Останнє оновлення: 13:58 субота, 15 червня
Комунальні підприємства
Ви знаходитесь: Культура / Література / Літературний Чернігів / Чого хоче «Будинок книги»
Чого хоче «Будинок книги»

Чого хоче «Будинок книги»

Про те, як воно, очолити комунальну «книгарню», подальші плани розвитку магазину та майбутню «чорну п’ятницю» – спеціально для «Ініціа» розповіла нова директорка «Будинку книги» Тетяна Корма.

В Україні комунальних підприємств, які торгують книгами, немає. Ми – такі єдині. Тому нам немає навіть з ким порадитися.

Ми запланували багато. Хочу, щоб у наступному році цей магазин став – книгарнею-центром.

Складність реалізації ідей лише в тому, що це комунальне підприємство. Якби це була комерційна структура, то ми би просто зібралися, вирішили всі питання та й побігли виконувати. А тут мусиш продумати все наперед, запланувати витрати, затвердити, довести на виконкомі, що на це варто витрати гроші. Просто трошки більше тяганини з паперами.

У книгарні є соціальні знижки

Зараз у нас є офіційна наклейка на дверях – з великою повагою для учасників АТО маємо знижку 10%, але про це, узагалі, мало хто знав.

Я підняла накази про націнку та надання знижок, вони датовані ще 2013 роком. І в наказі про знижки є такий пункт:  соціальна книжка може надаватися ветеранам та учасника Великої Вітчизняної війни, пенсіонерам за віком, людям з інвалідністю всіх груп, учасникам бойових дій.

Це ще  тільки 2013 рік, початки подій на Сході, найбільш ймовірно, що під «учасниками бойових дій» мали на увазі тих, хто воював в Афганістані. Але сьогодні, гадаю, під ними актуально розуміти й учасників бойових дій, які розгорнулися на Сході нашої країни.

Маємо ідею –  запуск інтернет-магазину.  Для полегшення комунікації – потрібна сторінка в соціальних мережах.

Запланували переграти простір магазину. Створити читальну зону, щоб людина могла взяти книгу й не стояти чи сидіти на підлозі, а спокійно прочитати анотацію. Можливо, почати читати книгу, щоб переконатися, чи підходить вона смакам. Такі речі важливі під час вибору книги. Ця ж зона, при потребі може перетворюватися в зону для проведення презентацій та майстер-класів.

Тому нам потрібні кріселка чи банкетки, столики, лампи.

Ідеї та плани

З наступного року хочемо запустити бонусну систему знижок. Щоб кожен клієнт мав накопичувальну картку. Щоб знижка була не фіксованою, а збільшувалася в залежності від придбання, або ж застосовувалася система бонусів, якими можна було користатися під час купівлі.

На це потрібен час і, звісно, гроші, бо це і комп’ютери, фіскальні апарати. Але гроші, звісно, на це підуть ці, які заробляє магазин.

У нас є хлопчик, йому може 10-12, він часто приходить і читає в нас, ми його не чіпаємо. Адже це класно, що дитина в наш час хоче читати.

Презентації книжок, майстер-класи, лекторії – усього цього хочеться. Площі – дозволяють. Головне – правильно до цього підійти. Щоб у разі потреби ми могли швидко посунути столи, додати стільці й от вам – вільне місце для всього на світі.

Проте, ми вже відкриті для цього. Це вже закладено в бюджет, але якщо сьогодні хтось приїде й проситиме місце для презентації, то ми спробуємо якось порухати те, що є, та знайти місце. Шафи позсовуємо.

Чорна п’ятниця

Я забула про цю «чорну п’ятницю». Якось нею особливо не цікавилася ніколи.

Нам подзвонили журналісти «Семь дней», маємо віддати їм належне. Вони запитали, чи не робимо ми в себе розпродажу, бо вони оце всіх обдзвонюють, щоб зробити путівник магазинами міста.

І ми подумали: чому б і ні? Зробімо один раз на рік знижку на кожне придбання. Так це не 50 і 70 відсотків, але це чесна знижка, яка точно буде відчутна для того, хто запланував щось купити.

Від нас, мабуть, як від комунального підприємства, цього ніхто не очікував, а ми вже чекаємо понеділка, щоб розвісити плакати про «чорну п’ятницю» в книгарні.

Трошки маркетингу цьому магазину не завадить.

Мені пощастило прийти до потужного колективу. Керувати не важко, але, можливо, я так кажу, бо звітність й подібні речі ще попереду.

Коментарі (4)

Валентина | 2017-11-24 12:04

Магазин дійсно чудовий, та це не здобуток останнього місяця, а робота колективу і попереднього керівника за останні роки. А що стосується "єдиного в Україні" то ви не праві, комунальні книгарні є в Луцьку, Чернівцях, Рівному, Полтаві і це не повний список. Перевіряйте інформацію, яку друкуєте.

Дядя | 2017-11-23 20:29

При Советах книжных магазинов было больше. И "Техническая книга" и "Военная книга" и "Букинист" и "Кругозор" ("Политкнига") и типа "Дружба народов" на иноязыках. Зато сейчас патриётов стало больше. Есть кому заборы в патриотычни цвета красить.

чернігівець | 2017-11-22 17:34

Приємно, що люди хвилюються за своє підприємство, мають плани розвитку в нашому сьогоденні. Хай щастить!!!!

Однако | 2017-11-22 14:43

Нічого так Корма. Та й корма наче теж.
закрити

Додати коментар:

SVOBODA.FM - LIVE!
Listen on Online Radio Box! SVOBODA.FM


Архів прямих трансляцій на YouTube: YouTube.com/holovatenko

Реклама на сайті SVOBODA.FM


SVOBODA.FM - LIVE!
Фотоновини

  Цвяхи на лавах чернігівцям не до смаку

За інф. "Високий вал"

RedTram
Загрузка...
Північний вектор