Останнє оновлення: 13:02 четвер, 25 лютого
Екологія
Ви знаходитесь: Політика / Регіон / Остер «почав очищуватись» – стверджує влада. Відео
Остер «почав очищуватись» – стверджує влада. Відео

Остер «почав очищуватись» – стверджує влада. Відео

Про те, що «річка Остер почала очищуватись» після екологічної катастрофи, запевняли сьогодні спікери від влади під час чергового брифінгу на цю тему в Чернігівській ОДА.

Винуватці винищення живих істот у річці залишаються неназваними.

Довідка

Річка Остер відповідно до паспорта має довжину 195 км. В результаті проведення водогосподарського будівництва частина річки Остер на теперішній час є магістральним каналом державних меліоративних систем «Остер 1 черга», «Остер II черга», «Остер III черга» та водоподаючого тракту Десна-Остер-Трубіж.

По всій протяжності магістрального каналу р. Остер побудовано 18 регулюючих гідротехнічних споруд, в тому числі щлюзи №1, №2, №3 належать до водоподаючого тракту Десна-Остер-Трубіж та перебувають на балансі Трубізького МУВГ Київодресурсів, решта 15 регулюючих споруд перебувають на балансі водогосподарських організацій Деснянського БУВР.

22 червня 2016 на р. Остер на території Носівського району (Мрннська та Плосківська сільські ради) були виявлені зміни кольору води та наявність стороннього запаху. 23 червня проведено комісійне обстеження та відбір проб на ділянці 93-130 км p. Остер а участю представників органів місцевого самоврядування та Державної екологічної інспекції в Чернігівській області.

4 липня лабораторією моніторингу вод та ґрунтів Деснянського басейнового управління водних ресурсів відібрані 8 проб води із річки Остер на території Ніжинського та Козелецького району Чернігівської області.

За даними аналізів проб води в р. Остер на території Ніжимського району зафіксовано перевищення допустимих концентрацій (ГДК) для водойм рибогосподарського призначення:

 • по залізу загальному в 3,8–6,8 разів,
 • амоній- іонам в 1,5–1,6 разів;
 • фосфат-іонам в 1,1 рази;
 • ХСК в 1,3–1,4 рази;
 • вміст розчиненого кисню становить 2,77–4,91 мг/л при ГДК для водойм рибогосподарського призначення не менше 6,0 мг/л.

На території Козелецького району в р. Остер зафіксовано перевищення допустимих концентрацій (ГДК) для водойм рибогосподарського призначення по:

 • залізу загальному в 10,0–10,6 разів;
 • амоній-іонам в 2,2–2,8 разів;
 • фосфат-іонам в 2,1–2,3 рази;
 • ХСК в 1,2–1,7 рази;
 • вміст розчиненого кисню становить 0,79–1,11 мг/л.

8 липня лабораторією моніторингу вод та ґрунтів Деснянського басейнового управління водних ресурсів відібрані 6 проб води із річки Остер на території Козелецького району Чернігівської області. Порівняльний аналіз найбільш вагомих гідрохімічних показників (заліза загального, амоній-іонів, фосфат-іонів, ХСК) свідчить, що коливання цих показників в створах р. Десни вище та нижче гирла р. Остер не зазнали суттєвих змін.

Порівняно з раніше відібраними пробами (4.07.2016) спостерігається:

 • незначно підвищеній розчиненого кисню від 0,79 до 1,18 мг/л,
 • зменшення вмісту амоній-іонів з 3,50 до 2,32 мг/л,
 • фосфат-іонів з 4,93 до 4,35 мг/л,
 • кількість заліза загального залишаєгься на тому рівні 1,0 мг/л.

За результатами аналізів, відібраних 11 липня у створах р. Остер на 30 км (міст) та біля на 44 км біля с. Данівка зафіксоване незначне зменшення вмісту показників заліза загального, амоній-іонів, фосфат-іонів, ХСК. Вміст розчиненого кисню збільшився в середньому в 2 рази, що свідчить про покраіцення ситуації на даній ділянці річки. У гирлі р. Остер та на р. Десна нижче впадіння р. Остер ситуація не погіршилась.

Деснянське басейнове управління водних ресурсів проводить подальший щоденний контроль за водогосподарською обстановкою на р. Остер.

закрити

Додати коментар:

SVOBODA LIVE! - YouTube
SVOBODA.FM - LIVE!
Listen on Online Radio Box! SVOBODA.FM

Архів прямих трансляцій на YouTube: YouTube.com/holovatenko

SVOBODA.FM на Apple Podcasts

Реклама на сайті SVOBODA.FM
Фотоновини

  З незаконного обігу вилучено велику партію підробленого алкоголю

SVOBODA.FM