Останнє оновлення: 22:42 п'ятниця, 27 березня
Смерть в дбайливих руках УБОЗу
Ви знаходитесь: Кримінал / Пригоди / Смерть підозрюваного у Прилуках: Слідство на стадії завершення
Смерть підозрюваного у Прилуках: Слідство на стадії завершення

Смерть підозрюваного у Прилуках: Слідство на стадії завершення

Прокуратура Чернігівської області порушила 3 жовтня 2008 року кримінальну справу за фактом нанесення тяжких тілесних ушкоджень, які спричинили смерть прилучанина 1969 р.н., та перевищення службових повноважень працівниками УБОЗ УМВС України в Чернігівській області.

Про перебіг розслідування цієї резонансної кримінальної справи ми говоримо з начальником слідчого відділу прокуратури Чернігівської області Дмитром Калитою:

— Дмитре Васильовичу, що Ви, не порушуючи таємниці слідства, можете сказати про розслідування тих прилуцьких подій?

— Слідство вже знаходиться в завершальній стадії. Скажемо так: загалом до кримінальної відповідальності за цією кримінальною справою буде притягнуто близько 10 осіб. Це працівники УБОЗ УМВС у Чернігівській області. Шістьом із них запобіжний захід обрано у вигляді тримання під вартою. Дії кожного з них, у залежності від особистої участі в тих подіях, кваліфікуються по-різному. Частина цих осіб обвинувачується одразу за кількома статтями Кримінального кодексу. Зараз ми закінчуємо пред’явлення їм остаточного обвинувачення.

— Наскільки «важкі» статті обвинувачення?

— Це поки що таємниця слідства. Однак вже те, що шістьом правоохоронцям обрано такий суворий запобіжний захід, говорить про серйозність виявлених фактів.

— Жертви працівників УБОЗ не були просто «пересічними громадянами». Вони підозрювались у скоєнні важких злочинів. Як це впливає на Ваше ставлення до дій обвинувачених правоохоронців?

— Ніяк не впливає. Кожен має відповідати за своє. Незаконні методи дізнання теж є злочином. Тим більше, якщо вони призводять до таких трагічних наслідків. А прилучанин, який загинув, на момент затримання не визнавався судом злочинцем, щодо нього не була порушена кримінальна справа. Відповідно до кримінально-процесуального кодексу, він не мав статусу підозрюваного та обвинуваченого. У розшуку не перебував. Це все дуже дуже важливі моменти для правової оцінки дій тих, хто його затримував.

— А як ви ставитесь до пікетів з вимогою відпустити ув’язнених міліціонерів?

— На початку жовтня на вулицях Прилук обурені люди вимагали, щоб ми, навпаки, покарали винних у свавіллі. Зараз пікетують інші люди — в них інші гасла. Ми ж повинні діяти не на догоду комусь, а тільки по закону, розбираючись об’єктивно.

З одного боку, мене навіть порадувало те, що нарешті я побачив виступи громадськості — хто б то не був! — на захист міліціонерів. Досі у нас, як мені здається, в суспільстві більше переживали за представників злочинного світу.

Але, з іншого боку, давайте називати речі своїми іменами. Учасники пікетів під дверима прокуратури вимагали ні що інше, як дати обвинуваченим незаконні переваги в ході притягнення до відповідальності. Такі акції — прямий тиск на органи досудового слідства, що є порушенням закону. Ставитись до цього позитивно я не можу. Тим більше, що пікети проходили не зовсім «без ексцесів». Підриви петард на порозі прокуратури, які нашому черговому довелося припинити, вказують на провокаційний характер цих акцій.

— І останнє запитання: яким має бути розгляд цієї кримінальної справи в суді: відкритим чи закритим?

— Це вирішує суд. Деякі моменти там дійсно зачіпають честь і гідність потерпілих. Але підстав робити закритим весь судовий процес, я вважаю, немає.

Наталія ЧУСЬ, прес-секретар прокурора Чернігівської області

Ілюстрація: photopolygon.com

Довідка: Ігор Ткаченко

Коментарі (13)

Петро | 2009-03-04 12:56

Уважаемая редакия, а почему не был задан вопрос о том когда же наконецто будет суд над прилуцкими бандитами?
Граждан это интересует!

Семен | 2009-03-04 12:37

Катя
у следствия прокуратуры по закону два вида преступлений: должностные лица и экономические....
как вы думаете почему?
кражи-грабежи -убийства их следствие заниматся не имеет права

Катя | 2009-03-04 11:54

— Наскільки «важкі» статті обвинувачення?
  — Це поки що таємниця слідства. Однак вже те, що шістьом правоохоронцям обрано такий суворий запобіжний захід, говорить про серйозність виявлених фактів.
  Цікаво, а чому ж деяких прилуцьких бандитів в той же час було відпущено на підписку, невже правооронці вчинили тяжчі злочини?! Сумніваюсь!
Гарна ж ситуація!
Співробітники прокуратури, краще б ви рослідували справжні злочини, та захищали простих громадян, які боряться зі злочинністю, а не тих у кого багато грошей та зв'язків в кримінальному світі.
Як такі особи взагалі можуть працювати на захисті інтересів держави та її громадян. Сором!!!

Степан | 2009-03-04 11:42

svidok
Точно в цель!!!!!

Степан | 2009-03-04 11:40

Неужели прокуратура созрела з завершению следствия!

svidok | 2009-03-04 11:26

Прокуратурі дав на лапу депутат Верховної Зради, от вони і стараються. Ці хлопці за гроші й рідну матір посадять...

МИКОЛА | 2009-03-04 10:44

Еслиб в этом деле не был замешан депутат Верховной Рады, у которого был совместный бизнес с Кунцевским можно было бы надеяться, что рэкетиры-поджигатели были бы осуждены. А так, придёться отвечать по "закону" государевым людям- ОБОПовцам. Даже по этой статье Калиты видно что она заказная.

микола | 2009-03-04 10:31

Если б в этом деле не был замешан депутат Верховной Рады,у которого был совместный бизнес с Кунцевским,можно было бы надеяться,что рекитиры-поджигатели были бы наказаны по закону...А так...Даже эта статья Калиты ***. Придётся ОБОПовцам отвечать за тех, кто их послал в Прилуки по "закону"

Інна | 2009-03-04 10:13

Прощати не можна ніяких катів. Ні в погонах, ні без. Тобто і палачів у формі треба посадити, і компанію Кунцевського (якщо вірно те, що про них розповідають в народі).

Інна | 2009-03-04 10:10

Я так розумію, що Кунцевського і компанію таки катували, і ці факти обросли вже доказами...

Свт. донцов | 2009-03-03 22:11

ДОПОВНЕННЯ. Думаю що,справа лусне в суді...

Свт. Донцов | 2009-03-03 21:33

Був один,Царство Небесне прискіплево відносився до міліції в суді,до нелюдив добре...Потім його єдину доньку покідьки згвалтували,. І прибіг до міліції!..,"рідненьки ,допоможіть!." Рішення судмедексперта вагома річ,але потрібно доказати.Може сам упав..УБОЗовці йому не няньки. А с прокуратури ригочуть..."хто буде громадян захищати".може чистоплюї?Дак тільки міліція гине...

Алекс | 2009-03-03 16:11

"Ми ж повинні діяти не на догоду комусь, а тільки по закону, розбираючись об’єктивно." - я просто прослезился!!!
С каких пор стали так работать интересно.....
закрити

Додати коментар:

SVOBODA.FM - LIVE!
Listen on Online Radio Box! SVOBODA.FM

Архів прямих трансляцій на YouTube: YouTube.com/holovatenko

Реклама на сайті SVOBODA.FM

SVOBODA.FM - LIVE!
Фотоновини

  Чернігівська фабрика запустила у виробництво захисні костюми, бахіли, нарукавники і маски

SVOBODA.FM

RedTram
Загрузка...
Північний вектор