Останнє оновлення: 17:05 четвер, 6 лютого
КОНКУРС
Ви знаходитесь: Культура / Література / Літературний Чернігів / Подорож Чернігівщиною. ФОТО
Подорож Чернігівщиною. ФОТО

Подорож Чернігівщиною. ФОТО

Не обов'язково їхати за тридев'ять земель, щоб провести незабутній «вікенд»! У будь-якому місті України, можна знайти для себе щось нове і цікаве. Але саме Чернігівщині присвячує маршрут Юлія Кравцова.

На Чернігівщині знаходяться дуже багато привабливих, мальовничих і цікавих куточків. Напишу про деяких з них.

Маршрут охоплює: заповідник Качанівка, Тростянецький дендропарк, Густиня або Густинський Свято-Троїцький жіночий монастир, Ніжин - Миколаївський собор.

Це довгий і тривалий маршрут. Тому пересуватися краще автомобілем. А для ретельного огляду цих місць бажано планувати подорож на два дні.

Чернігів-Качанівка - близько 160 км (2 години руху), а екскурсія з поверненням звідси до Чернігова –5-6 годин

Заповідник Качанівка - унікальний палацово-парковий комплекс 18 ст.просто зачаровує своєю красою. Національний історико-культурний заповідник " Качанівка" - цей статус комплекс отримав в 2001 році. Саме тут відпочивали і творили М.Гоголь, П .Куліш і багато інших культурних діячів. Качанівка на сьогодні єдина серед українських садиб, яка збереглася практично повністю в комплексі, незважаючи на війни і революції. Розквіт "Качанівки" не лише як садово-паркового і палацового комплексу, але і як потужного центру духовності, позначений стараннями сім'ї Тарновских. А для любителів містики - у парку можна зустріти примару Василя Тарновского-молодшого. Мабуть, йому судилося бродити по замку і парку, допоки садибу остаточно не приведуть до порядку. Вхід в парк охороняють два кам'яні леви, що підвелися на задні лапи. Ця краса України розташована на північному сході Чернігівщини в Ічнянському районі, на березі чарівної річки Смош.

Чернігів-Качанівка- Тростянець – 190 км, тривалість екскурсії –близько 9 годин з поверненням до Чернігова

Тростянецький дендрологічний парк - один з видатних ландшафтних парків в Україні. (Від Качанівки до Тростянця близько 20 км.) Територія - 204,7 га. Парк є одним з кращих ландшафтних парків в Україні. Це справжній музей природи. Історія створення дендропарку пов'язана з ім'ям Івана Михайловича Скоропадського - нащадка відомого в Україні гетьманського роду. Робота по будівництву парку розпочалася в 1834 році. Архітектурні будівлі в парку майже не збереглися. Притягає оригінальна особливість композиційної побудови Тростянецкого парку: зовні це просто лісовий масив на фоні монотонної долини, а в центрі - це "гірська" країна з великими пагорбами і озерами. Тут можна зробити фото з химерним деревом з десятком стволів, обійняти двохсотрічні дуби і погодувати гарних лебедів. Адреса дендропарку "Тростянець": Чернігівська область, Ічнянський район, с. Тростянець.

Чернігів-Качанівка-Тростянець-Густиня – 240 км. Екскурсія триватиме 11-12 годин, з поверненням до Чернігова – близько 13 год.

Густиня. Густинський Свято-Троїцький монастир — жіночий монастир в селі Густиня (від Дендропарку Тростянець - 50 км) розташований на правому березі річки Удай біля міста Прилуки Чернігівської області, в мальовничій місцевості, серед тиші довколишніх лісів ось вже чотири століття. Густинський монастир був заснований в 1600 р. Його засновником став Ієросхимонах Іоасаф .У 1793 році монастир було закрито. За цей період його було майже зруйновано. Урочисте відкриття Густинського монастиря вібулося 15 травня 1844 року в храмове свято. З того дня в монастирі розпочалися богослужіння. Храм має надзвичайно красиві внутрішні убрання.

Чернігів-Качанівка-Тростянець-Густиня-Ніжин 310 км (від Густині до Ніжина - 72 км). Уся екскурсія 14-15 годинз поверненням до Чернігова.

Ніжин. Місто Ніжин Чернігівської області розташоване на берегах річки Остер. Вперше згадується в літописі в 1147 р. як Уненеж. Сучасні ніжинці впевнені, що все їхнє місто оповите містичними історіями. Недарма ще Миколу Гоголя воно надихало на розповіді про відьом. Не можна не згадати і про храми Ніжина. Миколаєвський собор, розташований по вулиці Гоголя. Собор був побудований козаками ніжинського полку на місці старого дерев'яного храму у 1658 році. У другій половині XIX ст. собор був перебудований, внаслідок чого була змінена форма куполів, віконних отворів, весь рельєфний декор був стесаний, замість кокошників вирубані прямокутні ніші.

Будівля собору значно постраждала в роки Великої Вітчизняної війни. Миколаївський храм відреставрували у 80-х роках минулого століття. Були відновлені барочні куполи за аналогами, що були узяті з Троїцького Густинського собору, цегляна кладка стін і зведень. Храм діє досьогодні.

Вдосталь нагулявшись селом, насолодившись місцевою природою, подивившись видатні місця, можна відвідати і сам Чернігів!

Хотілося б зазначити, що у самому місті Чернігів є багато місць де обов’язково треба побувати.

Проїхавши міст через Десну і виїхавши на пряму кілометрову дорогу в місто, вдалині відкриється вид на золотоверху церкву, що стоїть на зеленому пагорбі у кінці дороги. Отже, ви в Чернігові! Це одне з древніх слов'янських міст України. Перші згадки про Чернігів в літописах Київської Русі відносяться до 907 року. Пам'ятками Чернігова, які варто подивитися, являються культові спорудження різних епох: Борисоглібський собор, Спасо-Преображенський собор, П'ятницька церква, Свято-троїцький і Успенський собори, декілька монастирів. Окрім цього варто відвідати - Антонієви печери, Болдину гору, Дитинець, Чернігівський колегіум і музей-садибу Коцюбинского, його могилу, Червону площу. Між тим, на самій Червоній площі також є, що подивитися: драмтеатр і неймовірної краси П'ятницька церква (13 ст), стара будівля кінотеатру ім. Щорса, будинок міської ради і обладміністрація, філармонія, музичний фонтан. Всього й не розкажеш.

Краще один раз побачити - ніж десять раз почути! Чернігів щиро зустріне і надихне вас своєю неймовірною енергетикою

Коментарі (1)

КРАЄЗНАВЕЦЬ | 2012-03-21 09:35

Не МиколаЄвський, а МиколаЇвський
закрити

Додати коментар:


Фотоновини

  Пан Усмішка і його позитив - фоторепортаж

SVOBODA.FM