Останнє оновлення: 10:09 середа, 17 липня
Соціальна політика
Ви знаходитесь: Політика / Соціум / Історичне рішення: у Конотопі проїзд у трамваях назавжди зробили безкоштовним
Історичне рішення: у Конотопі проїзд у трамваях назавжди зробили безкоштовним

Історичне рішення: у Конотопі проїзд у трамваях назавжди зробили безкоштовним

Місто Конотоп стало першим в Україні, де зробили повністю безкоштовним користування комунальним електротранспортом. Міський голова Артем Семеніхін заявив, що це не завдасть місту фінансових збитків, а навпаки – дозволить зекономити кошти.

У Конотопі на Сумщині, починаючи з 16 лютого, проїзд у електричному транспорті повністю безкоштовний. Таке рішення у середу, 15 лютого, ухвалив виконавчий комітет Конотопської міської ради.

Про це повідомив у відеозверненні на своїй сторінці у Facebook мер Конотопа Артем Семеніхін.

“Місто Конотоп вперше в Україні зробило зараз, коли йде війна, коли тяжко, складно, так, щоб наш комунальний електротранспорт став безкоштовним. Назавжди. Не тільки на період війни. Я хочу подякувати всій своїй команді за таку плідну працю, хочу подякувати всім без винятку працівникам нашого транспортного управління, і, найважливіше, – я хочу подякувати двом дуже класним містам, нашим партнерам. Це Варшава – столиця Польщі, і Острава, Чехія”, – заявив Семеніхін.

Міський голова зазначив, що головна причина такого рішення, – це те, що багато людей нині перебувають у скруті через війну.

“Ми дбаємо про наших людей, це соціальна складова. Зараз людям дуже важко. До речі, вартість проїзду в Конотопі до сьогоднішнього дня в трамваях складала 5 грн. В автобусах – класних, сучасних, європейських, – які нам передали Варшава і Острава, вартість проїзду складає 8 грн”, – зауважив мер Конотопа.

Артем Семеніхін також запевнив, що ініціатива не вдарить по міському бюджеті, а навпаки – принесе деяку економію. Мер пообіцяв найближчим часом дати прес-конференцію для ЗМІ, на якій розповісти у деталях як Конотопу вдалося це зробити і які перспективи цього рішення. Крім того, Семеніхін розповів про майбутнє кондукторів, які працювали на трамвайних маршрутах, – їх переводять на автобуси, а згодом запропонують працевлаштуватися в інших комунальних підприємствах міста.

“У перспективі їм буде запропонована робота в інших комунальних підприємствах. Зокрема, якщо дасть Бог, у нас з березня має запрацювати нове комунальне підприємство, яке зараз пройшло реорганізацію. Це “Зеленбуд”, який буде займатися зеленими насадженнями, квітами, деревами, очищенням озер і річок”, – розповів Артем Семеніхін.

Нагадаємо, раніше стало відомо, що столиця Польщі Варшава подарує українському Конотопу 23 трамваї. Перша партія – 13 вагонів – приїде у другій половині лютого. Раніше Конотоп отримав сім автобусів від чеського міста Острави та ще два – від Варшави. У відеозверненні 15 лютого Конотопський міський голова анонсував також появу у місті трамваїв від чеської Острави. За словами Артема Семеніхіна, їх передадуть “пізніше”.

закрити

Додати коментар:


Фотоновини

  Спека у багатоповерхівках: безпека для дорослих і дітей

SVOBODA.FM