Останнє оновлення: 17:05 субота, 16 січня
Наживо
Ви знаходитесь: Культура / Література / Vkraina / В Чернігові відкрився інклюзивний креативний хаб
В Чернігові відкрився інклюзивний креативний хаб

В Чернігові відкрився інклюзивний креативний хаб

Проект «Креативний хаб «Зачарована Десна» запрацював на базі громадської організації «Голос батьків» за фінансової підтримки Українського культурного фонду. Його мета - допомогти в реалізації культурних потреб молоді та людей з інвалідністю старшого віку.

Про це чернігівські журналісти дізналися 16 липня, коли відвідали офіс ГО «Голос батьків», де познайомилися та поспілкувалися з організаторами та учасниками проекту.

- Креативний хаб «Зачарована Десна» - це новий культурний проект, який, ми сподіваємося, об'єднає творчі особистості Чернігівщини, в тому числі - митців з інвалідністю, - наголошує голова правління ГО «Голос батьків» Ольга Дей.

- Різноманітні творчі майстер-класи допоможуть учасникам розвинути креативне мислення, знайти нові ідеї та натхнення, дадуть поштовх до самореалізації. Загалом творчі заняття дуже позитивно вливають на душевний стан людей з інвалідністю.

Вони не лише розкривають нові грані особистості, набувають нові навички, друзів, а й смисл життя. Зростає їх самооцінка, вони відчувають себе повноцінними учасниками життя громади, міста.

За словами Ольги Дей, у рамках проекту відбудеться серія майстер-класів з вокалу, музичного мистецтва (в тому числі за методом Карла Орфа), живопису, ліплення з глини, театрального мистецтва, підводної хореографії.

Творчі люди з інвалідністю відвідають екскурсії на байдарках і проведуть творчий фестиваль у форматі резиденцій на природі. Вони підготують декілька концертів за участю музикантів, артистів і танцівників з інвалідністю, а також виставки-яр марки своїх декоративних виробів і картин.

Проект «Креативний хаб «Зачарована Десна» ставить такі завдання:

- безбар'єрний доступ людей з різними 4)ізичними обмеженнями до культурного середовища;
- надати новий рівень знань та досвід для розвитку творчого потенціалу;
- згуртувати творчі особистості для створення унікального продукту;
популяризувати процес іьжлюзії в суспільстві;
- формувати толерантне ставлення до митців з інвалідністю;
дати поштовх розвитку культурних і туристичних ініціатив у регіоні.

- Наша першочергова мета - розкрити творчий та креативний потенціал митців з інвалідністю, спираючись на культурну спадщину нашого геніального земляка Олександра Довженка, - розповідає виконавча директорка ГО «Голос батьків» Любов Карасьова.

- На сьогодні можливість для їх творчої реалізації існує лише в окремих секторах культури. Ми хочемо зняти ці обмеження та об'єднати різні спільноти, знайти однодумців для співпраці й «культурно-мистецького прориву».

Запрошуємо творчих людей з інвалідністю до участі у нашому фестивалі, що триватиме з 3 до 12 серпня 2020 року на березі річки Снов біля с. Снов'янка.

Під час прес-туру представники ЗМІ дізналися, що проект прагне залучити й згуртувати людей з інвалідністю різних нозологій і різного віку - від 14 до 60 років. Такого в нашій області ще точно не було!

На цьому наголошує координатор і ідейний натхненник проекту Сергій Усович.

За його словами, така ідея народилася в нього після знайомства з концепцією фестиваля Burning Man (в перекладі з англ.: людина, іцо палає) - одним з найбільш популярних і креативних заходів у США. Там панує унікальна атмосфера єдності, творчості без обмежень, взаємної допомоги та самовираження. Це виховує патріотизм, формує нову еліту, сприяє появі інноваційних рішень, креативних ідей і дарує натхнення.

Тож креативний хаб у Чернігові вже запрацював!
Хто готовий долучитися до його роботи в якості учасника, наставника чи волонтера, телефонуйте безпосередньо в ГО «Голос батьків» за ном.: 097-533-30-26 (Любов Карасьова).

Підписуйтеся на наші оперативні новини і цікавинки у Telegram і Twitter.

закрити

Додати коментар:

SVOBODA.FM - LIVE!
Listen on Online Radio Box! SVOBODA.FM

Архів прямих трансляцій на YouTube: YouTube.com/holovatenko

SVOBODA.FM на Apple Podcasts

Реклама на сайті SVOBODA.FM
Фотоновини

  Де побачити зубрів, оленів, косуль та інших диких тварин в природному середовищі?

Пресслужба Держліcагентства