Останнє оновлення: 14:51 понеділок, 27 березня
Історія
Ви знаходитесь: Культура / Література / Vkraina / Як Михайль Семенко потрапив до рук НКВД - презентували анімаційний ролик про поета
Як Михайль Семенко потрапив до рук НКВД - презентували анімаційний ролик про поета

Як Михайль Семенко потрапив до рук НКВД - презентували анімаційний ролик про поета

Центр досліджень визвольного руху презентує анімаційну історію на основі архівної справи репресованого поета Михайля Семенка.

У 1937 році НКВД заарештував українського поета-футуриста Михайля Семенка за звинуваченням у приналежності до української фашистської організації, що має на меті чинити терористичні дії проти керівництва партії.

Поет не визнавав себе винним. Однак чекісти ретельно збирали інформацію, щоб довести зворотнє. У вересні 1937 року поет «вирішив» давати «правдиві та чистосердечні» свідчення. Про це він написав у заяві: «Визнаючи себе винним в активній участі в роботі української націоналістичної фашистської терористичної організації, прошу дати мені можливість приступити до правдивих показів в справі моєї контрреволюційної діяльності і її учасників, щоб я міг спокутувати свої тяжкі провини перед Радянською владою і Радянської батьківщиною».

НКВД присудив розстріляти поета. Вирок виконали у Києві 24 жовтня 1937 року.

Ролик можна переглянути на YouTube-каналі Центру досліджень визвольного руху.

На YouTube-каналі Центру досліджень визвольного руху також можна переглянути анімаційні історії на основі справ Майка Йогансена, Гната Хоткевича, Вероніки Черняхівської та Василя Чечвянського.

Крім цього, на сайті Електронного архіву Українського визвольного руху можна завантажити та переглянути колекцію з 77-ти документів зі справи Михайля Семенка.

Над анімаційним роликом працювали: Ярина Цимбал — наукова консультантка, Іван Кипибіда — ілюстратор, Young & Hungry production — розробники анімаційного ролика

Анімаційний ролик підготовлено та опубліковано у рамках проєкту «Українські митці 1920-х у фокусі радянських спецслужб», що втілюється Центром досліджень визвольного руху за підтримки Українського культурного фонду.

Довідка: Михайль Семенко (Михайло Васильович Семенко) — 1892-1937 — поет доби Розстріляного відродження, основоположник і теоретик українського футуризму (також відомого як панфутуризм), організатор футуристичних угруповань, редактор багатьох видань,

Український культурний фонд — державна установа, створена у 2017 році, на підставі відповідного Закону України, з метою сприяння розвитку національної культури та мистецтва в державі, забезпечення сприятливих умов для розвитку інтелектуального та духовного потенціалу особистості і суспільства, широкого доступу громадян до національного культурного надбання, підтримки культурного розмаїття та інтеграції української культури у світовий культурний простір. Діяльність фонду, згідно чинного законодавства, спрямовується та координується Міністерством культури України. Підтримка проектів Українським культурним фондом здійснюється на конкурсних засадах.

закрити

Додати коментар:

SVOBODA.FM - LIVE!
Listen on Online Radio Box! SVOBODA.FM

Архів прямих трансляцій на YouTube: YouTube.com/holovatenko

SVOBODA.FM на Apple Podcasts

Реклама на сайті SVOBODA.FM
Фотоновини

  СБУ блокувала діяльність ворожих пропагандистів у прикордонні