Останнє оновлення: 18:37 п'ятниця, 3 липня
памятне
Ви знаходитесь: Культура / Література / Літературний Чернігів / Святослав Хрикін відійшов у вічність (фото)
 Святослав Хрикін відійшов у вічність (фото)

Святослав Хрикін відійшов у вічність (фото)

Чернігівський поет, літературознавець, дослідник творчості Ігоря Юркова, художник Святослав Хрикін пішов із життя на 74 році.

Цей день – 10 березня – став останнім для Тараса Шевченка, Михайла Булгакова, Євгенія Замятіна, Борислава Брондукова і тепер - Святослава Хрикіна.

Святослав Євдокимович устиг багато зробити.

Він народився 22 жовтня у 1939 році на Далекому Сході – у селі Оглонги, Хабаровського краю. Став чернігівцем у 1955 році.

У той час, починаючи з 1960 року, став постійним учасником і свідком літературного життя Чернігова.

Останній вечір, на якому він виступив публічно – це був вечір пам’яті його доброго знайомого, поета Петра Пиниці на початку листопада 2012 року.

За ці 42 роки активного літературного життя Святослав Хрикін навчив десятки молодих чернігівських літераторів чистити свої твори від словесного сміття. Допоміг бачити СЛОВО і розуміти його значення.

Він, починаючи із 1986 року і до останніх днів вивчав, упорядковував і популяризував творчість російського поета Ігоря Юркова, який жив у Чернігові і помер 27-річним від туберкульозу у Боярці під Києвом у 1929 році.

Святослав Євдокимович популяризував творчість Петра Пиниці, свого товариша , оригінального чернігівського поета Станіслава Рибалкіна...

Взагалі Хрикін надрукував на машинці твори десятків чернігівських російськомовних поетів, потім на ксероксі виготовив тисячі примірників – книжечок величиною із записну книжку. Ілюстрував їх своїми графічними малюнками.

Він роздавав ці книжечки і так популяризував поезію. Тільки у мене таких книжечок близько 20. Серед них були і кілька його, Хрикіна, основних циклів поезії - «Имена», «Времена года» та інші.

Він також створив чернігівського поета-пародиста Ваню Сенькіна, це був літературний псевдонім Святослава Хрикіна. «Ваня» писав епіграми та пародії на чернігівських поетів, іронізував.

Одного разу, посміхаючись після чергової пародії «Вані Сєнькіна», мружачи очі, він казав мені ( я теж на початку 80-х писав пародії).

-А, между прочим, не у меня инициалы Вани Сенькина - В.С. – а у Владислава Савенка.

І ми разом сміялися. Він тоді, навесні 1986 року, допомагав мені готуватися до обговорення моїх віршів у музеї Михайла Коцюбинського на «виїзному» засіданні літературної студії. А під усіма віршами я друкував ініціали - В.С.

За його наполегливості у Росії, в Санкт-Петербурзі видано кілька книжок Ігоря Юркова.

Святослав Хрикін упорядкував і опублікував в Інтернеті антологію російської поезії Чернігова (400 сторінок), яка включає в себе 59 авторів, від Івана Товстухи (1889-1935) і Володимира Нарбута (1888-1938) до Ірини Кулаковської (1976 р.) і Оксани Куринского (1983р.)

Не перерахувати його добрих справ, зроблених в ім’я культури і літератури.

До речі, незважаючи на свої роки, Святослав Євдокимович, гарно опанував мережу всесвітнього павутиння. Його сторінки і досі є в Фейсбуці (останній запис там 22 лютого) і ВКонтакті.

Ми іще довго згадуватимемо Святослава Євдокимовича. Бо тим, з ким від дружив, деяким немає і 30-ти. А книги та Інтернет ще довго-довго нагадуватимуть про нього...

На знімках: 2-е фото - автошарж Святослава Хрикіна. Всі фото - автора матеріалу, крім одного.

Коментарі (2)

Читач | 2013-03-12 19:11

Останній вечір, на якому він виступав був у січні цього року - вечір памяті Журби і Куровського в музеї Коцюбинського.

мы были знакомы | 2013-03-11 09:07

Какое печальное известие...Светлая память. Святослав был подвижником в самом прямом значении этого слова.
Соболезнования его семье.
закрити

Додати коментар:

SVOBODA LIVE! - YouTube
SVOBODA.FM - LIVE!
Listen on Online Radio Box! SVOBODA.FM

Архів прямих трансляцій на YouTube: YouTube.com/holovatenko

SVOBODA.FM на Apple Podcasts

Реклама на сайті SVOBODA.FM

SVOBODA.FM - LIVE!
Фотоновини

  Планета «МедіаЧе» у Всесвіті

SVOBODA.FM

RedTram
Загрузка...
Північний вектор