Останнє оновлення: 15:35 понеділок, 1 березня
Зв'язок
Ви знаходитесь: IT / Україна / Від «Укртелекому» тікає по 15% абонентів на рік, але Ахметов і надалі піднімає тарифи
Від «Укртелекому» тікає по 15% абонентів на рік, але Ахметов і надалі піднімає тарифи

Від «Укртелекому» тікає по 15% абонентів на рік, але Ахметов і надалі піднімає тарифи

Фіксований зв'язок в Україні від фактичного монополіста «Укртелеком» знову має подорожчати.

Цей найбільший в країні оператор фіксованого зв'язку і його сестринська компанія Vega (обидві – у групі «СКМ» Рината Ахметова) звернулися до Національної комісії з питань регулювання зв'язку (НКРЗІ) і попросили збільшити граничні тарифи на місцевий зв'язок.

Як повідомив директор департаменту зі зв'язків з громадськістю та зовнішніх комунікацій компанії Михайло Шуранов, «Укртелеком» направив запит в НКРЗІ днями.

А Vega вчора вже встигла отримати від телеком-регулятора першу відмову. Щоправда, причиною стало неналежне оформлення заявки: не всі документи були в порядку. По суті, саме питання підвищення регулятор поки не розглядав.

Водночас голова НКРЗІ зазначив, що невелике підвищення тарифів, порівнянне з рівнем інфляції, теоретично виглядає реалістично.

Голова Vega Мурат Чинар пояснив необхідність підвищення зростанням витрат на обслуговування мереж фіксованого зв'язку. За його словами, витрати зросли трохи більше, ніж загальний рівень інфляції в цьому році. Для довідки: індекс інфляції в Україні за сім місяців склав 8,2%.

Щодо «Укртелекому», то Михайло Шуранов розповів, що компанія просить підняти тарифи в середньому на 8%, причому вже з 1 січня 2018 року.

За його словами, підвищення – це «економічна реальність», зумовлена зростанням вартості енергоносіїв, зарплат, відтоком абонентів фіксованої телефонії і боргами держави. Керуючий менеджер оператора уточнив, що за рік абонентська база компанії скоротилася майже на 15% і зараз становить понад 5 млн ліній, а держава заборгувала оператору більш 200 млн грн.

* * *

Востаннє НКРЗІ підвищувала тарифи на фіксований зв'язок в грудня 2016 – січні 2017 року. Тоді розцінки збільшилися в середньому на 10,6%. Мінімальна абонплата у Укртелекому зросла до 56,5 грн на місяць в місті і до 49,7 грн на місяць в селі. Найбільше підвищення відбулося в бюджетній сфері, де тарифи були значно нижчими за собівартість.

Як зазначає джерело, щорічне підвищення тарифів на зв'язок по домашніх телефонах - питання торгу між телеком-регулятором і телефонними компаніями СКМ, які займають більше 80% на ринку фіксованого місцевого зв'язку.

Інші компанії давно переорієнтували свій бізнес і сконцентрувалися на послуги передачі даних та інтернету. А в телефонних компаній СКМ доходи від фіксованої телефонії, як і раніше, становлять величезну частку в загальній структурі заробітку – близько 41%, тому для них підвищення граничних тарифів – питання виживання.

Мыши плакали, кололись, но продолжали жрать кактус

На ілюстрації:
А ви ще досі користуєтеся платите за стаціонарний телефон?

Коментарі (2)

911 | 2017-09-04 08:46

 АХМЕТУ ВСЕ МАЛО ТА МАЛО БАБЛА!!!

Хома | 2017-08-30 23:17

Тю, а хто тарифи не пiдiймае?
закрити

Додати коментар:

SVOBODA.FM - LIVE!
Listen on Online Radio Box! SVOBODA.FM

Архів прямих трансляцій на YouTube: YouTube.com/holovatenko

SVOBODA.FM на Apple Podcasts

Реклама на сайті SVOBODA.FM
Фотоновини

  Академічний народний хор — запрошення до весни

SVOBODA.FM