Останнє оновлення: 18:08 п'ятниця, 25 вересня
Екологія
Ви знаходитесь: Кримінал / Надзвичайні події / Забруднення річки Остер: «все почалося набагато вище Ніжина»
Забруднення річки Остер: «все почалося набагато вище Ніжина»

Забруднення річки Остер: «все почалося набагато вище Ніжина»

Брифінг в облдержадміністрації сьогодні не обійшовся без скандалу: деякі журналісти, фактично, піддали сумніву «заспокійливі» результати аналізів води з річки Остер та компетентність «слуг народу», а чиновники ледь не виставили панікерами мешканців Козельця та їхнього селищного голову.

За словами головного держінспектора з охорони навколишнього середовища Чернігівської області, начальника Держекоінспекції області Леоніда Бурковського, нічого дивного у забрудненні Остра немає. Мовляв, усе через спеку, зливи та витік води з боліт та сільгоспугідь.

«Там, де пройшли великі дощі, і відбувається така ситуація, - повідомив він. – За результатами проведених 7 липня аналізів проб води, вміст розчинного кисню біля села Гламазди Козелецького району підвищився з 1 до 1,8 міліграма на дециметр, біля Козельця залишається незмінним – 0,9, при нормованому у 6 одиниць. Для риби це – смерть».

Потім Леонід Бурковський показав журналістам «картинки» - фото тих самих проб води. Аби впевнилися, що води чорного кольору серед них немає.

«Найбільш темна – біля мосту в Козельці. За кілометр від впадіння Остра в Десну вода світліша, в гирлі – світла. Таким чином, осад зі змивів потихеньку осідає і вода вже чиста із нормальним вмістом кисня. За фізичними показниками фіксувалося перевищення по фосфатах – у 3-4 рази, по азоту амонійному – в 3 рази, по нітритах – в 2-3 рази, по залізу – в 10-13 разів. Негативного впливу вод річки Остер на Десну, за матеріалами інструментального лабораторного контролю, не зафіксовано. Слідчим відділенням Козелецького відділу поліції ГУНП в області відкрито кримінальне провадження», – пояснив Леонід Бурковський.

Як він запевнив, екоінспектори промоніторили 150 із 190 кілометрів, на які простягається річка Остер і «виявили», що «все почалося набагато вище Ніжина».

«Тому всі розмови, що були скиди і зливи, є, по-перше, безпідставними, - безапеляційно заявив чиновник. – По-друге, на протязі всієї річки немає жодного підприємства, яке б робило скиди в неї, за виключенням Ніжинського водоканалу. Але і він туди, напевно, не скидає. Оскільки річка так зарегульована гідроспорудами, маємо те, що маємо».

Звичайно, почувши це та побачивши «заспокійливі» «картинки», «акули пера» абсолютно не заспокоїлися. На голови чиновників зринула злива запитань.

Наприклад, чому ж запах у тієї дивної чорної води був, як з каналізаційного колектора, чому річки області не очищують від намулу, невже не можна навести лад із роботою гідроспоруд та скиданням каналізаційних стоків?

«Слуги народу» відбивалися «грамотно»: нічого панікувати, мовляв, за 2 тижні все само налагодиться, померлу рибу виловлять і закопають, а осад сам осяде на дно. Коли брифінг вже добігав кінця, невгамовні журналісти активізувалися настільки, що деякі чиновники образилися: чого їх виставляють якимись некомпетентними та безпорадними, якщо так завинила природа та погода.

Зовсім гаряче стало, коли на сполох у своєму виступі вдарив Козелецький селищний голова Валентин Бригинець.

«Ситуація страшна, – з болем констатував він. – Стояти навіть біля річки у Козельці неможливо через сморід. Громада налаштована категорично. Так і просили передати: якщо не будуть зроблені нормальні аналізи, з боку влади не буде адекватної реакції, люди зірвуть вночі троси і це все піде на річку Десну і на Київ. Люди вже на межі, ніхто їх не підтримує. Щороку вода «цвіте», риба дохне, але ж стільки не буває. Нині виловили понад 200 кг, а скільки ще на дні лежить! З Козелецького району зробили могильник, відстійник, все пішло з Ніжинщини сюди і шлюзи закрили».

Леонід Бурковський обурився такими погрозами і недовірою до екоінспекторів, аналізів досліджень та докорами щодо шлюзів.

«Колір води вам не подобається, - сказав він. - Вода набиралася після перепаду».

Журналісти так і не почули, які активні заходи вживає влада, крім моніторингу та вивчення ситуації, чи планується залучення столичних науковців тощо. Як, в принципі, і хто за фахом Леонід Бурковський та його підлеглі.

Докладніше про брифінг – на відео з онлайн-трансляції, яку вів Олег Головатенко:

Коментарі (3)

Петрова | 2016-07-10 20:40

Надо всех этих чиновников вместе с их семьями вывезти на Остер и устроить им ( за их счет ) пикник с купаниями. И сразу найдутся и нужные реактивы и результаты анализов будут такие как надо. СТЫДОБИЩЕ !

простий Українець | 2016-07-10 15:02

зовсім недавно я ловив рибу на тій стороні Десни навпроти Тимохи. По річці, в черговий раз за десять років, пливли масні кольорові плями разом з дохлою рибою. Старі рибалки сказали, що це знову раша в курську скинула стоки. Чи ми так любимо рашське гімно, чи місцева влад отримує премії в рублях за знищення найчистийшої річки України, але знову нам розказують казки і нікого винного...

111 | 2016-07-10 08:35

За фахом бывший комсомоленок(+ еще нечто),впрочем как и основная масса нынешних руководителей,а также всевозможных партийцев и общественных деятелей Черниговской губернии.
закрити

Додати коментар:

SVOBODA.FM - LIVE!
Listen on Online Radio Box! SVOBODA.FM

Архів прямих трансляцій на YouTube: YouTube.com/holovatenko

SVOBODA.FM на Apple Podcasts

Реклама на сайті SVOBODA.FM
Фотоновини

  Баскетбольний майданчик на Шерстянці

Ліза ПЕТРЕНКО