В Чернігівському технологічному університеті - 5 заяв на одне місце
Чернігівський державний технологічний університет завжди був провідною кузнею кадрів - і керівних, і професійних - для Чернігівської області й не тільки.
Цього року бажаючих отримати диплом цього вузу стало не менше, а порівняно з минулим роком – навіть більше, повідомив новий ректор ЧДТУ, доктор економічних наук, професор Сергій Шкарлет.
- Спираючись на логістику, ми повністю переформатували процес пропуску абітурієнтів, розділили потоки, це дало змогу набагато краще організували процес прийому заяв, - поділився «секретом» ректор ЧДТУ. – Першого дня у нас дійсно був наплив людей, ми прийняли 517 заяв, але вже наступного дня – 1000 заяв.
Як позитивний момент цьогорічної вступної компанії Сергій Шкарлет відзначає те, що керівництво Міністерства освіти та науки України обмежило кількість вузів, куди може подавати документи абітурієнт, до п’яти. «Минулого року певні особи подавали до вищих навчальних закладів до 60 заяв, і це вносило дисбаланс у роботу системи освіти взагалі, у роботу приймальних комісій, - сказав зокрема ректор ЧДТУ. - Так що абітурієнти нині більш серйозно поставилися до вибору місця свого майбутнього навчання».
Важливо, що плата за навчання в ЧДТУ не зростатиме. «На жаль, криза в нашій державі не минула, тож підстав для того, щоб піднімати плату за навчання, я не бачу, - заявив Сергій Шкарлет. - На вченій раді, в економічному департаменті ми обговори ці моменти. Щоправда, є певні вимоги – ми повинні підвищувати плату за весь термін навчання на індекс інфляції – на 15,9%. Але по жодній спеціальності для першого курсу порівняно з минулим роком ми ціну взагалі не підвищували. В цілому за весь термін навчання – чотири роки на стаціонарі та 4,5 роки на заочному відділенні - ми підвищили плату лише на 10%. Це близько 2 тисяч гривень».
Ректор розповів також, що плата за навчання на різних факультетах і спеціальностях різниться, адже кожна спеціальність вимагає окремого підходу щодо матеріально-технічного забезпечення. «Найдорожчі» - промислова електроніка, електричні системи, товарознавство та торгівельне підприємництво, комп’ютерна інженерія. Економічні спеціальності більш «дешеві», однак мають свою специфіку – студентам необхідні напрацювання практичних навичок. Ще одна гарна новина: цього року кількість «бюджетних» місць в ЧДТУ буде збільшена.
Версія для друку Відправити по e-mail Обговорити на форумі |
Переглядів : 14901 |
Посилання до теми:
27.04.2010 Чернігівський технологічний університет обрав ректора. ФОТОрепортаж
15.08.2004 Студентка Чернігівського технологічного університету Олена Костевич виграла золоту медаль на Олімпій
6.03.2009 Звільнено ректора Чернігівського державного технологічного університету
16.05.2009 Чернігівські науковці отримали відзнаки до Дня науки
3.12.2007 «Студента року» Чернігова - визначено
Коментарі (3)
Avel | 2010-07-24 16:55
Алексей2 | 2010-07-23 23:41
Алексей_ | 2010-07-23 22:12
И что самое интересное, 96% выпускников этих специальностей выходят баобабами.
Как обычно, берём не качеством, а количеством. А вот сантехника хорошего, к примеру, сейчас не найти. Зато финансистов с ВО хоть пруд пруди. Прикольно у нас определяют надобность в специалистах