Останнє оновлення: 15:55 середа, 21 серпня
Тенденція
Ви знаходитесь: Культура / Література / Літературний Чернігів / «Літературному Чернігову» авторів не бракує. Але гроші... ВІДЕО
«Літературному Чернігову» авторів не бракує. Але гроші... ВІДЕО

«Літературному Чернігову» авторів не бракує. Але гроші... ВІДЕО

Щоквартальний мистецький журнал «Літературний Чернігів» - чи не єдине подібне видання в нашому регіоні. Його головне завдання – підтримка молодих місцевих обдарованих прозаїків і поетів, а також розвиток української мови та літератури на Чернігівщині.

«Літературний Чернігів» з’явився ще в 1992-му році. Він пережив кризові 90-ті минулого століття, але 2010-й випробовує цей журнал на міць і витривалість.

Про це розповів журналістам його незмінний редактор письменник Михась Ткач. Зустріч з ним відбулася в середу в мистецькому центрі «Інтермецо».

Перший цьогорічний номер «Літературного Чернігова» з’явився із запізненням майже на два місяці – мав вийти ще в квітні, а надрукований наприкінці травня. Причому наклад ще не оплачений, типографія віддала його редактору під чесне слово.

Річ у тім, що з 2002-го журналом опікується обласна влада, витрати на друк закладені в обласному бюджеті окремим рядком. Доки не був затверджений бюджет, ну було коштів і на видання. Так чи не вперше за 18 років вихід «Літературного Чернігова» опинився під загрозою. А це – і певні фінансові втрати, і підрив довіри читачів, які передплачують видання.

- Сумнівів щодо того, чи цей журнал потрібен, ні в кого не виникає, - вважає редактор «Літературного Чернігова» Михась Ткач. – Він завжди буде актуальний тим, що підтримує молодь Чернігівщини. У нас часто друкують свої твори літературні студії, які є в області. Подаємо також краєзнавчі та літературознавчі матеріали, відгуки на рецензії на нові книги. Наш край літературно багатий, і все це треба доносити до нашого народу. Адже сьогодні окрім «Літературного Чернігова» друкуватися нема де. У газет інші пріоритети, там віддають перевагу рекламі. Це за радянських часів можна було надрукувати вірш, оповідання чи новелу в газеті, а нині – лише в нашому журналі.

Серед тих людей, які колись починали друкуватися в «Літературному Чернігові», багато хто вже став членом Спілки письменників України. Це, приміром, Анатолій Дністровий з Ніжина, котрий зараз живе у Києві, видав багато книжок. Це Сергій Дзюба з Чернігова, Кудряшов з Ічні, Кононенко з Ніжина. Серед інших постійних авторів: В.Савенок, В. Коваль, О.Брик, Г. Арсенич-Баран та інші.

За 18 років у журналі побачили світ твори авторів з усіх регіонів України, а також Росії та Білорусі. Багато хто з них пов’язав своє життя з літературною діяльністю, і це надзвичайно приємно відзначати. Сам журнал вдвічі збільшив свій об’єм, має кольорові сторінки, гарну обкладинку (за традицією її прикрашають храми Чернігівщини). Видання приємно і тримати в руках, і читати.

До речі, наступний номер «Літературного Чернігова» буде ювілейним, п’ятидесятим. Тож нехай він народжується без затримок і фінансових проблем! Бажаємо журналу побільше вдячних читачів і щедрих меценатів!

Коментарі (1)

Правдоруб | 2010-06-17 12:43

А щоб були у Вас фінанси,
Потрібно не співать романси.
А правду-матінку рубать,
Тоді Вас люд буде читать.
закрити

Додати коментар:

SVOBODA.FM - LIVE!
Listen on Online Radio Box! SVOBODA.FM


Архів прямих трансляцій на YouTube: YouTube.com/holovatenko

Реклама на сайті SVOBODA.FM

SVOBODA.FM - LIVE!
Фотоновини

  Про Нільса, диких гусей і нахабний сміттєпровід

SVOBODA.FM

RedTram
Загрузка...
Північний вектор