Останнє оновлення: 12:25 неділя, 29 березня
Прокуратура / Звернення громадян
Ви знаходитесь: Політика / Регіон / Звернення: «Прямо к прокурору! Он все поймет»
Звернення: «Прямо к прокурору! Он все поймет»

Звернення: «Прямо к прокурору! Он все поймет»

Упродовж 2008 року в органах прокуратури Чернігівської області розглянуто понад 8 тис. звернень. На особистому прийомі в органах прокуратури області прийнято понад 3 тис. громадян.

Найбільша кількість звернень залишається з питань захисту майнових, інших особистих прав і свобод громадян та інтересів держави.

Про це повідомила начальник відділу з питань розгляду листів та прийому громадян прокуратури Чернігівської області Інна Пилипченко.

Значна кількість обґрунтованих звернень надійшла до органів прокуратури області з питань законності постанов суду у справах про адміністративні правопорушення.

46% даної категорії звернень було задоволено. Збільшення як отриманих, так і задоволених звернень даної категорії сталося у зв’язку зі змінами в адміністративному законодавстві щодо посилення відповідальності. Визнано обгрунтованими та задоволено вимоги заявників по 441 зверненню.

На усунення порушень законодавства та поновлення прав громадян органами прокуратури області порушено 8 кримінальних справ, внесено та розглянуто 32 приписи та подання, задоволено 83 протести, притягнуто до відповідальності 29 посадових осіб, в тому числі 8 осіб до адміністративної відповідальності, заявлено 131 позовну заяву та заяву про видачу судового наказу.

Наприклад, прокуратурою м. Чернігова, за результатами розгляду звернення К. щодо представництва в суді інтересів неповнолітньої К., з метою захисту майнових прав неповнолітньої заявлено до суду позов про визнання частково недійсним свідоцтва про право на спадщину за законом та визнання її права на спадщину.

Причиною попереднього невизнання за неповнолітньою права на спадщину стало несвоєчасне звернення її законного представника до нотаріальної контори про прийняття спадщини.

За результатами розгляду заяви В. на рішення виконкому Тертишницької сільської ради Носівського району порушено кримінальну справу за фактом перевищення службових повноважень та службового підроблення посадовими особами сільради, за ознаками злочинів, передбачених ст.365 ч.1, 366 ч.1 КК України.

Розслідуванням по кримінальній справі встановлено, що посадовими особами Тертишницької сільради без фактичного проведення засідання виконкому прийнято рішення про оформлення свідоцтва про право власності на домоволодіння, складено фіктивний протокол виконкому.

По справі районним судом винесено обвинувальний вирок. Крім того, прокуратурою району опротестовано 6 незаконних рішень виконкому Тертишницької сільради.

Практично кожною районною, міжрайонною та міською прокуратурою в Чернігівській області за зверненнями громадян вживаються заходи до поновлення прав громадян в частині одержання заробітної плати, орендної плати за використання майнового та земельного паїв, одержання соціальних виплат, відновлення порушених житлових прав.

закрити

Додати коментар:

SVOBODA.FM - LIVE!
Listen on Online Radio Box! SVOBODA.FM

Архів прямих трансляцій на YouTube: YouTube.com/holovatenko

Реклама на сайті SVOBODA.FM

SVOBODA.FM - LIVE!
Фотоновини

  Чернігівська фабрика запустила у виробництво захисні костюми, бахіли, нарукавники і маски

SVOBODA.FM

RedTram
Загрузка...
Північний вектор