Останнє оновлення: 20:26 п'ятниця, 28 січня
Театр
Ви знаходитесь: Культура / Архітектура / У Чернігівському театрі ляльок випробовували «Гамлет-машину»
У Чернігівському театрі ляльок випробовували «Гамлет-машину»

У Чернігівському театрі ляльок випробовували «Гамлет-машину»

29 червня у Чернігівському обласному театрі ляльок імені Олександра Довженка відбувся передпрем'єрний показ вистави за п'єсою Гайнера Мюллера «Гамлет-машина».

Про це повідомляє кореспондент «Svoboda.fm».

«Для нас це потрійно важлива подія. Адже маємо перший переклад “Гамлет-машини” українською мовою, його здійснила Наталка Сняданко, першу постановку твору в українському театрі. А ще — її здійснено в театрі ляльок, за інформаційної та фінансової допомоги Ґете-Інституту в Україні», – сказав художній керівник театру заслужений артист України Віталій Гольцов.

За його словами, прем'єра вистави відбудеться у вересні. Планується, що до Чернігова завітають представники Ґете-Інституту, німецькі та українські театрознавці. Наразі ознайомитися з першою частиною вистави й висловити свої враження мали змогу чернігівські глядачі.

«Це вистава-попередження. Попередження про небезпеку поглинання масою індивідуальності, вистава про час катастрофи, руїни. Вистава нелінійна. Тут багато колізій, не можна звести все до якогось надзавдання, надідеї; багато алюзій, багато ілюзій. З іншого боку, кожна руйнація - спроба відродження. Але не можна знищувати культуру, міняти її без кінця. В якийсь момент треба зупинитися. П'єса “Гамлет-машина” – ще й попередження людству про те, що в тому, що світ такий, винні не окремі люди – винні всі», – сказав Віталій Гольцов.

Нагадаємо, Гайнер Мюллер (1929-1995) – видатний німецький драматург-постмодерніст, театральний режисер, поет, есеїст, перекладач. Автор майже сорока п'єс. Художній керівник театру “Берлінер ансамбль”.

П'єсу “Гамлет-машина”, написану 1977 року, було заборонено до показу в НДР, де її було створено. Прем'єра відбулася 1979 року в Парижі.

закрити

Додати коментар:

SVOBODA.FM - LIVE!
Listen on Online Radio Box! SVOBODA.FM

Архів прямих трансляцій на YouTube: YouTube.com/holovatenko

SVOBODA.FM на Apple Podcasts

Реклама на сайті SVOBODA.FM
Фотоновини

  «Чернігівгаз» модернізував мережі, замінивши понад тисячу одиниць газорегулюючого обладнання

SVOBODA.FM