Останнє оновлення: 17:58 середа, 5 серпня
Історія
Ви знаходитесь: Політика / Регіон / Селянські повстання 1919-1921 рр. на Чернігівщині
Селянські повстання 1919-1921 рр. на Чернігівщині

Селянські повстання 1919-1921 рр. на Чернігівщині

Про селянські повстання на півночі Чернігівщини в 1919-1921 роках говорили у Чернігові 6 жовтня 2017 р. фахівці-історики.

Круглий стіл «Селянські повстання та діяльність отамана Галаки на півночі Чернігівщини в 1919-1921 рр.: факти, джерела, оцінки» був присвячений історії селянських антибільшовицьких повстань та, зокрема, діяльності одного з селянських ватажків того періоду – отамана Галаки.

Метою круглого столу стало дослідження феномену особистості в історії, зокрема, ким був Галака як історична особистість – народним месником, «польовим командиром», національним героєм чи «кримінальним авторитетом» періоду подій 1919-1921 рр. в Україні.

Історичну тему обговорили історики з Чернігова, Києва, Гомеля, Мінська.

Доктор історичних наук, професор, завідуючий відділом історії української революції (1917-1921 р.р.) Інституту історії України НАНУ Владислав Верстюк з Києва розкрив тему селянських повстанських рухів в контексті історії Української революції 1017-1921 р.р.

Про селянські повстання в Чернігівській губернії у 1918 році, про причини, спрямованість, наслідки говорила кандидат історичних наук, доцент кафедри всесвітньої історії Чернігівського національного педагогічного університету імені Т.Г.Шевченка Ірина Еткіна.

Голова правління Чернігівської міської єврейської громади Семен Бельман з Чернігова продемонстрував відео свідчення жінки 1925 року народження, батько якої колись був прямим свідком нападу членів угрупування отамана Галаки на село Вихвостів Городнянського району. Під час нападу один з нальотчиків шаблею наніс тодішньому хлопчаку серйозні травми…

Історик-краєзнавець з Гомеля, учасниця Білоруської Республіканської археологічної комісії Валентина Маятліцкая зупинилася на окремих аспектах антибільшовицьких повстань, котрі мали місце у Гомелі.

Білоруський історик, кандидат історичних наук, доцент, учасниця Асоціації незалежних істориків Білорусі Ніна Стужинськая акцентувала увагу присутніх на питанні «Галаковський фронт на Гомельщині: джерела, персоналії».

Краєзнавець та журналіст з Чернігова Олександр Ясенчук висвітлив досить цікаву тему: «Розвідка, контррозвідка або «мистецтво війни» від Івана Васильчикова (Галаки)».

Також під час «круглого столу» взяли активну участь в обговоренні селянських протестів-повстань у 1919-1921 роках минулого століття й інші учасники.

Організували заходи Український інститут національної пам`яті та Сіверський інститут регіональних досліджень.

Функції модератора виконував Ігор Кондратьєв —доцент кафедри всесвітньої історії, етнології та правознавства імені О.М. Лазаревського Чернігівського національного педагогічного університету.

Коментарі (1)

галаківець | 2017-10-09 19:03

Дуже дивно, коли деякі з поважних учених починають маніпулювати фактами і грати на руку єврейській общині, називаючи Галаку білогвардійцем і прихильником монархічних ідей.
закрити

Додати коментар:

SVOBODA.FM - LIVE!
Listen on Online Radio Box! SVOBODA.FM

Архів прямих трансляцій на YouTube: YouTube.com/holovatenko

SVOBODA.FM на Apple Podcasts

Реклама на сайті SVOBODA.FM

SVOBODA.FM - LIVE!
Фотоновини

  Секрет щастя або Квіти чотирьох поколінь

SVOBODA.FM

RedTram
Загрузка...
Північний вектор