Останнє оновлення: 10:09 середа, 17 липня
Підтримка України
Ви знаходитесь: Політика / Україна / Мер Семеніхін хоче реформувати пожежну службу Конотопа: місто отримало унікальну машину від Польщі
Мер Семеніхін хоче реформувати пожежну службу Конотопа: місто отримало унікальну машину від Польщі

Мер Семеніхін хоче реформувати пожежну службу Конотопа: місто отримало унікальну машину від Польщі

Міський голова Конотопа взяв участь у церемонії передавання місту великогабаритної пожежної машини, яка допоможе рятувати людей на висоті. Автомобіль передала Краківська школа аспірантів Державної охорони Польщі.

Мер Конотопа Артем Семеніхін анонсував реформу рятувальної служби у місті. Такими планами він поділився під час поїздки до польського Кракова, де місцева школа пожежників передала українським колегам унікальну пожежну машину.

Міський голова розповів, що пожежну службу в Конотопі буде фактично перезасновано. Потреба в цьому назріла, оскільки у місті бракує рятувальників після того як зникли рятувальні служби, що діяли при великих підприємствах.

У п’ятницю, 31 березня, мер Конотопа прийняв у дар для міста пожежну машину американського виробництва, оснащену 30-метровою драбиною, що допоможе рятувати людей у разі пожежі на верхніх поверхах висотних будівель. Автомобіль українцям подарувала Краківська школа аспірантів Державної охорони Польщі. Артем Семеніхін подякував коменданту учбового закладу Мареку Хвалі за таку важливу допомогу.

“Хочу висловити від імені наших рятувальників, і від імені всієї нашої громади, і всієї України вам величезну, безмежну дяку за ту допомогу, яку робить вся Польща, і особливо ви для нашої країни”, – заявив Конотопський міський голова.

Артем Семеніхін, Генеральний консул України в Кракові В’ячеслав Войнаровський, комендант Краківської школи пожежників Марек Хвала

Артем Семеніхін зазначив, що передана техніка надзвичайно потрібна громаді, якій постійно загрожують обстріли з боку Російської Федерації.

“У нас є тільки одна машина для забезпечення підйому наших рятувальників. Вона в робочому стані, але для потреб нашого міста таких машин потрібно три, щонайменше дві. Не дай Боже, щось із нею станеться, прилетить снаряд чи якась пожежа, і неможливо буде дістатися до верхів, щоб можна було рятувати людей. Це просто фантастичний автомобіль, дуже необхідний. Тут не звичайна, а дуже широка драбина, яка може підняти до десяти людей одночасно. Драбину не треба спирати до стіни, щоб експлуатувати. На машині стоїть гармата, яку можна використовувати для подачі води або піни”, – розповів Артем Семеніхін.

Пожежна машина зроблена у Сполучених Штатах, оснащена драбиною 30 метрів заввишки, довжина самої машини – 15 метрів. Аналогічної техніки у Сумській області дотепер не було. Та і не кожна українська область має подібні автомобілі. Мер Конотопа зауважив, що внаслідок російського вторгнення на територіях, що перебували під ворожою окупацією, загарбниками знищено або вкрадено близько 60% автопарку пожежних станцій. Відновлювати ці потужності наразі неможливо без підтримки міжнародних партнерів.

Зазначимо, у січні цього року польська ґміна Лішки передала українському Конотопу пожежну машину STAR 200. А в листопаді торік пожежну техніку для козацького села Підлипного у Конотопській міській громаді подарувало польське місто Мислениці, що дало змогу почати відновлення пожежної станції у цьому населеному пункті.

Пожежна машина від Кракова найближчим часом буде доправлена до Конотопа працівником Конотопського транспортного управління.

закрити

Додати коментар:


Фотоновини

  Спека у багатоповерхівках: безпека для дорослих і дітей

SVOBODA.FM