Останнє оновлення: 15:20 п'ятниця, 16 квітня
Армія / Контингент у Ліберії
Ви знаходитесь: Політика / Регіон / Чернігів – Ліберія. Миротворчий маршрут
Чернігів – Ліберія. Миротворчий маршрут

Чернігів – Ліберія. Миротворчий маршрут

Чернігівські миротворці вирушають на чергову «сесію» в Ліберію - про це повідомили журналістам в регіональному медіа-центрі Міністерства Оборони України.

Особливістю прес-конференції було те, що ній брала участь майже легендарна особа – учасник бойових дій в Афганістані, колишній рядовий славнозвісної 9-ї роти, а нині – начальник 8-го командного пункту армійської авіації Сухопутних військ Збройних Сил України підполковник Сергій Шаповалов.

8 грудня він на чолі першої групи із 150 миротворців у черговий раз вилетить у Ліберію. Крім нього, участь в миротворчій місії ООН братимуть ще 12 чернігівців.

Вони змінять своїх попередників, які вже відбули в далекій африканській країні свій піврічний строк служби.

Для самого Сергія Шаповалові це буде вже восьма миротворча місія, і четверта – у Ліберії (раніше були Косово і Сьєра-Леоне). За словами підполковника Шаповалова, її мета не відрізнятиметься від попередніх:

- Ми підтримуватимемо мир у цій країні і виконуватимемо задачі місії ООН - транспортуватимемо у віддалені районі Ліберії вантажі і медикаменти, евакуюватимемо хворих, за допомогою бойових вертольотів патрулюватимемо державні кордони.

Мир у Ліберії забезпечують близько 10 тисяч миротворців з багатьох країн. Український контингент складається із 300 військовослужбовців, 80 відсотків з яких вже далеко не новачки у миротворчих місіях (у багатьох з них за плечима - Косово, Боснія і Герцеговина, Ливан, Ірак, Сьєра-Леоне).

Нова ротація особового складу українського контингенту буде вже 12-ю відтоді, як він прибув у Ліберію (було це в січні 2004 року, коли там йшла громадянська війна). Зараз у країні мир і відносний спокій. Миротворці у 2010 році забезпечуватимуть також безпечне проведення у Ліберії виборів.

Сергій Шаповалов підкреслив, що служба в миротворчій місії допомагає багатьом військовослужбовцям покращити власний професіоналізм. Наприклад, в Україні через брак авіаційного палива вертольотчики в кращому разі упродовж року мають лише 20 годин нальоту. В миротворчій місії ООН на пальному не економлять, і за півроку наші вертольотчики мають по 70-80 годин нальоту. Лише за це – загальну кількість годин нальоту – наші миротворці заробляють для України близько 7 000 000 $ на рік.

Почули чернігівські журналісти і про місцеві особливості Ліберії. Наприклад, про те, що сума у 20 доларів США для ліберійців - величезні гроші, що аборигени легко засвоюють іноземні мови і «інтернаціональні» російські матюки, що в Ліберії, яка знаходиться на 3-му градусі від екватора, півроку пече сонце, а півроку йдуть дощі. Або про те, що в цій країні ростуть дерева, деревина яких важча і міцніша, ніж чавун. Така ось африканська екзотика…

По завершенню прес-конференції у зв’язку з майбутнім Днем Збройних Сил України кілька чернігівських журналістів отримали подяки, грамоти і подарунки від регіонального медіа-центру МО України. За об’єктивне, оперативне та професійне висвітлення діяльності Збройних Сил України та з нагоди професійного свята українських військових. 

закрити

Додати коментар:

SVOBODA LIVE! - YouTube
SVOBODA.FM - LIVE!
Listen on Online Radio Box! SVOBODA.FM

Архів прямих трансляцій на YouTube: YouTube.com/holovatenko

SVOBODA.FM на Apple Podcasts

Реклама на сайті SVOBODA.FM
Фотоновини

  Гурт МАХА розширює горизонти англомовним треком та відео «Paradise»

SVOBODA.FM