Останнє оновлення: 16:29 субота, 21 квітня
Історія / Недбалість
Ви знаходитесь: Культура / Архітектура / Чернігівщина поступово втрачає пам’ятки світової архітектури
Чернігівщина поступово втрачає пам’ятки світової архітектури

Чернігівщина поступово втрачає пам’ятки світової архітектури

На Чернігівщині продовжується робота по створенню єдиного реєстру церков та монастирів Чернігівщини.

Цього разу ми завітали до унікальної пам’ятки світової архітектури 18 століття - Миколаївської церкви що знаходиться у селі Городище Менського району. Дана пам’ятка кінця 18 ст. майже втрачена.

Церква насправді є унікальною, адже деякі вчені, зокрема Григорій Логвін вважав її пам’яткою світового значення. Григорій Никонович вважає Миколаївську церкву незнаним шедевром архітектури світового рівня. Пояснюючи дуже образно поетику архітектурних форм і архітектурного простору, він доводить, що ми маємо справу з пам'яткою рівня афінського Парфенону. Нинішній стан архітектурної пам’ятки бажає кращого, адже підлога майже згнила та й стеля незабаром завалиться.

А як наслідок, Чернігівщина втратить ще одну унікальну пам’ятку світового значення і заросте тропа до цього величного храму. Згадуються влучні слова журналісти районної газети «Наше слово» В.Мастєрової, яка в 1991 році на шпальтах газети висловилася: «Суспільство наше нарешті повернуло погляд у себе. Побачило і вжахнулося. Зруйновані храми, облуда, чаші, переповнені вдовиними сльозами, ріки крові із замордованих і сукровиці із живих. Суспільство ідеологічних маніяків і вампірів, суспільство зневірених. Ось таке завершення закономірне там, де перекреслюється духовність.

Зараз ми ступили на межу, за якою немає місця нам вчорашнім. Це межа прозріння і каяття. І ось тепер ціле суспільство піднімає очі до Віри і шукає дороги до Храму. А Храм давно вже зруйнований». 

Тому залишається тільки сподіватися, що знайдуться ентузіасти та меценати, які допоможуть відновити у первісному вигляді неповторний, дерев’яний Миколаївський храм.

Коментарі (6)

МАГ, профі | 2010-06-21 18:28

А чому дивуватися, якщо навіть палац Кирила Розумовського тільки Відродили, а то був руїною. Руіни наших душ болючі. Але на все держави не вистачить. Де ми? Де місцева громада?
Звісно треба науково-експертну оцінку дати храму. А тоді вирішувати його подальшу долю. А церквам різних конфесій тут простір широкий для дій.

Nocssob46 | 2010-06-21 17:31

ТимурДуже сумно що таке робится , храми повинні жити.Невже шановні браття і сестри с.Городище нема людини яка візьме на себе тягарь відродження споруди Храму , так це нелегка справа і мабуть справа всього життя але повірте мені , воно того варте.
  З досвіду смт Седнів , Свято-Георгіївська церква.
Очень плохо что государству нет дела:(
    ps Тимур как там Седнев? Фотографии подошли?

Правдоруб ("Глибокий рів") | 2010-06-21 11:28

"Село неначе погоріло,
Неначе люди подуріли,
Німі на панщину ідуть,
І діточок своїх ведуть".
Добавить нічого,все є,
Та тільки сумно щось стає.
Ми розбрелися по куткам,
Країнам та материкам.
Свою країну жневажаєм,
То й маєм те, що зараз маєм.

Тимур | 2010-06-21 11:01

Дуже сумно що таке робится , храми повинні жити.Невже шановні браття і сестри с.Городище нема людини яка візьме на себе тягарь відродження споруди Храму , так це нелегка справа і мабуть справа всього життя але повірте мені , воно того варте.
  З досвіду смт Седнів , Свято-Георгіївська церква.

Ярослав | 2010-06-21 09:36

Парфенон))) у меня сарай и хата в селе построены теми же зодчими, что и эта церковь, из того же материала и таким же способом... Давайте ко мне экскурсии водить пока сарай не рухнул, а то Черниговщина утратит ещё один памятник архитектуры так и не оценив всей его прелести (и правительство мне могло бы денег подкинуть на реставрацию...)

Олександр2 | 2010-06-21 08:59

Просвітіть неука, як Ваша ласка,,, А у чому особливість і унікальність цієї споруди? Чому аж прямо "Парфенон"? Прошу зрозуміти правильно! Зарані підтримую думку про її унікальнісь, якщо так вже говорять. До того ж як християнин та взагалі віруюча людина вважаю святотатством запустіння будь-якої релігійної споруди(((( Не думаю, що такий "плювок" Господу в обличчя буде на гаразд будь-кому(((( Але в чомі її унікальність і чому аж "Парфенон"? Може я і дійсно багато втратив у житті до сьогодні не побачивши цю церкву?
закрити

Додати коментар:

SVOBODA.FM - LIVE!
Listen on Online Radio Box! SVOBODA.FM


Архів прямих трансляцій на YouTube: YouTube.com/holovatenko

Реклама на сайті SVOBODA.FM


SVOBODA.FM - LIVE!
Фотоновини

  Мешканка скандального гуртожитку на вул. Осипенка звернулася до суду

SVOBODA.FM

RedTram
Загрузка...
Північний вектор