Останнє оновлення: 12:55 субота, 5 жовтня
Свято
Ви знаходитесь: Культура / Архітектура / «Седнівська осінь»-2016 у репортажі «Сівер Центр». Відео
«Седнівська осінь»-2016 у репортажі «Сівер Центр». Відео

«Седнівська осінь»-2016 у репортажі «Сівер Центр». Відео

Старовинний Седнів має багату і цікаву історію. І однією з її яскравих сучасних сторінок є, безперечно, «Седнівська осінь».

Цього разу популярне Всеукраїнське літературно-мистецьке свято, яке знову зібрало у своєму дружному колі численних гостей і учасників, було приурочене до 170-річчя першого перебування у селищі Великого Кобзаря – Тараса Шевченка.

А в його програмі як і традиційні заходи – різноманітні виставкові експозиції, знайомство з територіальними громадами Чернігівського району, насичена концертна програма, так і новинки.

Докладніше – у відеосюжеті:

«Наша дума, наша пісня не вмре, не загине». Ось так біля пам’ятника Тарасу Шевченку у центрі Седнева і розпочалась 13-та «Седнівська осінь». За час проведення це популярне літературно-мистецьке свято набуло не лише статусу всеукраїнського, а й певних традицій. Одна з них – постійно дивувати численних його гостей і учасників цікавими відкриттями. Цього разу – музейної вулички просто неба поблизу Георгіївської церкви. Новим пам’ятним знаком поповнилась і садиба Лизогубів. Його відкрито на місці колишньої малярні, в якій Шевченко жив і творив, коли вперше відвідав маєток у 1846-му році.

Володимир Чепелик, голова Національної спілки художників України: «У нас в спілці є така традиція увічнювати видатних творців. Тож вирішили поставити знак на місці будівлі, в якій жив і працював Шевченко. Думаю, цей пам’ятний знак гідно доповнить експозицію музею».

Програма свята насичена і різноманітна. Як завжди велелюдно у «Містечку майстрів». Представлені вироби – на будь-який смак і колір. Обирайте, купуйте, а ні – то просто помилуйтеся і подивуйтеся талантам наших народних умільців і їх невичерпній фантазії. Седнів здавна надихає митців на творчість, втім, ви можете не лише придбати одну з представлених на виставці картин, а й замовити власний портрет. Цікавитесь місцевою історією? Тоді вам стане у нагоді, зокрема, експозиція від центральної районної бібліотеки і газети «Наш край».

Якщо на початку ми побували на музейній вулиці, то зараз запрошуємо на дещо незвичайну сільську, де розташувалися відразу кілька територіальних громад. Господині вже зачекалися гостей: з хлібом-сіллю, з добрим словом. Їм є, чим похвалитися, здивувати і смачно нагодувати всіх охочих. Як завжди, рекорди б’є центральна районна лікарня: за її кулішем найбільші черги. Кажуть, на тисячу порцій наварили, але чи вистачить на всіх? Оцінили по достоїнству талант кухарів і очільники області, і почесні гості. Серед останніх народний артист України Володимир Талашко, який пошкодував, що на це свято приїхав вперше.

Володимир  Талашко, народний артист України: «Ваша осінь – вона справді золота, про яку знає весь світ від Пушкіна. А може і краще, бо вона наша. Я сьогодні звернувся зі словами молитви за Україну, але треба не тільки молитись, а й кожному робити щось на своєму місці. Разом ми сила і нас не переможеш. Будемо жити».

Коментарі (1)

доцент | 2016-10-03 16:08

Чи виступав там чернігівський стихотворець Чернигова Сергій Дзюба, лауреат Нобелевської премії, інших півсотні міжнародних премій, в тому числі й десяти премій, які він придумав сам? Чого його не згадали, він не якийсь там Драч )))
закрити

Додати коментар:


Фотоновини

   Чорна Десна і мертвий пляж

SVOBODA.FM