Останнє оновлення: 10:58 четвер, 1 жовтня
Природа
Ви знаходитесь: Культура / Архітектура / Біля річки Остер знайшли черепаху рідкісної породи. Фото
Біля річки Остер знайшли черепаху рідкісної породи. Фото

Біля річки Остер знайшли черепаху рідкісної породи. Фото

Не кожного дня на шляху ніжинців зустрічаються черепахи. Одна така прямувала з берега Остра до проїжджої частини, тим самим наражаючи себе на небезпеку.

Лариса Тарасенко, завідуюча відділу «Природа Приостер’я» Ніжинського краєзнавчого музею ім. І. Спаського, зазначила, що це Європейська болотяна черепаха.

Нагадаємо, що останніми роками значно зменшилася популяція європейської болотяної черепахи, що пов’язане з масовим відловом з метою утримання її в неволі.

Найбільше відловлюють у період яйцекладки самок, чим завдають подвійну шкоду: майбутньому потомству і самці, яка часто в неволі від поганого утримання гине.

Державна екологічна інспекція у Чернігівській області дякує небайдужим до навколишнього природного середовища громадянам, які зателефонували до Інспекції та не дали загинути тварині.

* * *

Європейська болотяна черепаха – вид черепахи, що водиться в Україні, занесений у Міжнародну червону книгу Всесвітньої спілки охорони природи (IUCN) як вид, що знаходиться під загрозою зникнення та внесений до списку рідкісних видів тварин Європи. Ця черепаха швидко повзає і плаває завдяки перетинкам між пальцями.
Раз на 15–20 хвилин черепахи підіймаються на поверхню водойми, в якій живуть, щоб запастися повітрям. Також вони регулярно приймають ”сонячні ванни” на березі.
Оселяється болотяна черепаха у водоймах відкритих рівнин. Населяє водойми з стоячою або слабо проточною водою: заплави річок, озера, ставки, болота, меліоративні канали тощо.
Довжина панцира болотяної черепахи досягає інколи 30 см. Щойно вилуплені черепашенята мають довжину панцира 2,3-3,3 см. У віці від 6 до 15 років болотяна черепаха стає статевозрілою.

закрити

Додати коментар:

SVOBODA.FM - LIVE!
Listen on Online Radio Box! SVOBODA.FM

Архів прямих трансляцій на YouTube: YouTube.com/holovatenko

SVOBODA.FM на Apple Podcasts

Реклама на сайті SVOBODA.FM
Фотоновини

  Баскетбольний майданчик на Шерстянці

Ліза ПЕТРЕНКО