Останнє оновлення: 12:05 субота, 12 жовтня
техніка / Імідж*
Ви знаходитесь: IT / Україна / Особливості поліпропіленових труб
Особливості поліпропіленових труб

Особливості поліпропіленових труб

Історія труб ППР починається паралельно з технологічним розвитком сировини. Технологія виготовлення полімеру вперше була винайдена італійським вченим-хіміком Джуліо Натта.

За відкриття матеріалу йому була вручена Нобелівська премія в 1963 році. Протягом наступних років сировина дедалі більше використовувалась в промисловості, а процес її виготовлення ставав дешевшим. В 80-х роках минулого століття інженерами було вперше виготовлено труби з поліпропілену.

На сьогодні трубні вироби з ППР широко використовуються в повсякденному житті і промисловості, поступово витісняючи такі матеріали як сталь, мідь, чавун та інші важкі матеріали за рахунок своїх численних переваг. Інженерам більше не потрібно використовувати велику кількість фізичних зусиль для їх транспортування, а для монтажу використовувати токсичні матеріали. Далі в статті розглянемо більш детально головні переваги використання труб, виготовлених з поліпропілену.

Переваги труб ППР

  1. Високий рівень екологічності. ППР-труби в процесі експлуатації не виділяють шкідливих речовин для людського організму. Матеріал є стійким до хімічних реакцій, не реагує на іони води і не піддається утворенню корозії під впливом різних рідин. Це робить поліпропіленові труби безпечними, довговічними й економічними у використанні.

  2. Не потребують технічного обслуговування. За умови правильного монтажу, трубні вироби із поліпропілену не схильні до витоків. Вони не піддаються гомогенній реакції гарячого розплаву з трубами ідентичного типу.

  3. Простота монтажу. На відміну від металічних труб, монтаж пластикових моделей займає менше часу й фізичних зусиль, що особливо важливо в масштабах промислового будівництва. Монтувати пластикові трубопроводи у власній домівці можна самостійно, не використовуючи послуг спеціалістів, що дозволяє зменшити витрати на ремонт.

  4. Низький рівень теплопровідності. Коефіцієнт теплопровідності труб із поліпропілену складає 0.235 Вт/(м·К) при температурі навколишнього середовища в 20 градусів за шкалою Цельсія. Цей показник суттєво відрізняється від металічних труб в нижчу сторону, що забезпечує більшу енергоефективність.

  5. Низький рівень гідравлічного спротиву. Оскільки внутрішня поверхня труб характеризується високим рівнем гладкості, на ній не утворюються сміттєві осади, накип та інші забруднення. Крім того, гладкі стінки знижують рівень внутрішнього тертя й, відповідно, гідравлічного спротиву потоку.

Резюме

Більшість труб із поліпропілену характеризуються діаметром від 20 до 110 мм. Таким чином, вони можуть бути використані для розвʼязання широкого кола завдань. На сьогодні на ринку представлена велика кількість аксесуарів і фітингів для різних діаметрів виробів, що спрощує роботу з трубами ППР.


Фотоновини

  Музика і живопис в укритті

SVOBODA.FM