«Седнівську осінь» відсвяткували. Тепер вона є вже «національною традицією - ФОТО, ВІДЕО
Оцінити смачний козацький куліш та узвар, побачити кращі художні колективи Чернігівщини, придбати сувеніри і не тільки змогли всі, хто завітав 1 жовтня на Всеукраїнське літературно-мистецьке свято «Седнівська осінь», яке щорічно проводиться у селищі Седневі Чернігівського району.
Цьогоріч його почесними гостями були академік НАН України, директор Інституту літератури імені Тараса Шевченка НАН України Микола Жулинський, відомий поет, перший голова Народного Руху України Іван Драч, видатний письменник Юрій Мушкетик та інші. «Я був на «Седнівській осені» дуже багато разів. А в Седневі - після восьмого класу, 1948 року я проходив тут військові табори. Після цього бував не раз і на святах, разом з Леонідом Кравчуком і Ліною Костенко. Маю сказати, що на Україні є небагато таких місць, де є така чудова аура, яка надихає на творчість. І Седнів – саме таке місце», - наголосив у коментарі для журналістів Юрій Мушкетик.
Разом з іншими гостями свята він поклав квіти до першого в Україні пам’ятника Шевченку та побачив відкриття музейної «вулички» просто неба «Старий Седнів» (галерея світлин та малюнків Кобзаря, Андрія Лизогуба, фото Седнева початку 20 століття тощо) біля Георгіївської церкви, де виступив академічний камерний хор імені Дмитра Бортнянського. Після того було урочисто відкрито пам’ятний знак на місці, де була майстерня Шевченка-художника, а також інформаційні стенди «Седнівська осінь 2003 – 2015 років».
Значення свята неабияк підкреслив Микола Жулинський. «Дуже добре, що «Седнівська осінь» є вже нашою національною традицією, - сказав він. – Це свято вже всеукраїнське і є центром культурного і літературно-мистецького життя. Ми тут можемо пережити особливі миті спілкування з колегами, мистецтвом, народною творчістю. Слава тим, хто творить «Седнівську осінь»! Слава Шевченку і слава Україні!».
Гості свята відвідали виставки в садибі Лизогубів, пам’ятку «Кам’яниця Лизогубів» і виступили зі сцени. «Седнів – це Лизогуби, Шевченко та багато видатних людей. Я вдячний седнівчанам, без яких це свято б не відбулося. І воно стає кращим з кожним роком», - зазначив на відкритті «Седнівської осені» перший заступник голови облдержадміністрації Леонід Сахневич.
Усі учасники свята мали нагоду ознайомитися з виставковими комплексами, представленими громадами Чернігівського району (Андріївка, Слабин, Роїще та інші). У кожної була своя «родзинка» - вишиті рушники, ікони, картини. Тут частували варениками та домашньою горілкою, там – печеною картоплею, грибами та рибою. Хтось грав у безкоштовну лотерею і вигравав банку меду або сувенір, когось вабили вироби народних майстрів. Центральна районна лікарня, за традицією, пригощала всіх бажаючих смачним козацьким кулешем та узваром. Як розповідали кухарі, вони наготували аж 250-літровий казан першого і страва розійшлася за годину-півтори(не менше 1000 порцій).
Глядачі насолоджувалися святковою концертною програмою за участі колективів художньої самодіяльності та окремих виконавців Чернігівського району, духового оркестру Ріпкинського районного будинку культури, зразкового циркового колективу «Юність» Макошинського будинку культури з Менського району.
Крім того, Чернігівська дирекція «Укрпошти» та редакції обласних та місцевих видань влаштували поруч акцію «День передплатника». Бажаючі змогли передплатити улюблені газети та журнали й отримати призи.
Версія для друку Відправити по e-mail Обговорити на форумі |
Переглядів : 10081 |
Коментарі (2)
доцент | 2016-10-02 15:45
Правдоруб("Глибокий рів") | 2016-10-02 06:17
Та треба влаштувати ще й шаховий турнір!