Останнє оновлення: 18:41 субота, 1 квітня
Абітурієнт
Ви знаходитесь: IT / Чернігів / В Чернігівському технологічному університеті - 5 заяв на одне місце

В Чернігівському технологічному університеті - 5 заяв на одне місце

Чернігівський державний технологічний університет завжди був провідною кузнею кадрів - і керівних, і професійних - для Чернігівської області й не тільки.

Цього року бажаючих отримати диплом цього вузу стало не менше, а порівняно з минулим роком – навіть більше, повідомив новий ректор ЧДТУ, доктор економічних наук, професор Сергій Шкарлет.

Конкурс становить приблизно 5 осіб на місце. Найбільшим «попитом» у абітурієнтів традиційно користуються комп’ютерна інженерія, менеджмент і фінанси. Черги до приймальної комісії немає. Адже, за словами Сергія Миколайовича, «Технологічний університет на те і технологічний, що тут є люди з глибинним системним осмисленням будь-якої ситуації».

Спираючись на логістику, ми повністю переформатували процес пропуску абітурієнтів, розділили потоки, це дало змогу набагато краще організували процес прийому заяв, - поділився «секретом» ректор ЧДТУ. – Першого дня у нас дійсно був наплив людей, ми прийняли 517 заяв, але вже наступного дня – 1000 заяв.

Як позитивний момент цьогорічної вступної компанії Сергій Шкарлет відзначає те, що керівництво Міністерства освіти та науки України обмежило кількість вузів, куди може подавати документи абітурієнт, до п’яти. «Минулого року певні особи подавали до вищих навчальних закладів до 60 заяв, і це вносило дисбаланс у роботу системи освіти взагалі, у роботу приймальних комісій, - сказав зокрема ректор ЧДТУ. - Так що абітурієнти нині більш серйозно поставилися до вибору місця свого майбутнього навчання».

Важливо, що плата за навчання в ЧДТУ не зростатиме. «На жаль, криза в нашій державі не минула, тож підстав для того, щоб піднімати плату за навчання, я не бачу, - заявив Сергій Шкарлет. - На вченій раді, в економічному департаменті ми обговори ці моменти. Щоправда, є певні вимоги – ми повинні підвищувати плату за весь термін навчання на індекс інфляції – на 15,9%. Але по жодній спеціальності для першого курсу порівняно з минулим роком ми ціну взагалі не підвищували. В цілому за весь термін навчання – чотири роки на стаціонарі та 4,5 роки на заочному відділенні - ми підвищили плату лише на 10%. Це близько 2 тисяч гривень».

Ректор розповів також, що плата за навчання на різних факультетах і спеціальностях різниться, адже кожна спеціальність вимагає окремого підходу щодо матеріально-технічного забезпечення. «Найдорожчі» - промислова електроніка, електричні системи, товарознавство та торгівельне підприємництво, комп’ютерна інженерія. Економічні спеціальності більш «дешеві», однак мають свою специфіку – студентам необхідні напрацювання практичних навичок. Ще одна гарна новина: цього року кількість «бюджетних» місць в ЧДТУ буде збільшена.

Коментарі (3)

Avel | 2010-07-24 16:55

Насправді, вартість навчання за 1 рік на "Електронних пристроях та системах" (промелектроніка) - 5300 грн. Разом з напрямом "Електротехніка та електротехнології" та напрямами механічного факультету - це найменша вартість за рік навчання. Ректор мав на увазі, що для цих спеціальностей велику складову вартості вносить матеріально-технічна база, яка використовується під час навчання (генератори, осцилографи, комп"ютери, спеціалізовані лабораторії та ін.). Доречи, порівнюючи вартість в ЧДТУ і в КПІ. ЧДТУ - в середньому біля 6000 на рік, в КПІ - біля 14000 на рік.

Алексей2 | 2010-07-23 23:41

КПИшным баобабам до политеховской компьютерной инженерии фотосинтезировать и фотосинтезировать. А после менеджмента и финансов из любого ВУЗа баобабы, т.к. практики 0.0%.

Алексей_ | 2010-07-23 22:12

комп’ютерна інженерія, менеджмент і фінанси
  И что самое интересное, 96% выпускников этих специальностей выходят баобабами.
Как обычно, берём не качеством, а количеством. А вот сантехника хорошего, к примеру, сейчас не найти. Зато финансистов с ВО хоть пруд пруди. Прикольно у нас определяют надобность в специалистах
закрити

Додати коментар:

SVOBODA.FM - LIVE!
Listen on Online Radio Box! SVOBODA.FM

Архів прямих трансляцій на YouTube: YouTube.com/holovatenko

SVOBODA.FM на Apple Podcasts

Реклама на сайті SVOBODA.FM
Фотоновини

  СБУ блокувала діяльність ворожих пропагандистів у прикордонні