Останнє оновлення: 16:32 понеділок, 10 червня
Версія
Ви знаходитесь: Кримінал / Надзвичайні події / В Остер могли змити нечистоти з Ніжина
В Остер могли змити нечистоти з Ніжина

В Остер могли змити нечистоти з Ніжина

Джерело забруднення Остра виявити не вдається. Про це свідчать результати перевірки 150 км річки. Втім, у Чернігівській обласній адміністрації заявляють, що ситуація під контролем.

Жителі прилеглих сіл мають свою версію. Аби отримати об’єктивну інформацію, наші кореспонденти взяли проби води. Днями будуть результати. Поки що Даніїл Снісар розповість останні новини з місця екологічного лиха.

У Козельці працівники ДСНС намагаються виловити мертву рибу з Остра. Та марно. Живність у річці почала гинути ще наприкінці червня. Тож мертва риба розкладається уже на дні.

Вода за останні кілька днів трохи посвітлішала, кажуть місцеві. Хоча й зараз за кольором вона більше нагадує чорний чай. Тут нічим дихати, смердить фекаліями. Учитель Козелецької школи Юрій найбільше хвилюється за здоров’я свого сина Антона. Адже сморід - за словами чоловіка - може бути спричинений випаровуванням отруйних сполук.

"Дихати, навіть по вечорам, хоч ми і живемо далеко від річки, ввечері дуже важко дихати, повітря забруднене. Запах - страшненький. Все, що ми бачили минулий тиждень - це жах", - розповідає житель селища Козелець Юрій Солошенко.

"Тих чоловіків, що отруїли нашу річку, треба їх туди макнути".

Чернігівські чиновники кажуть, що риба нібито гинула через спеку. У нагрітій воді замало кисню".

Зміна кольору води та наявність стороннього запаху в річці Остер на території Ніжинського та Носівського районів спричинені природними процесами: заболоченістю місцевості, цвітінням води, змивами з сільськогосподарських угідь, високою температурою, що призвела до загибелі риби".

Та козельчани у цю версію не вірять. В озері, що за 30 метрів від річки - вода прозора. Люди кажуть, що хтось скинув в Остер нечистоти з Ніжинських очисних споруд.

"Команда, дана керівництвом області - заткнутися і все. Тут 100% скид з полей фільтрації".

"До Ніжина, - вода всюди брудна, і за кілометр до Ніжина, чи трохи менше - уверх - вода вже йшла із запахом. Підозра така, що розпочалося воно із Ніжина", - каже житель селища Козелець Ігор Криненко.

У Ніжині жителі про забруднення ріки чули. Проте, вода там чиста. У тому, що відходи з очисних споруд могли скинути саме тут, неподалік Ніжина, упевнений і житель Козельця Анатолій.

"Тут недалечко знаходяться очисні споруди. З них вода зливається у річку В’юниця. Річка В’юниця десь метрів 300 від цього місця. Вона впадає в річку Остер. І вона далі там тече. Саме тут, де вода не змивається, вона стоїть тут на місці і вона точно така сама вода, як зараз у Козельці. Я вважаю, що це саме неконтрольований витік великої маси каналалізації", - каже громадський активіст, житель селища Козелець Анатолій Гуц.

Викид великої кількості стоків міг статися, наприклад, через аварію на цих очисних спорудах, каже Анатолій. Щоб змити сліди відходів, відкрили шлюз вище за течією.

"13-ий шлюз - він нам говорить про що? Судячи з того, як там набирається вода у 13 шлюзі - а вона наразі у нас - не переливається. От чиновники вчора чернігівські стверджували, що у них всі шлюзи працюють нормально і йде перелив від 5 до 50 сантиметрів, то на 13 шлюзі - переливу немає.

Я вважаю, що той 13 шлюз могли як раз і підняти тижня три назад, для того, щоб змить сліди цього забруднення річки. Коли його підняли, а у Козельці ситуація починалася з того, що у річці була різко піднята вода - річка вийшла з берегів. Там відкрили шлюз, щоб змити. Спочатку випустили гидоту, потім відкрили шлюз, щоб змить за собою сліди, а потім закрили і зараз він - ви бачили самі - річка там за шлюзом, вона ще не наповнилась, шлюз іще не перетікає", - пояснює Анатолій Гуц.

А поки чиновники запевняють, що "все під контролем", епіцентр забруднення перемістився нижче за течією. Купа роздутої риби, вода темного кольору, з піною та жахливим смородом - нині у селі Кошани. За 8 кілометрів Остер впадає у Десну.

На околиці Києва вода з Десни потрапляє до водозабору. А вже звідси і до столичних будинків. Тому саме тут ми вирішили взяти пробу рідини на хімічне та мікробіологічне дослідження.

Зразки води з Десни та Остра проаналізують незалежні фахівці. Чим насправді забруднена ріка, та наскільки вода, яку п’ють кияни, безпечна, ми розкажемо найближчої п’ятниці, коли матимемо результати досліджень.

Коментарі (1)

7777 | 2016-07-12 08:22

в Ніжині немає ПОЛІВ ФІЛЬТРАЦІЇ!!!!!!!!!
закрити

Додати коментар:


Фотоновини

  У житті є завжди місце для… півоній

SVOBODA.FM