Останнє оновлення: 20:13 п'ятниця, 29 травня
Інтерв'ю
Ви знаходитесь: Економіка / Регіон / «Укртелеком» модернізує свою мережу на Чернігівщині
«Укртелеком» модернізує свою мережу на Чернігівщині

«Укртелеком» модернізує свою мережу на Чернігівщині

Впровадження нових комунікаційних технологій, мобільного зв’язку, Всесвітньої павутини останнім часом істотно вплинуло на життя Чернігівської філії ПАТ «Укртелеком».

В області скорочується мережа таксофонів, дротового радіомовлення, у Чернігові закрили обидва Інтернет-кафе тощо.

Як відбилися ці зміни на конкретному споживачеві?

Чи стали послуги зв’язку більш доступними, чи виправдали себе новації – про це та інше у розмові нашого кореспондента з директором з корпоративних комунікацій Укртелекому Михайлом Шурановим.

– Що змінилося на краще в компанії та в Чернігівській філії зокрема в останні роки, після зміни власника?

– В Укртелекомі, як і в будь-який інший компанії, час від часу відбуваються кадрові зміни, в тому числі і на рівні керівників напрямків, структурних підрозділів. У жовтні цього року директором Чернігівської філії призначено Іллю Коптелю, який має великий досвід роботи у телекомунікаційних компаніях.

Зараз в Укртелекомі створюється єдина інформаційна інфраструктура. Це стосується усіх регіонів, компанії в цілому. В останні роки триває послідовна трансформація, спрямована на підвищення конкурентності, ефективності. Сьогодні Укртелеком - відкритий і прозорий бізнес, який в процесі реорганізації змінюється на краще, впроваджує нові послуги, оновлює існуючі, підвищуючи рівень обслуговування.

Щоб забезпечувати клієнтів доступними сучасними послугами, розпочато масштабну технічну модернізацію мережі компанії. Для цього проекту Укртелеком підписав низку договорів з Банком розвитку Китаю (CDB) і компанією Huawei про довгострокове стратегічне партнерство. Це дозволить надавати абонентам більш швидкий доступ до інтернету за існуючою ADSL-технологією - до 20 Мбіт/с, або доступ на швидкості до 50 Мбіт/с по VDSL та до 1 Гбіт/с по FTTH/GPON. Модернізація охопить територію, на якій знаходиться 3,3 млн. домогосподарств – це майже чверть з усіх домогосподарств країни, та 1,7 млн абонентів. Проект модернізації у найбільших містах торкнеться до 30% абонбази, але нова операційна модель позитивно вплине на всю мережу.

Як найбільший провайдер фіксованого інтернету, маючи понад 1,6 млн. абонентів, компанія реалізує низку проектів щодо розширення географії послуг, зокрема у селах, куди практично ніхто більше не йде. Сьогодні більше 2 тисяч населених пунктів по всій Україні мають інтернет. В Чернігівській області інтернет є в понад 90 населених пунктах, з них майже 70 - села.

Зараз тривають роботи над тим, щоб до кінця року ще кілька тисяч мешканців області в 6 населених пунктах отримали доступ до інтернету.

Звісно, що ми розширюємо і лінійку наших послуг. Приміром, Інтерактивне ТБ стає досить популярним, завдяки доступній ціні і багатьом сервісам. Для бізнес-абонентів розвиваємо «хмарні сервіси». Реалізується багато проектів, програм різного масштабу, різної спрямованості. Це відбувається всюди, у всіх областях, і в Чернігівській. Компанія змінюється, але будь-які зміни потребують часу. І треба враховувати масштаби Укртелекому. Можливо, сьогодні якісь результати всіх перетворень ще мало помітні, але це питання часу.

– Яка доля мобільного підрозділу Укртелекому? Чи буде власник продавати його іншому оператору (за неофіційними даними, Водафону), який отримав 3G-ліцензію? Як ви оцінюєте можливості ринку до впровадження 4G при глобальних світових тенденціях запровадити 5G до 2025-го року?

– Мережа «ТриМоб» - перша, але вже не єдина мережа стандарту 3G/UMTS в Україні, охоплює близько 900 населених пунктів. В оператора є свої абоненти, які користуються переважно мобільним інтернетом. Розглядаються різні варіанти розвитку «ТриМобу», в тому числі і продаж.

Наразі в Україні активно розгортається технологія 3G, збільшується кількість людей, які користуються мобільним інтернетом. В продажу достатньо пристроїв, які підтримують технологією 3G, при цьому різні компанії пропонують різні цінові пропозиції на технологію.

Якщо ж говорити про впровадження 4G, то це не стільки відкриває перед споживачем нові можливості (для використання контенту цілком достатньо 3G), скільки дає можливість операторам більш ефективно передавати зростаючий трафік, що, за деякими оцінками, має тенденцію до щорічного подвоєння. Навряд чи доцільно розвивати 4G, не маючи власної розвинутої мережі голосового мобільного зв’язку. 3G-мережі операторів ще недостатньо заповнені і розгорнуті, а в рамках цієї технології є великі перспективи.

– Чи міг би Укртелеком не продавати обладнання і мобільний підрозділ, а навпаки стати єдиним оператором інфраструктури за прикладом тієї ж Білорусі? Адже у розпорядженні Укртелекому багато шахт, наземних конструкцій тощо. Це б дало можливість ефективно побудувати якісну мережу четвертого покоління спільними зусиллями усіх гравців ринку. Як оцінюєте дії регулятора і держави? Чи проглядається в цих діях стратегія розвитку? Як би вчинили особисто Ви?

– Зараз, команда Укртелекому сконцентрована лише на стратегічному векторі, це компанії перетворення компанії у сучасного європейського постачальника ІТ та телеком-послуг по всій території України. Фіксований доступ (через оптику або по сучасним мідним каналам) є основним.

– Через зростання тарифів та зручність мобільного зв’язку чимало чернігівців в останні роки відмовилися від користування домашнім телефоном. Наскільки сталою є така тенденція і які кроки ви робите, аби змінити ситуацію? Чого чекати фіксованим абонентам, абонплата яких постійно підвищується, а тарифи на абонплату за міські номери чи не вдвічі перевищують існуючі в мобільних конкурентів - СДМА-операторів?

– Ринок фіксованої телефонії вже не існує в чистому вигляді. Як і у всьому світі, в нас теж кількість її користувачів зменшується з кожним роком десь на 10-12 відсотків. Розвиток мобільних телефонів, кількість яких, за оцінками експертів, в Україні сягає десь 60 млн. номерів, створило ринок голосової телефонії, на якому в Укртелекому близько 10% абонентів. При цьому оператори фіксованої телефонії не можуть конкурувати ринковими методами і створювати більш привабливі комерційні пропозиції для клієнтів. Причина - тарифи на місцеву телефонію регулюються державою. Це суперечить ринковій конкуренції і є архаїзмом того часу, коли мобільний зв'язок був розкішшю і слова Whatsapp, Viber і Skype нам були незнайомі.

Фіксований телефонний зв'язок втрачає свою корисність, але ми її відроджуємо. Розробляємо тарифні плани, які включають нетарифіковані розмови по Україні, з абонентами мобільних операторів. Маючи домашній телефон, можна користуватися інтернетом і телебаченням, іншими сучасними сервісами. Такі пропозиції досить вигідні. Зрештою, у домашнього телефону є свої переваги – це надійний зв'язок.

– Кількість таксофонів в області різко зменшилася і продовжує зменшуватися. Чому так і чи планується змінити ситуацію? Чи виправдовує себе безкоштовне користування таксофонами в межах міста? Як збільшився трафік? Чи планує Укртелеком встановлювати сучасні таксофони з Інтернетом і скайпом, як це зараз прийнято в світі?

– Скорочення використання таксофонів, як і фіксованої телефонії, - світова тенденція. Відповідно, впродовж останніх років популярність дзвінків з таксофонів істотно знизилася. Як наслідок, кількість таксофонів оптимізовано, враховуючи реальний попит на послуги. На сьогодні їх мережа налічує близько 6 тисяч універсальних апаратів, у Чернігівській області - 90, які надають послугу, як вихідних, так і вхідних дзвінків. Послуга вхідних дзвінків на таксофони, дозволяє зателефонувати на телефон (номер вказується на апараті). У рамках соціальної ініціативи Укртелекому можна безкоштовно телефонувати на місцеві фіксовані номери з таксофонів оператора по всій країні. А це означає, що дзвінок не тільки у межах міста, а навіть району (села, селища та інших населених пунктів у межах одного району) також не тарифікується.

Ця ініціатива говорить, що фіксований зв'язок корисний і доступний. І його популярність постійно зростає. У першому півріччі цього року з таксофонів було здійснено майже 5,6 мільйонів розмов, які тривали понад 7,7 мільйонів хвилин. Найбільшою популярністю користуються місцеві дзвінки – щодня понад 29,5 тисяч. У середньому кожна з таких розмов триває майже півтори хвилини.

Розташовано таксофони по всій території країни, як у великих містах, так і невеликих населених пунктах, селах, в громадських місцях, де є велика кількість людей і, відповідно, потенційний попит на дану послугу. Це вокзали, пляжі, центральні і спальні райони міста, торгові центри, лікувально-оздоровчі заклади тощо. Звичайно, що ми аналізуємо попит на дану послугу, щоб запропонувати найбільш оптимальні пропозиції по її використанню.

Також аналізується досвід інших операторів, адже скорочення використання таксофонів - світова тенденція. Десь використовується практика дотації за рахунок бюджетних коштів (на муніципальному, регіональному, державному рівні). Є приклади, коли цей вид зв'язку намагалися перевести на комерційну основу і підняти тарифи до економічно обґрунтованих. Однак з огляду на активний розвиток мобільної телефонії та інших засобів зв'язку, це не дало очікуваного ефекту.

– Колись в Укртелекому в Чернігові було два Інтернет-кафе. Чому зараз не працюють і чи плануєте відновити їх роботу?

– Компанія надає послуги, коли на них є попит. Класичні інтернет-кафе втратили колишню популярність.

Ми хочемо, щоб мешканці усіх регіонів мали можливість доступу до інтернету, зокрема і безкоштовно. Тому відвідувачі наших центрів обслуговування можуть вільно користуватися доступом до інтернету. З минулого року Укртелеком пропонує вільний Wi-Fi у сотнях відділень по всій території України. Для користування Wi-Fi у центрах обслуговування абонентів пароль не потрібен – тож підключення до Інтернету відбувається легко і швидко. Це дозволяє перевірити електронну пошту, прочитати новини на сайтах, зайти на свою сторінку в соціальних мережах чи скористатися іншими можливостями. Якщо відвідувачі центрів обслуговування не знатимуть, як підключити Wi-Fi на своєму мобільному пристрої, співробітники відділення допоможуть їм.

Коментарі (6)

Валера | 2016-10-11 10:51

У Укртелекома нет будущего. Несколько моих близких знакомых за последние 2-3 года отключили 7 телефонов. И этот процесс будет неуклонно продолжаться и усиливаться.

Лариса | 2016-10-10 10:24

як далеко реальність від того, що написано в статті!!!! я сама пройшла шлях споживача, який хотів підключити інтернет до приватного будинку. спочатку місяць виясняли, чи є "технічна можливість". потім, після неодноразових моїх звертань, вияснилось - немає "технічної можливості". хоча номер телефону їхній у мене є. і це я дізналась лише завдяки своїй наполегливості, бо ніхто за місяць і пальцем не пошевелив. що таке ця "технічна неможливість", я так і не змогла добитись. на мою пропозицію поміняти на інший, до якого можна підключити таки їх інтернет, отримала відповідь6 та знаєте, воно не те, воно не так, воно не туди. і взагалі воно вам не треба. оце я, напрягши весь свій інтелект, можу якось узагальнити і описати їх відповідь. тому: УКРТЕЛЕКОМ _ ФІГНЯ, КОНТОРА, ЯКА ЗАВДЯКИ СВОЄМУ ПЕРСОНАЛУ І МЕНЕДЖМЕНТУ СКОРО "ПРИКАЖЕТ ДОЛГО ЖЫТЬ"

Опанас Гавлилович | 2016-10-08 17:17

У Борзні ІНТЕРНЕТ Укртелеком це гі...но .

Сергей | 2016-10-08 14:10

А вы так же ещё посмотрите на их цены предоставления интернет услуг, например в том самом пгт. Куликовка (от Чернигова 35 км.) 120,00 грн. до 2 Мбіт/с. Они там что вообще головой тронулись (извиняюсь за грубость) да с их качеством линий и качеством предоставления услуг интернета. Где такое видано???!!! Когда уже в селе 3G намного дешевле обходиться. Да помимо этого что нужно заплатить 120 грн. в месяц за сам интернет нужно плюс ещё й абоненту плату за сам стационарный телефон которым не кто вообще не пользуеться и он даже не установлен.

Вик | 2016-10-08 13:26

Если бы мне было задание разработать меры доведения Укртелекома до банкротства через несколько лет, я бы сказал - не нужно ничего делать, они с этим сами справятся. Прочел эту статью. Дак это же не про нас - VDSL и FTTH/GPON только через несколько лет и не у нас. А у нас - медные линии проложенные 50 лет назад. Оптику, которой начинающие провайдеры, не имеющие капитала, берущие кредиты, опутывают один за другим городки и поселки за один месяц - Телекому нет этого не надо.

Богдан | 2016-10-07 19:56

Укртелекому в надо мозги заменить ,чем вы гордитесь скоростью до 50 мб/с ?Сейчас конец 2016 года у людей интернет до 10гб/с норма.Я думаю ваша компания заторможеннная:(
закрити

Додати коментар:

SVOBODA.FM - LIVE!
Listen on Online Radio Box! SVOBODA.FM

Архів прямих трансляцій на YouTube: YouTube.com/holovatenko

SVOBODA.FM на Apple Podcasts

Реклама на сайті SVOBODA.FM

SVOBODA.FM - LIVE!
Фотоновини

  Вина із кульбабок не буде!

SVOBODA.FM

RedTram
Загрузка...
Північний вектор