Останнє оновлення: 15:18 четвер, 6 серпня
Диктаторські закони
Ви знаходитесь: Політика / Україна / Законопроект: мобільний зв’язок – за паспортом
Законопроект: мобільний зв’язок – за паспортом

Законопроект: мобільний зв’язок – за паспортом

Державна служба спеціального зв'язку та захисту інформації України пропонує ввести обов'язкову реєстрацію всіх абонентів мобільного зв'язку в Україні.

Те, що три роки тому вважалося наступом на свободу й диктаторськими законами, нині подається як спроба забезпечити кібербезпеку.

Законопроект вже «нашкрябали».

Держспецзв'язку пропонує зберегти за клієнтами стільникових операторів право укладати договір у письмовій або будь-який інший формі. Але збирається при цьому зобов'язати телеком-компанії збирати персональні дані всіх без винятку користувачів.

В законопроекті також пропонується відродити практику ведення бази унікальних ідентифікаторів IMEI-кодів.

Держспецзв'язку запевняє в пояснювальній записці, що відсутність реєстрації абонентів та IMEI мобільних пристроїв ускладнює їм заходи з нацбезпеки «в умовах кібернетичних загроз».

«Нововведення» також намагаються пояснити поширенням «мобільного шахрайства» та кібернетичних злочинів.

За час перехідного періоду (який саме – вирішують) абоненти, які отримують послуги анонімно, повинні будуть надати свої особисті дані операторам.

* * *

Зі свого боку готується до «нововведення» Національна комісія з питань регулювання зв'язку. Вона розробила порядок реєстрації абонентів без укладення договору в письмовій формі, тобто prepaid-абонентів. Подати особисті дані можна буде і в електронній формі.

Другу частину законопроекту (реєстрація IMEI-кодів) НКРЗІ вважає дуже сирою. І сподівається на те, що адміністрація зв'язку її допрацює.

* * *

Про те, що запропонований законопроект далекий від досконалості, кажуть і представники мобільних операторів. «Закон написаний непрофесійно. Ми з ним не згодні!» – написав президент компанії «Київстар» Петро Чернишов.

«Vodafone Ukraine» готові підтримати зміни і готові реалізувати електронну реєстрацію абонентів за умови, що будуть дотримані інтереси клієнтів.

«Найголовніший ризик – це те, що частина абонентів, які не встигнуть зареєструватися, можуть залишитися, згідно із законопроектом, без послуг зв'язку», – розповідає прес-секретар «Vodafone Ukraine» Вікторія Павловська.

* * *

Система контролю сірого імпорту мобільних телефонів по IMEI почала функціонувати в Україні в 2009 році.

А в 2014 році депутат з фракції Удар Ярослав Гінка вніс до закону поправки, згідно з якими Укрчастотнагляд позбувся такої функції. Реєструвати IMEI стало необов'язково.

Стосовно проектів, спрямованих на «паспортизацію» абонентів, такі спроби Держспецзв'язку вже робила. Остання була в 2015 році.

Коментарі (1)

Дж. Оруэлл | 2017-08-10 15:01

 1984
закрити

Додати коментар:

SVOBODA.FM - LIVE!
Listen on Online Radio Box! SVOBODA.FM

Архів прямих трансляцій на YouTube: YouTube.com/holovatenko

SVOBODA.FM на Apple Podcasts

Реклама на сайті SVOBODA.FM

SVOBODA.FM - LIVE!
Фотоновини

  Секрет щастя або Квіти чотирьох поколінь

SVOBODA.FM

RedTram
Загрузка...
Північний вектор