Фахівців з телекомунікацій готуватимуть в Чернігівському технологічному університеті
З нового навчального року в Чернігівському державному технологічному університеті відкривається нова спеціалізація – „Електронні системи телекомунікацій”.
Студенти, які цього року поступлять на напрям підготовки „Електронні пристрої та системи” зможуть обрати одну зі спеціалізацій: „Електронні системи автоматизації” або „Електронні системи телекомунікацій”
До 2010-го року кафедра промислової електроніки ЧДТУ випускала бакалаврів, спеціалістів і магістрів лише з однієї спеціалізації.
Як пояснив ректор ЧДТУ, доктор економічних наук, професор Сергій Шкарлет, коли випускники приходили працювати, приміром, на ВАТ „Укртелеком”, „Связьспецсервис”, ВАТ „Київстар”, „Інтертелеком” та інші компанії, їм доводилося набувати додаткові знання і вміння, що стосуються специфіки електронних систем, які використовуються саме в телекомунікаціях і зв’язку. Тепер же випускник, який навчатиметься за новою спеціалізацією, отримає ці знання в вузі.
До відкриття нової спеціалізації були декілька дисциплін, які відносяться до напрямку телекомунікацій і зв’язку, це, зокрема: „Методи перетворення сигналів”, „Цифрова обробка сигналів” та „Техніка НВЧ”. З цього року до них додадуться „Теорія зв’язку”, „Основи радіозв’язку”, „Радіозв’язок з рухомими об’єктами”, „Захист інформації в телекомунікаціях”, „Телекомунікаційні й інформаційні мережі”. Зазначені дисципліни можна буде обрати після другого року навчання. Вони і складуть блок спеціалізації „Електронні системи телекомунікацій”.
За словами ректора ЧДТУ, компетентних кадрів для викладання цих дисциплін не бракує, адже кафедра промислової електроніки – одна з найпотужніших в університеті. Окрім викладачів кафедри ПЕ, котрі мають базову освіту з радіоелектроніки, до викладання спецдисциплін будуть залучені фахівці, котрі працюють у цій галузі й мають відповідну освіту. На даний момент є попередня домовленість з двома кандидатами технічних наук, які працюють в галузі спецзв’язку в м. Чернігові. Так що викладання буде проводитись на високому рівні.
- Оскільки Україна рухається до європейського освітнього простору, ми повинні відповідати вимогам і Болонського процесу, і вимогам освітніх стандартів Європейського Союзу, - зазначає Сергій Шкарлет. - А це означає, що студент має право обирати для себе певні спеціалізації в рамках існуючого напрямку підготовки. Ми переконані, що це дасть йому змогу бути більш підготовленим до вимог сучасного ринку праці.
Версія для друку Відправити по e-mail Обговорити на форумі |
Переглядів : 12300 |
Посилання до теми:
23.07.2010 В Чернігівському технологічному університеті - 5 заяв на одне місце
21.06.2010 «Мертвий капітал», або Студентам підручники не потрібні?
27.04.2010 Чернігівський технологічний університет обрав ректора. ФОТОрепортаж
Коментарі (4)
Абитуриент | 2010-07-26 19:22
то надо наверное с начало получить среднее образование!
абитуриент | 2010-07-26 19:18
иван | 2010-07-26 14:28
что-то вы непонятно говорите непонятно о чем.
Прочитайте сами то что написали и прокоментируйте
абитуриент | 2010-07-25 21:10