Останнє оновлення: 21:20 неділя, 28 лютого
"Акція" для курців
Ви знаходитесь: Культура / Архітектура / Кинув палити – отримай холодильник!
Кинув палити – отримай холодильник!

Кинув палити – отримай холодильник!

Копійка гривню береже. Сьогодні середньостатистичний курець витрачає на сигарети 6 гривень щодня.

На рік втрати складають вже 2200 грн. Це не враховуючи шкоди здоров’ю, яке є безцінним.

Україна взяла на себе зобов’язання і надалі піднімати ціни на сигарети.

«Україна повинна зробити графік росту акцизів на наступні 2 роки, де буде прописане регулярне підняття цін на сигарети двічі на рік, яке буде синхронізоване з Росією та Казахстаном», – говорить радник першого віце-прем’єр міністра Володимир Рябошлик.

Нагадаємо, ціни піднімаються для того, щоб підштовхнути людей кидати курити. Адже Всесвітня організація охорони здоров’я визначила, що високі ціни на сигарети є одним із головних засобів боротьби з епідемією куріння. Отже, щоб не витрачати гроші та не вбивати здоров’я, експерти радять кидати курити. 

Сьогодні середня ціна сигарет в Україні – 6 грн. Таким чином за рік людина, яка курить сигарети по 6 грн. витрачає 2200 грн. За ці гроші можна купити річний абонемент в спортивний клуб, мобільний телефон-комунікатор, хороший фотоапарат чи, приміром, пральну машину або холодильник.

Психологи стверджують, що Новий рік – хороший час, щоб кинути курити, адже людина в цей час проводить ревізію минулого, будує плани на майбутнє. 

За світовою статистикою біля 3% курців намагаються щорічно кинути курити під Новий рік, і з них 5% вдало. Отже, якщо порахувати, то в місті з населенням в 1 млн. чоловік спробують кинути курити 12600 чоловік.

Кожного дня українці витрачають зі своїх кишень на сигарети, в цілому по країні, близько 60 млн. грн.

З цих грошей половина іде в державний бюджет, а друга половина, близько 33 млн., щоденно розподіляється між 4-ма міжнародними тютюновими компаніями з США, Великобританії та Японії. Вони повністю контролюють ринок України.

На гроші, які передають українці тільки іноземним тютюновим компаніям, можна було б, приміром, купувати близько 1 млн. дитячих книжок щодня. Але ще більші втрати держави на лікування хвороб, які викликані курінням.

Фахівці кажуть, що більше шансів кинути курити у тих, хто робить це одномоментно та різко. Помічниками можуть стати книга, яка допоможе налаштуватися психологічно, або медичні препарати, в першу чергу ті з них, які визнані ВООЗ, як ефективні. Але головну роботу все одно має зробити сама людина – повірити, що вона буде вільною від куріння.

Отже, поради фахівців, щоб кинути курити:

  • Виберіть конкретний день.
  • Складіть письмово список причин, чому варто кинути курити.
  • Запишіть список ситуацій, коли вам захочеться курити.
  • Розкажіть всім друзям та рідним про своє рішення.
  • В перші дні, коли кинули, їжте льодяники чи пийте чай замість куріння
  • Придумайте для себе нове цікаве захоплення в житті
  • Відмічайте скільки днів ви не курите на календарі. Купіть невеличкий подарунок собі в нагороду за заощаджені гроші.
  • Будьте готові до важких ситуацій, коли ситуація підштовхуватиме вас закурити.
  • Насолоджуйтеся кращим та здоровішим життям, заощаджуючи гроші!
* * *

Перестати курити чи пиячити – це безкоштовний спосіб почати жити більш якісним життям. Це буде справжнім подарунком для всієї сім’ї.

Довідка

Поширеність куріння в Україні за останні 4 роки помітно зменшується з 42% дорослого населення до 31%. Але це все одно більше, ніж, приміром, в США, одного з лідерів у протидії куріння, де курить 21%, чи в Канаді - 15%. Отже, в українців є великий потенціал для заощадження грошей.

Сьогодні в Україні мешкає 3,4 млн. людей, які змогли кинути курити, а це 9% дорослого населення. Серед курців переважна більшість – 68% хотіли б кинути курити. При цьому, 63% вже намагалися припинити курити, але невдало. В середньому людина кидає курити з 4-ої спроби. Тому фахівці радять не полишати спроб кинути, але краще підготуватися до наступної спроби.

Олександра УСТІНОВА, координатор прес-центру
Коаліції громадських організацій та ініціатив
«За вільну від тютюнового диму Україну» 

Завантажити книгу "Легкий спосіб кинути палити". Автор - Аллен Карр. (Увага! Матеріал надається лише для ознайомлення.)

Коментарі (1)

Петро Щур | 2009-12-27 15:36

Я дуже дякую Орисі, за переслання "Чернігівську загальнополітичну газету"Високий Вал".Оглянувши прикрасні знимки в час св. Миколаївського святкування ,я пригадав часи коли ми у нашій громаді, коли були наші діти маленькими, ми рівнож пликали цю,нашу традицію і в одному році, коли мій брат Іван (дідо Орисі ) був у мене, то він був миколаєм і гово,рив, що він прибув з України.Радію, що "Просвіта " і наша УПЦ-К.Патріяхату плекає наше майбутнє. Усі статі ,а головно Орисі про св. Миколая, це продовження нашої традиції яку треба разом з нашою національою душею плекати і зберігати перед наступом ненависного сусіда, який дальше прагне панувати над нашим народом.
закрити

Додати коментар:

SVOBODA.FM - LIVE!
Listen on Online Radio Box! SVOBODA.FM

Архів прямих трансляцій на YouTube: YouTube.com/holovatenko

SVOBODA.FM на Apple Podcasts

Реклама на сайті SVOBODA.FM
Фотоновини

  У бібліотеці Короленка відбувся літературно-музичний вечір "Хотіла б я піснею стати…"

SVOBODA.FM