010-07-26 16:44

Доктор економічних наук, ЧДТУ.
Прикольно.

чдту | 2010-07-26 14:44

Правильно - ШкарлЕт.

Доцент | 2010-07-26 13:30

А как правильно говорить ШкАрлет или ШкарлЕт?

ириска | 2010-07-26 11:53

Респект Шкарлету С.Н. Наконец-то лучший универ области получил достойного ректора. Успехов Вам и процветания университету. Полностью достойный, умный, образованный и продвинутый ректор!
закрити

Додати коментар:


Фотоновини

  Stella Sezon та Constantine представили модну українську музику в Лондоні

SVOBODA.FM