Останнє оновлення: 19:53 четвер, 21 січня
Пасажирські перевезення / Скажені маршрутки
Ви знаходитесь: Економіка / Регіон / У Чернігові розпочали війну з «нелегальними» перевізниками
У Чернігові розпочали війну з «нелегальними» перевізниками

У Чернігові розпочали війну з «нелегальними» перевізниками

Чернігів став першим містом в Україні, де Міністерство транспорту взялося за наведення порядку в пасажирських перевезеннях у сфері міжміських сполучень, а саме – на рейсі «Чернігів-Київ» і не тільки.

Ймовірно, що вже з нового року відправлення маршруток «від стовпа» (за висловом Павла Шумана – директора ВАТ «Обласне підприємство автобусних станцій») заборонять. Якщо цей досвід буде успішним, його запровадять в інших областях.

40% пасажирських перевезень – поза законом

Як повідомив голова Асоціації підприємств автомобільного транспорту «Чернігівтрансавто» Василь Петришин, нелегальні транспортні перевезення, по-перше, шкодять роботі автотранспортних підприємств, а, по-друге, небезпечні як для пасажирів, так і для водіїв.

«Нелегалами», за його словами, вважають тих власників автобусів і мікроавтобусів, які перевозять людей, не маючи відповідних ліцензій. Найчастіше вони мають дозволи на здійснення перевезень «на власні потреби» чи «спеціальні транспортні перевезення».

На відео: водій вантажного фургону з кріслами перевозить людей по маршруту "Чернігів - Київ":

Василь Петришин пояснив, що цей вид перевезень начебто «не має на меті отримання прибутку», а подібне формулювання допомагає автовласникам працювати без ліцензії та дотримання правил перевезення пасажирів.

Крім того, не вимагається дорейсовий контроль транспортного засобу та медичний огляд водія. Незважаючи на всі небезпеки, які з цього витікають, близько 40% пасажирських перевезень в Чернігівській області є нелегальними.

Саме тому Асоціація «Чернігівтрансавто» звернулася до Кабінету Міністрів, Міністерства транспорту і зв’язку, Чернігівської облдержадміністрації з проханням допомогти вирішити проблему нелегальних транспортних перевезень.

І це прохання було нарешті почуте – минулого тижня в нашому обласному центрі побував заступник міністра Олексій Баранов та зустрівся з представниками як однієї, так і другої сторони. Мова йшла про те, як легалізувати «нелегальні» перевезення.

Автостанції можуть взяти «нелегалів» під крило

Детальніше про причини, чому «нелегальних» перевізників варто нарешті «прищучити», журналістам розповів Павло Шуман, директор ВАТ «Обласне підприємство автобусних станцій».

За його словами, в 90-ті в нашій області існувало 60 автобусних станцій. На сьогодні залишилися лише 31, у Чернігові – 3 (міжнародний центральний автовокзал та дві приміських).

Водночас в обласному центрі діє 15 пунктів відправлень, тобто нелегальних автостанцій. У середньому «від стовпів» здійснюються щоденно від 120 до 160 рейсів.

– Сьогодні з автостанції №1 ми відправляємо на Київ 31 автобус (15 формуються у нас і 16 транзитних), а в 90-ті роки з автостанцій Чернігова здійснювали 90 рейсів, – розповідає Павло Шуман. – Тепер виникає питання: тоді було 90, а зараз – 180, але тоді на міжнародних маршрутах працювали автобуси великої місткості, а зараз з нелегальних пунктів відправляються в основному мікроавтобуси, які не сертифіковані, які в основному не відповідають нормам для перевезення пасажирів (переобладнані з вантажних).

За словами пана Шумана, перевезення пасажирів має здійснюватися цивілізовано, в рамках правового поля, з пристосований автостанцій, де є комп’ютеризовані каси, зала очікування, різноманітні допоміжні служби.

– Ми можемо прийняти всі відправлення з центральному автовокзалу – 180 чи навіть 200. На сьогодні звідти відправляється близько 200 автобусів (по буднях – 170), а можемо відправляти до 500 рейсів на день, – запевняє директор спеціалізованого підприємства. – Я гадаю, ми до цього прийдемо і створимо умови як для пасажира, так і для перевізника. А про міні-автостанції треба забувати.

Приватні перевізники не доплачують бюджету мільйони

Ще один аргумент на користь легалізації перевезень наводить Василь Петришин. Мова йде про абсолютно різне податкове навантаження на автобуси, які належать юридичним і фізичним особам. Так, за його словами, в нашій області працюють близько 2,5 тис. автобусів, які належать приватним особам, а точніше ФОП. Щороку вони сплачують 1,5 млн. грн. податків.

Автобуси, які належать автотранспортним підприємствам, «заробляють для держави» понад 9 млн. грн. Підраховано, що один автобус підприємства «сплачує» 22 тис. грн. податків на рік, а автобус підприємця – всього 600-800 грн.

– Чому взагалі ці перевезення здійснюються? – дивується генеральний директор ВАТ «Чернігівавтосервіс» Володимир Козир. – Тому що транспортна інспекція має своє поле реагування. Коли вона приходить до нелегального автобуса, водій каже: «Я працюю без ліцензії, тож не маєте права мене перевіряти». Коли до нього приходить податкова: «Я не ФОП, які до мене можуть бути питання?» Виходить, ця сфера не була потрібна нікому. Однак за наявності волі керівництва, за бажання працювати в правовому полі, навести порядок у сфері пасажирських перевезень можна упродовж місяця-півтора.

Як повідомив Володимир Козир, вже 29 грудня перевізники, які прагнуть працювати легально, отримають таку нагоду, адже відбудеться конкурс на здійснення 31 рейсу «Чернігів-Київ» (конкурс проходитиме у Києві).

«Хто зараз працює за межами правового поля, може подати заявку, виграти конкурс та заробляти легально», – підкреслив керівник підприємства. Як-то воно все буде, побачимо. Однак зараз не викликає сумнівів лише одне: пасажир має бути захищений і застрахований (а звідки буде здійснюватися відправлення – з автостанції чи від супермаркету – як на мене, не так вже і важливо, аби всім було зручно). Крім того, тарифи не перевезення мають бути обґрунтовані, а не «взяті зі стелі», тому що комусь захотілося заробляти більше.

«Високий Вал» готовий надати місце для висвітлення точки зору приватних перевізників.

маршрутка маршрутки фургон

Коментарі (11)

Василий | 2010-12-17 20:40

заипуцца 500 рейсов и день с вокзала отправить, гарантированная толпа народу, у касс очереди. А Шуману полная свобода для "обоснованного повышения тарифов" при отсутствии конкурентов

dvamisha | 2010-12-14 18:44

наверно в хате у фонтана решили передел замутить.
в городском бы транспорте навели порядок позорники

иван | 2010-12-14 14:41

ДенисВсі зацінили перше "викривальне" відео? Аж жах бере, правда?:)
аффтар пеши есчо
Ага... У меня аж шея заболела..))

так отож | 2010-12-14 00:37

У этой проблемы есть две стороны:
 1. Все авто- пассажирские перевозки должны быть только в государственном подчинении. Если кто-то и захочет сам себе возить пассажиров то его должны обязать иметь свой парк и доктора и механика + весь пакет лицензий+ страховка пассажиров. Да и автобусы должны быть комфортные. Если сравнить по комфорту ЛАЗ и Спринтер то разницы в комфорте практически нет. Спринтер едет быстрее и все. А сидений натыкано что сидеть невозможно. Еще не отъехали от Украины а ноги уже затекли. ЛаЗ едет медленно но "тише идешь дальше будешь". Особенно страшно ездить на тех маршрутах где водилы на скорости 90-100км/ч одновременно по мобиле пиз...ят и записывают предварительный заказ на место. И не дай Боже аварии, то хозяина не найдешь никогда.
  2. Есть одно преимущество в нелегалов, это быстрота и удобное место отправления. Думаю, что один центральный автовокзал не потянет столько машин и людей. Это будет хаос.

Денис | 2010-12-13 21:18

Всі зацінили перше "викривальне" відео? Аж жах бере, правда?:)
аффтар пеши есчо

Константин | 2010-12-13 19:16

Тут другой вопрос, зачем мне зал ожидания, если выйдя из подъезда я могу сразу сесть в автобус, а не ехать черт знает куда, на вокзал. Это первое. Если сохранить места отправки, которые сейчас есть по районам города, тогда это имеет смысл.
Да, наводить порядок нужно, как этого Шумана ещё не стрельнули.
Но, порядок нужно навести так, что бы было ещё быстрее, удобнее, безопаснее и комфортабельнее.

Патриот | 2010-12-13 18:15

Стаття правильная . Пора наводить порядок среди перевозчиков-убийц. Потому что они - они не платят налогов, не предоставляют билетов, не предоставляют льгот, нет ни каких гарантий для пассажиров предоставлений компенсаций если не дай Бог, машина попадет в аварию и т.д. ....... У них одна мысль как больше содрать с пассажира. Поэтому и проезд до Киева самый высокий - 40 гривень.

ko | 2010-12-13 17:08

Жидяра шуман и сотоварищи хотят пересадить всех на скотовозы и халабуды чтоб ехать в Киев часа 3 - 4, как повезет, зато их жидовские хари будут лопаться от жировых отложений!

Читач | 2010-12-13 16:45

якось років п"ять тому довелось мені їхати в Київ з автовокзалу. Чудо-автобусом виявився такий собі старенький ЛАЗ. Спочатку було навіть цікаво - таке собі відчуття стилю ретро... Але вже через півгодини це відчуття зникло, і от, нарешті, через три з половиною години я був біля станції метро Лісова.
А якщо без жартів, то іде звичайний переділ бізнесу та витискання конкурентів. По великому рахунку пасажирів цікавлять лише три моменти:
- адекватний час у дорозі, дуже швидко - аварійність, повільно - втрата часу;
- зручність місця відправлення, ну хто буде пертись через півміста до автовокзалу;
- розумна ціна, нажаль вартість проїзду в 40 грн. є відверто завищеною.

Алекс | 2010-12-13 16:42

У меня опасения, что как у нас всегда происходит, ничего хорошего для конкретного пассажира не будет. Для поездки в Киев придется переться на вокзал. Ехать до Киева надо будет 3 часа (как в старые добрые времена). Естественно, за "комфорт" придеться расплатиться удорожанием проезда. Ну и т.д. и т.п. Хотя хотелось бы конечно ошибиться, так как ездить приходится довольно часто.

иван | 2010-12-13 16:01

Что-то кажется мне, что после того, как автостанции возьмут "нелегалов" "под крыло", ясное дело абсолютно бесплатно, все переоборудованные грузовые фургоны без всяких переделок внезапно станут "комфортабельными" современными автобусами. А что? Оригинальная идея -- скотовозом в Севилью..))
закрити

Додати коментар:

SVOBODA.FM - LIVE!
Listen on Online Radio Box! SVOBODA.FM

Архів прямих трансляцій на YouTube: YouTube.com/holovatenko

SVOBODA.FM на Apple Podcasts

Реклама на сайті SVOBODA.FM
Фотоновини

  Окупація Криму. Спогади очевидця

SVOBODA.FM