
І знову до Ліберії. ФОТО
Тридцять три військовослужбовці з 8-го командного пункту армійської авіації Сухопутних військ ЗС України, що у Чернігові, 68 разів побували у різних міжнародних миротворчих місіях.
Найближчим часом 12 військовиків цієї частини відбудуть на бойове залагодження, а згодом, у грудні і на чергову ротацію до Ліберії.
Сьогодні у Ліберії знаходиться найчисленніший український військовий контингент у складі трьохсот чоловік. За допомогою вертольотів вони проводять евакуації населення, перевозять медичні вантажі, супроводжують делегації та патрулюють кордонну смугу.
До прибуття миротворців чотири роки у цій країні тривала кровопролитна громадянська війна, жертвами якої стали 150 тисяч осіб. У серпні 2003 року ліберійські повстанці й урядові війська підписали мирний договір, який поклав край насильству.
Однак ситуація залишалася нестабільною і у вересні Рада Безпеки ООН прийняла рішення заснувати миротворчу місію ООН у Ліберії загальною чисельність до 15 тисяч чоловік. У жовтні 2003 року Рада Безпеки ООН запропонувала Україні направити до Ліберії миротворчу бригаду і вертолітний загін.
Верховна Рада двічі відмовляла, посилаючись на існуючу в цій країні небезпеку для військовослужбовців у зв'язку з поширенням СНІДу, холери, лихоманки і малярії та врешті решт дала згоду 9 грудня 2003 року.
Ротація 56-го окремого вертолітного загону ЗСУ у складі Місії ООН в Ліберії розпочалася у січні 2004 року. Українські миротворці разом з вертольотами, автомобільною технікою, технічним та тиловим майном були доставлені в Ліберію на судні “Seevіtal” і на літаках АНТК ім. Антонова.
На озброєнні загону - 8 вертольотів «Мі-8» і 6 вертольотів «Мі-24».
Командир командного пункту армійської авіації підполковник Сергій Шаповалов був у числі перших українців, нога якого ступила на землю африканської країни.
- З першого дня в таборі розгорнули пункт харчування і забезпечили приготування гарячої їжі, - згадує офіцер. - Відповідно першочерговим об'єктом будівництва табору пізніше стала військова їдальня. Тренувальні польоти у небі чужої держави розпочинали попарно (одночасно двома гелікоптерами). Після сертифікації представниками місії ООН особовий склад загону розпочав виконання оперативних завдань.
Наразі Сергій Шаповалов готується відбути у своє сьоме спеціалізоване відрядження на посаду начальника штабу загону.
На рахунку його заступника підполковника Євгена Давиденка п'ять миротворчих місій. В житті військового чимало сюрпризів. Одного разу, прибувши на Батьківщину з Іраку, йому відразу довелося летіти до Ліберії. За кордоном на нього чекала посада начальника групи бойового управління командного пункту.
- Безперечно, пріоритетним напрямком нашої роботи у місії є виконання вимог безпеки польотів. З цим завданням наші вертолітники бездоганно справляються. Діють відповідно до міжнародних стандартів безпеки польотів ІКАО.
В свою третю ротацію до Африки начальником автомобільної служби збирається і майор Роман Жиров. Головною перешкодою у своїй роботі за кордоном він вбачає місцевий клімат: п'яти десятиградусну спеку та 94-96 процентну вологість повітря.
- За такої погоди раніше встановлених норм виходять з ладу акумуляторні батареї та гумові шини на авто. Наприклад, строк придатності акумулятора за умови його регламентованого обслуговування вдвічі менший, ніж в Україні. Цього року з'явився відповідний наказ про зменшення норм експлуатації за кліматичними умовами. Раніше цього механізму не існувало.
Щоденним обов'язком водія, старшого солдата Віталія Кулішова у Ліберії стане забезпечення військового містечка водою. На «водовозі» ЗІЛ -131 йому доведеться по два-три рази на день долати відстань у 70-80 кілометрів. Це до найближчого місця, де можна буде набрати цистерну води зі свердловини. Сьогодні у рейд за «напоєм життя» з загону щодня вирушає колона з кількох автомобілів. Це обов'язкова умова для забезпечення його життєдіяльності. Перед вживанням вода проходить очищення через фільтрувальну станцію.
У Місію ООН у Ліберію може потрапити не кожен. Діють суворі вимоги до кандидатів. Так, наприклад, командир повинен мати щонайменше 1000 годин нальоту, а також мати навички проведення польотів у нічний час (кожні два місяці виконувати 2 посадки вночі). Кожен солдат-контрактник обов'язково повинен пройти навчання в учбовому центрі за майбутньою спеціальністю.
Тож найближчим часом на бажаючих послужити справі та інтересам ООН у 56-му загоні чекає низка випробувань. Вони розпочнуться у Чорнобаївці під Херсоном. Тут кожен оновить та вдосконалить свої знання за предметами бойової підготовки, складе відповідні іспити та пройде бойове залагодження у складі майбутнього загону. Останнім випробуванням стане сертифікація загону представниками ООН у Ліберії.
Версія для друку Відправити по e-mail Обговорити на форумі |
Переглядів : 7527 |
Посилання до теми:
7.10.2009 Свято для майбутніх солдатів - «Час нових героїв». ФОТОрепортаж
5.08.2009 Полк зв’язку, дислокований у Чернігові, відзначив річницю частини
9.04.2009 Новий спосіб агітації: Пошук «нових героїв» для служби в армії. ФОТОрепортаж
8.04.2009 «Час нових героїв» для призовників влаштували у Чернігові. ФОТО
Коментарі (1)
начальник медичної служби | 2009-10-23 16:43
Хороша людина!