Останнє оновлення: 16:32 понеділок, 10 червня
Війна
Ви знаходитесь: Політика / Україна / Під загрозою відновлення Мощуна: роботу Гостомельської військової адміністрації пів року блокують
Під загрозою відновлення Мощуна: роботу Гостомельської військової адміністрації пів року блокують

Під загрозою відновлення Мощуна: роботу Гостомельської військової адміністрації пів року блокують

Посадовці Київської ОВА не можуть затвердити штатний розпис Гостомельської СВА. Адміністрації також досі не надали необхідні повноваження, зокрема – для вирішення земельних питань. Активісти називають це не інакше, як диверсією, та готують звернення до правоохоронців і керівництва держави.

Відновлення селища Гостомель та села Мощун на Київщині, що постраждали внаслідок російської агресії, заблоковане через бездіяльність посадовців Київської ОВА.

Понад рік Гостомельська селищна військова адміністрація не може отримати повноцінні повноваження органу місцевого самоврядування. Зокрема – від жовтня минулого року КОВА не затверджує штатний розпис селищної адміністрації. Про це на пресконференції в “Укрінформі” розповів Сергій Возний – громадський діяч, голова ГО “Об’єднання позаштатних інспекторів АБК”.

“КОВА вже понад пів року не погоджує структуру та штатний розпис Гостомельської військової адміністрації. Вдумайтесь: це питання однієї хвилини. Штатний розпис – це документ, згідно з яким працює адміністрація. При цьому ставляться завдання: іноземні інвестори, іноземна допомога, відновлення, аналіз тощо”, – зазначив Сергій Возний.

Сергій Возний

На території Гостомельської територіальної громади 4 тисячі пошкоджених росіянами об’єктів. Військова адміністрація – через брак повноважень – не може створити комісію та найняти людей, які б займалися розрахунками компенсацій та підрахунком збитків. Також не можуть затвердити генеральний план села Мощун – через це неможливо розпочати повноцінне відновлення населеного пункту, що був майже повністю знищений російськими окупантами.

“У нас є 8 садових кооперативів: 647 ділянок, 481 будинок, – більшість із них зруйновані. І Гостомельська військова адміністрація нам не може нічого надати. Ми вже писали до президента, Верховної Ради. Зараз ми просимо розширити повноваження Борисюку (Сергій Борисюк – керівник Гостомельської СВА, – авт.), щоб він це міг зробити. У нас ущент зруйновані 254 будинки, більшість навіть не введені в експлуатацію. Люди зараз починають самі їх відновлювати, але дозволів отримати не можуть”, – розповіла Олена Мельник, представниця садових кооперативів села Мощун.

Олена Мельник

У цій ситуації громадські активісти вбачають ознаки диверсійно-підривної діяльності в інтересах країни-агресора. Називають і ім’я посадовця, який, на їхню думку, відповідальний за блокування роботи Гостомельської СВА – це перший заступник голови Київської ОВА Дмитро Назаренко. За підсумками пресконференції готують звернення до правоохоронців і керівництва держави.

“Юристи мої зараз готують звернення за блоками. Я буду звертатися до президента України особисто, до голови Офісу президента, до новопризначеного голови Київської обласної військової адміністрації, до генерального прокурора, ДБР, Служби безпеки України”, – заявив Сергій Возний.

Є питання у громадськості і до діяльності директора департаменту містобудування та архітектури Київської ОВА Ярослава Яновича, який підписав юридично нікчемний меморандум з компанією-забудовником ТОВ “Вітрувія”. У документі пообіцяв сприяти приватній компанії та блокувати спорудження тимчасового модульного містечка для переселенців на земельній ділянці, що перебуває у комунальній власності, при цьому – є об’єктом інтересу забудовника.

Передісторія конфлікту між приватною компанією та Гостомельською ВА така: у вересні торік військова адміністрація почала зводити модульне містечко, надане польськими партнерами, на земельній ділянці, що була в оренді у ТОВ “Вітрувія” на 5 років. Остання подала до суду, але в усіх інстанціях програла. У лютому цього року модульні будинки відкрили для заселення. Але скандальний забудовник не припиняє боротьби за землю, – кажуть в юридичному відділі Гостомельської військової адміністрації, – й усіляко чинить спротив.

“Вони влаштовують мітинги, звертаються до поліції, до різних органів державної влади, президента України. А ще є безліч заяв до суду, їх близько 15, до різних інстанцій. І питання лише одне – не дозволити Гостомельській селищній військовій адміністрації розмістити тимчасове модульне містечко на землі, яка належить територіальній громаді”, – каже Марина Черевко, керівниця юридичного відділу Гостомельської селищної ради.

Марина Черевко

Приватна компанія також проводить інформаційну кампанію з дискредитації військової адміністрації. Як наслідок – від співпраці з Гостомелем відмовилася міжнародна фінансова організація НЕФКО, яка хотіла надати містові грант у 2 млн євро на відновлення критичної інфраструктури.

Наразі модульні будинки заселені на 85%. Будівництво ще триває, але представники ТОВ “Вітрувія” намагаються завадити завершити роботи. Без даху над головою можуть залишитися люди, у яких російські окупанти забрали все.

“Ми залишилися без нічого: від садиби залишилась одна вирва. Я виїхала просто з маленькою собачкою. В чому була – в тому і поїхала. Дуже вдячна за наданий притулок”, – розповіла Лариса, вимушена переселенка з Бахмута.

Лариса, вимушена переселенка з Бахмута

Нагадаємо, 24 лютого 2022 року Гостомель першим прийняв на себе удар російського агресора й опинився в оточенні. Селище постраждало внаслідок бойових дій. Ще більших руйнувань зазнало село Мощун, що належить до Гостомельської селищної громади. Там точилися запеклі бої, населений пункт називали “воротами до Києва”, які росіяни хотіли захопити за будь-яку ціну. 21 березня указом президента України була утворена Гостомельська селищна військова адміністрація, а повноваження селищної ради були припинені.

Коментарі (2)

Макар | 2023-05-13 00:11

Це якась ганьба! Іноземці приходять кажуть на беріть два мільйона євро відновлюйне так ні треба срань оцю замутить заради якоїсь тимчасового особистого зиску.Ну не ганьба?!

Злий | 2023-05-12 22:40

Так цеж бінго! цеж питання землі! А земелька! Вона ж для наших казнакрадіїв ото другий гас або нафта! На чому ще збагатитися можна у розкраденій своіми та зруйнованій звіром-нелюдом країні? Тільки земелькою! Нею рідненькою! А як до війни було! Набадяжив насхематозив відмежував вивів з фонду або розпаював або студентів підставних або ще і ось ти цар ти пупа неземна в тебе новітній мєрін або як ось нові понти пішли-тєсла (це обов`язковий вже атрибут ну як у дев`яності шістсотий так сьогодні обов`язково тесла й коханка з балонкою на ручці).Ось земельки бува нарізав напаював вивів з фонду під офісно-торговий або житловий комплекс та квартирка впала так на відсотки та залізяка ще у парк зайшла а ще дупу у Дубаях погріти на недільки дві .Оце життя! Тілько ось війна! Тільки бачу звички нікуди не поділися і все це чим далі тим усе смердить та тхне.Получається прості люди гинуть кожного дня синів батьків хоронять а ці усі відсиділися та вже потроху вилазять та вважають .що для них нічого не змінилося.То воно може так?
закрити

Додати коментар:


Фотоновини

  У житті є завжди місце для… півоній

SVOBODA.FM