Останнє оновлення: 09:23 субота, 21 травня
Суд
Ви знаходитесь: Політика / Регіон / Справа «грузинського стрільця»: корупція чи суддівське дилетантство?
Справа «грузинського стрільця»: корупція чи суддівське дилетантство?

Справа «грузинського стрільця»: корупція чи суддівське дилетантство?

Вище керівництво держави анонсувало радикальну судову реформу. На місце двох третин старих служителів Феміди мають прийти нові, начебто чесні і не корумповані. Тільки у вересні поточного року в Україні було звільнено близько 500 суддів.

Не минула хвиля звільнень і носіїв суддівських мантій в Чернігові. Та все ж пройшла вона по чернігівським судам якось дивно, місцями.

Так, в Апеляційному суді Чернігівської області звільнено лише вісім суддів, в Новозаводському і Чернігівському районних судах – по парі суддів. Вистояв лише Деснянський районний суд Чернігова. Невже дійсно судді Деснянського суду настільки непідкупні і жоден із них не заплямував себе сумнівними судовими вироками?

Процесуальні порушення

Не надто заглиблюючись у суть судової реформи, до Деснянського районного суду Чернігова одразу ж виникає маса запитань. І навіть не тому, голова суду Микола Козюра пішов у відпустку, при чому якраз на час підписання списків кандидатів на звільнення. Доки Микола Миколайович відпочиватиме обґрунтовано відраховані судді продовжуватимуть працювати і що головне – продовжуватимуть здійснювати правосуддя. Якими насправді є їхні вироки можна судити на прикладі найближчих апеляційних розглядів.

На минулому тижні в апеляційному суді Чернігівської області проходило чергове засідання у гучній справі про вбивство дворічної давності біля Мегацентру. У квітні 2014 року в центрі Чернігова просто на вулиці на очах у перехожих невідомий розстріляв людину. Слідство відзвітувало, що по «гарячих слідах» знайшло винного. Стрільцем виявився 40-річний уродженець Сухумі грузин Георгій Денега.

У цій справі Деснянський районний суд Чернігова двічі виносив обвинувальний вирок, відтак її повертали на додатковий розгляд. Як виявилося, недарма. Судді у справі «грузинського стрільця» Кулініч, Мурашко та Стеблина не надали підсудному перекладача. Як згадано вище, Георгій Денега за національністю грузин і в Україну переїхав під час абхазького конфлікту, рятуючись від війни. Він зовсім погано розмовляє російською і взагалі не розуміє української. Але хіба це злочин? Тим паче, що і в Конституції України, і в кримінально-процесуальному кодексу закріплені право людини розмовляти будь-якою мовою, а за потреби користуватися послугами перекладача. Дане право закріплене для забезпечення прав на захист. Право на захист гарантовано в Конвенцією про захист основних прав свобод людини. Не надто зважаючи на права підозрюваних, про перекладача забули і на досудовому слідстві. В цій ситуації захисту грузина нічого не залишалося як подати скаргу до прокуратури, одначе там її навіть до реєстру не внесли. Мовчить з цього приводу і Вища кваліфікаційна комісія суддів, тож Апеляційний суд Чернігівської області виявився єдиною інстанцією, в якій ще пам’ятають про право громадянина на захист.

Але на цьому «професіоналізм» чернігівських суддів не закінчується. Виявилося, що у справі «грузинського стільця» і вище згадані судді, і новий суддівський склад в особах суддів Григор’єва, Рахманкулова та Супруна допустив аналогічні помилки та порушення. В першу чергу обидва склади суддів проігнорували свідчення одного зі свідків події, який вказував на те, що працівники тоді ще не реформованої міліції змусили його дати неправдиві свідчення. У будь-якому разі, сказав свідок правду про тиск з боку правоохоронців чи ні, його свідчення мають бути занесені в ЕРДР, має бути проведене додаткове розслідування і винесене виважене рішення про правдивість тих чи інших її показань. Але найгуманніший у світі Деснянський суд проігнорував заяву про тиск на свідка через незрозумілі причини, прийнявши за основу свідчення, дані під час досудового слідства.

Задача з багатьма невідомими

Суд закриває очі на явно неправдиві свідчення головного свідка обвинувачення. Так, за словами даного свідка, він за кілька хвилин до події пройшов від підземного до машини загиблого. Але під час слідства свідок так і не зміг пояснити чому його не видно на камерах спостереження, посилаючи на те, що був одягнений в темний одяг. Колегія суддів і тут проігнорувала запитання сторони захисту. Суд не звернув увагу і на той факт, що головний свідок, підходячи до авто, спілкувався по телефону з дружиною, одначе в роздруківці телефонних номерів його номер не зафіксовано. Судді не побачили нічого підозрілого в поясненнях свідка щодо самого моменту нападу на загиблого. На думку сторони захисту, неможливо одночасно класти сумку в багажник, тримати пасажирські двері і бачити, що робить стрілок біля дверей водія. Знову ж таки, якщо свідок указує на те, що стрілець відкрив двері водія, то чому в справі відсутні дані дактилоскопічної експертизи саме з цих дверцят? Зрештою, дивним виглядає той факт, що головного свідка не допитували в судовому засіданні, а в основу обвинувального вироку покладені його свідчення, дані ним на досудовому слідстві, що, на думку сторони захисту суперечить нормам статей 23 та 95 КПК України.

Продовжуючи тему свідків не можна не зупинитися на іншому потерпілому, який кілька разів змінював свідчення на досудовому слідстві, всіляко намагаючись приховати факт своєї присутності в машині загиблого. Дивно, що в суддів не виникло підозр при перегляді відео із камер спостереження, на якому людина, опізнана як другий потерпілий, втікає з місця події, впускаючи предмет, схожий на пістолет? При цьому за його ж свідченнями його було поранено біля банку, але ні слідів крові, ні слідів кулі на асфальті перед будівлею банку не виявлено. Та й біжить він не кульгаючи, хоча важко уявити, як людина з наскрізним пораненням стопи може так бігти. Крім того дивним чином зі справи пропадає студентський квиток на ім'я головного свідка, виявлений в кишені другого потерпілого.

Особливий інтерес являє собою особа загиблого, яку судді Деснянського суду з незрозумілих причин не вивчили і не встановили зв'язок між ним і підсудним грузином. З незрозумілих причин суд не звернув увагу на те, що загиблий їздив на краденій машині, з підробленими номерами, а в багажнику лежали три комплекти таких самих підроблених документів з номерами. Та й наявність холодної зброї в багажнику мала щонайменше викликати підозру. Правоохоронці та судді чомусь намагаються всіляко приховати ці факти. Обходять судді і питання кількості стрільців. Як відомо з матеріалів справи, слідство виявило кулі від двох різних моделей пістолетів – «Макарова» і «Браунінга». При цьому експерт зробив припущення, що випущені вони були з одного пістолета «Макарова». Судді і тут чомусь не з’ясували загальної кількості куль.

Як відомо, у судовій практиці перш за все має бути встановлено мотив злочину. Судді ж Деснянського суду порахували доведеним мотив убивства раніше не знайомих між собою людей на ґрунті тривалих неприязних стосунків. Описаних вище сумнівних моментів вистачить, щоб укотре повернути справу на додатковий розгляд. У справі «грузинського стрільця» багато невідомих, про які ні слідство, ні суд чомусь не говорять.

Коментарі (21)

Тарас | 2016-10-02 13:14

Так що там з грузином? Його вже засудили чи виправдали? Це ж скільки часу людина під слідством сидить? Я звичайно чув, що такі справи довго тягнуться, але не думав що настільки... І взагалі, що за звичай такий ловлять людину, всі ії лають, по всіх засобах інформаційних різні докази його провини друкують. А потім поступово з'ясовується, що сумніви є щодо його винуватості. І як бачу на прикладі з цим грузином, мутна справа виходить. Не знаю в чому там справа, але судді щось мудрують. І думаю справа не тільки в незаконній діяльності вбитого, але й лікарі щось дивне зробили. Ну не розумію чому поранений помер. Адже поранення було в ногу, навіть якщо артерію пошкодили, його ж якось лікували. І пам'ятаю були чутки, що його просто привезли і не лікували, займались іншим пораненим займались, хоч там поранення простіше.

Назар | 2016-10-01 21:53

Судят несправедливо и за деньги все наши Черниговские суды.Вдумайтесь,что у нас в Чернигове вообще нет оправдательных приговоров(не брать во внимание Соколова,Стаха,Антошина и Гребенюка,все понимают...).И это при продажно прокурорско-ментовской связке.Так о чем говорить. Пора Майдан антисудейский организовывать,чтоб не было таких продажных судей.Спасибо Назаренко,что он поднимает судейские темы,надо больше об этих взяточниках писать о о их судейском безпределе.

Дмитрий | 2016-10-01 21:52

Интересно, почему сейчас сайты с фамилиями судей (официальный сайт cn.court.gov.ua) недоступен?)) Неужели теперь нельзя проверить фамилии судей?))) Совпадение?)))

Дмитрий | 2016-10-01 20:51

Дмитрий
369409Може, перша дружина Кузюри і працювала у Бобровицькому районі, але його теперішня дружина - суддя апеляційного суду Чернігівської області *** Ще та пташка! Хоча декілька її рішень йшли врозріз з вказівками зверху, за що їй дуже вдячний... З неї ще можуть при певних умовах бути люди...
Дмитрий
369409 До речі, якщо так цікава ця особо, дізнатись не проблема. Можно по сайту суду..., якщо ви не мешканець Чернігова
Почему же не из Чернигова?)) Местные мы) )) А про фамилии я на сайте апеляционного суда глянул, потому и сказал что фамилии Кузюра не увиждел. Правда Бобровицкий суд не проверял на наличие этой фамилии. А может он ее из Бобровицы после 2009 в апеляцию перетянул?))) В любом случае удобно) )))

369409 | 2016-10-01 20:08

Дмитрий
369409Може, перша дружина Кузюри і працювала у Бобровицькому районі, але його теперішня дружина - суддя апеляційного суду Чернігівської області *** Ще та пташка! Хоча декілька її рішень йшли врозріз з вказівками зверху, за що їй дуже вдячний... З неї ще можуть при певних умовах бути люди...
Дмитрий
До речі, якщо так цікава ця особо, дізнатись не проблема. Можно по сайту суду..., якщо ви не мешканець Чернігова

Дмитрий | 2016-10-01 00:16

Дмитрий
369409Може, перша дружина Кузюри і працювала у Бобровицькому районі, але його теперішня дружина - суддя апеляційного суду Чернігівської області *** Ще та пташка! Хоча декілька її рішень йшли врозріз з вказівками зверху, за що їй дуже вдячний... З неї ще можуть при певних умовах бути люди...
Ну это только то, что лежало на поверхности, перешел по первой попавшейся ссылке. Там про его назначение еще в 2009г главой Деснянского суда. В статье написано, что ему 44года, пара детей и жена... А точно у него есть вторая жена? Неужели за это время развелся и женился второй раз? Как же его тянет на жен в мантиях)) А вы уверены, что в ваших делах были указания сверху? Может небольшие намеки?)))) А она и не поняла?))) А потом человек мог и расстроиться своей непонятливостью) ))) Кстати, среди судей апеляции фамилии Кузюра нет... Стесняется фамилии мужа?)))) Ее среди уволенных не оказалось?))))

Сергій Устінов | 2016-09-30 21:16

В нашей стране готовы система судов.Принцип прост, виноват должен деньги, не виноват тоже должен деньги!Судьи подходят не как проффесионалы своего дела, а как предприниматели!Смотрят на дело как на коммерцию.Посмотрите на каких авто они ездят, в каких домах они живут.Какое правосудие, о чем вы говорите.Данное дело очередной раз подтверждает это.

369409 | 2016-09-30 18:20

Дмитрий
Може, перша дружина Кузюри і працювала у Бобровицькому районі, але його теперішня дружина - суддя апеляційного суду Чернігівської області *** Ще та пташка! Хоча декілька її рішень йшли врозріз з вказівками зверху, за що їй дуже вдячний... З неї ще можуть при певних умовах бути люди...

Владимир | 2016-09-29 18:09

СпискиШановний пане Назаренко, вчіть матеріальну частину, якщо пишете про щось. Яке підписання списків суддів на звільнення головою районного суду? Ради красного слівця написано?
А в чем вопрос к господину Назаренко? Если я правильно, он говорит о списках на увольнение в Раде. Потому меня и заинтересовал вопрос - можно ли уволить человека, особенно судью, когда он в отпуске. Если вы выступаете как лицо знающее материальную часть, то:
1. Поясните мне вопрос с отпуском и увольнением.
2. Материальную часть знать мало, надо внимательно читать, иначе за такого же делитанта (или корупционера) сойдете

Списки | 2016-09-29 17:07

Шановний пане Назаренко, вчіть матеріальну частину, якщо пишете про щось. Яке підписання списків суддів на звільнення головою районного суду? Ради красного слівця написано?

Дмитрий | 2016-09-29 16:53

 Поискал инфу про судей)))) что вы на них наговариваете? )))) Очень честные судьи)))) и Кузюра очень честный, начал с простого разнорабочего, дослужился до судьи 1 категории. Семья совсем простая - жена в Бобровицком районе судьей работает) ))) семейную династию воспитывают) )) а про стрелка вообще история темная. На видео толпа людей, но никто ничего не видел или это их менты не хотят допрашивать? Поражает пассажирка черного авто. Явно видела все, но эдак тихонечко выходит и бочком типа ничего не было уходит, а потом мужик за руль садится и уезжает. А как девушка шарахнулась от пистолета на асфальте? ))) Интересно, тот парень, что пистолет подобрал откуда появился? Его вообще искали?

Владимир | 2016-09-29 15:34

555Ой развели балаган. Все правильно делают судьи. *** в Украине больше чем украинцев. Садить надо таких нерусей и без следствия!!!
\\\ морда із Брянська провокує за приниципом "разделяй и властвуй"
  IP 5.165.95.199
Хост: 5x165x95x199.dynamic.bryansk.ertelecom.ru
Город: Брянск
Страна: Russian Federation
IP диапазон: 5.165.88.0 - 5.165.95.255
Название провайдера: CJSC "ER-Telecom Holding" Bryansk branch
1.У нас тоже хватает националистов, даже по предыдущим статьям это видно. Да и в заглавии статьи такое чувствуется.
2. Тот же адрес может светиться хоть из Гваделупы, если человек туда на заработки поехал или к родственникам.
3. Судить надо по закону. В той же Грузии более менее навели порядок. Правда своего Сракашвили нам скинули после скандала с их правоохранительной реформой. Но тот же Сракашвили ставленник этой власти. Позорит и свою страну и Украину
4. Вот бы побольше об этих судьях, в том числе и о тех что в коментах, информацию узнать... Сколько машин, квартир, домов, дач...

Анатолий | 2016-09-29 15:24

555
Уважаемый "555" вы я посмотрю самый натуральный нациолист, да и подход у вас веков прошлых,где без суда и следствия.... Отлично придумано только одно жалко, что мозгов у вас очень мало,так как каждый может оказаться с данном положении и в результате какой-то националист попросту берет и оскорбляет всю нацию. Отлично придумано,не дай Бог попасть кому-то под огромную тоталитарную машину. Которая не разбираясь попросту медленно убивает людей. Взглянуть на ту же Грузию в которой подход по букве закона,а не по широкому карману.

555 | 2016-09-29 14:49

Ой развели балаган. Все правильно делают судьи. *** в Украине больше чем украинцев. Садить надо таких нерусей и без следствия!!!
\\\ морда із Брянська провокує за приниципом "разделяй и властвуй"
  IP 5.165.95.199
Хост: 5x165x95x199.dynamic.bryansk.ertelecom.ru
Город: Брянск
Страна: Russian Federation
IP диапазон: 5.165.88.0 - 5.165.95.255
Название провайдера: CJSC "ER-Telecom Holding" Bryansk branch

Марк | 2016-09-29 14:34

Судьям надо перестать заниматься ерундой , просто нормально исследовать дело, т е объективно и вынести правильное разумное решение! Надо вообще ввести суд присяжных по данной квалификации !

Владимир | 2016-09-29 14:26

Давно слежу за этой темой.
После этой статьи осталось несколько вопросов:
1. А зачем Кузюра в отпуск ушел? Из отпуска не увольняют?
2. Почему все молчат о врачах? Только в последней статье немного о них пишут. Я ещё тогда удивлялся почему если хотели убить, зачем в ногу стрелять и что это за врачи, что 5 часов лечили и до смерти залечили?
3. Получается нынешнюю власть полностью устраивает Деснянский суд, а тот же апеляционный оказался менее угодным?

Iгор | 2016-09-29 14:24

Ирина
Як несправедливо чинить Деснянський суд!Хiба так можно? Тримати людину протягом двох рокiв при наявностi таких незрозумiлих доказiв. Невже так легко можна засадити людину, яка не при чому взагалi? Тут i законiв знати не треба, щоб побачити ставлення правоохороних органiв до людини!

44902 | 2016-09-29 13:45

Деснянський так званий суд м. Чернігова має бути негайно розпущений, судді відправлені в Смолин копати уран, а саме приміщення суду, як Карфаген, знищено... Щоб і згадки не було про тих пройдисвитів у мантіях і хабарників.... Добра стаття, сурова і справедлива, але не повністю розкриває той жах, який чинять ці нечисті... От яка доля Лямзіної Наташки, про якій самі колеги на цьому сайті 28 лютого 2016 року дали характеристику, як самої тупої і продажної судді? А причини, чому втік Кузюра мені відомі - перед кожним важливим засіданням, де пахло чималими грошиками, він приходив в кабінет судді і давав вказівки, яке має бути рішення! Так було і в моїй справі! Вийшов з кабінету Логвиної Таськи за хвилину до початку розгляду справи... І тут почалось. Таська! Як ті 1500 євро від німецької повії, передані адвокатом, не гризуть совість?

Тимофей | 2016-09-29 13:29

Каждый незаконный приговор имеет имя, фамилию, адрес, имущество и т. д. Незаконных приговоров станет меньше, если за них стунут наказывать. Если нет - их станет больше. Это как рак.

Максим | 2016-09-29 13:15

Все дело в специфике украинского судопроизводства: судья, как правило, руководствуется так называемой "сложившейся судебной практикой", а отнюдь не законами. Другими словами - как захочет судья, - так оно и будет. Вот и в данной ситуации ,совершенно невинного человека просто так осудили на космический срок и просто так держат.

Анатолий | 2016-09-29 12:28

Вопрос в справедливости и главное-в законности подхода к каждому. А как судят судьи Деснянского суда об этом все прекрасно знают. Для них каждый из граждан Украины это уже преступник,если он за решёткой. Как было во времена Сталина есть человек,а дело найдётся. Так может будем смотреть в направлении справедливости, а не в направлении своих статков и статистики. Давайте подходить с точки зрения законов,а не личной неприязни. Друзья если не мы то кто. Если не мы Государство,а они слуги то кто мы- рабы???
закрити