Бюджетні кошти – на складі. ФОТО
Якось аж незручно починати матеріал із запитання, схожого на те, яке вчителька ставить учням початкових класів (пригадуєте: «Дітки, що ми бачимо на цьому малюнку?»), але інакше не виходить…
Так-от, шановні читачі, що ми бачимо на головній фотографії? І якщо відповідь: «Пачки газет, які лежать на складі», то вона неправильна. Точніше, не зовсім правильна.
Це не просто пачки газет, а - наші з вами гроші (кошти платників податків, якими усі ми є).
Фотографії справжньої паперової гори, яку складають тисячі і тисячі примірників газети «Деснянська правда», що припадають пилом, справді зроблено на складі друкарні. Одразу може виникнути запитання: «І що з того, - може, їх саме надрукували і вони ось-ось потраплять до читача?» Логічно? Цілком.
Але придивімося до фото уважніше, - річ у тім, що різні частини паперового пагорба складають… різні номери «Деснянської правди» - тієї, яку видає нещодавно створене комунальне підприємство (КП), яке, в свою чергу, породило на світ відповідне рішення сесії чернігівської обласної ради.
Добре видно заголовки головних статей на перших сторінках: «Хлібом єдиним» (№ датовано 24 жовтня 2009 року), «Ще один святий землі чернігівської» (№ від 27 жовтня), «Малий бізнес на граблях» (№ від 29 жовтня), «Плюс 15 гривень на коня» (№ від 31 жовтня).
Дивишся на все це і справді думаєш про бізнес (байдуже, малий чи великий), започаткувавши який, і облрада, і керівництво газети, одразу наступило на граблі. Тільки кого вони – граблі оті – по лобі і наскільки боляче луплять? Бо ж не «15 гривень на коня» щедра рука депутатів облради за наполяганням її керівництва вже виділила з бюджету «на уставний фонд» нового комунального підприємства «Деснянська правда», а цілих 500 тисяч! Тут не коня, а цілий трактор купити можна! І ці гроші тепер перетворено на газетні пагорби, які нікому, окрім збирачів макулатури, не потрібні.
Ось давайте порахуємо, скільки їх – грошей - уже витрачено. Перший, виданий КП номер, з’явився на світ 22 жовтня 2009 року. Він вийшов тиражем у 14 тисяч 312 примірників, і його друк коштував платникам податків, за нашими даними, 8 тисяч 390 гривень.
Другий номер (тираж – 8 672) з’явився 24 жовтня і коштував 3 тисячі 447 гривень.
Третій (тираж – 8 672) обійшовся теж у 3 тисячі 447 гривень.
Четвертий (тираж - 14 312) знову коштував 8 тисяч 390 гривень.
За п’ятий (тираж – 8 572) було заплачено 3 422 гривні.
Таким чином, загальна сума, заплачена за те, щоб з-під друкарського станка виходила газета, тиражі якої валяються на складах, склала 27 тисяч 96 гривень.
Повертаючись до болючих граблів, варто ще раз нагадати, що кошти на КП «Деснянська правда» виділено з бюджету. А наповнювачами цього самого бюджету, тобто, платниками податків, є мешканці землі чернігівської! Ось вам, шановні земляки, і відповідь на запитання про те, хто насправді по лобі граблями отримує.
Чому ж так виходить? Чому газета, за яку так активно агітувало керівництво облради і створення якої підтримала більшість депутатського корпусу, не до читача іде, а на складах валяється?
Хай самі ж тепер і читають. Бо… нікому більше. Річ у тім, що, згідно з існуючим порядком, передувати виходу газети має укладення договорів з поштою та реалізаторами, а це не було зроблено.
А в будь-якому разі саме угода має бути гарантом реалізації газет і основою для замовлення тиража! «Редакція – друкарня – розповсюдження» - цього звичного «ланцюжка», який гарантує нормальну співпрацю всіх сторін, виявляється, не створено.
А слухняне КП «штампувало» тиражі, працюючи на склад. Таким чином, якщо відняти 8 «з хвостиком» тисяч, витрачених на перший номер, який – єдиний (!) - бачили в місті і області, отримуємо 18 з половиною тисяч гривень, які викинуто на вітер! Навіщо?! Кого обдурювали?
Сумно через те, що кожен новий номер комунальної газети є просто розтратою коштів територіальної громади, членами якої є кожен мешканець Чернігівщини. І той, в тому числі, який останню копійку рахує, бо насправді живе «хлібом єдиним», як ота нещасна бабуся, про яку можна було б прочитати на першій сторінці газети, якби вона не була газетою, а не частиною паперового пагорба, який стає все вищим і вищим.
| Версія для друку Відправити по e-mail Обговорити на форумі |
| Переглядів : 14572 |





















Коментарі (72)
55 | 2009-11-19 12:43
Владимир | 2009-11-18 16:07
55 | 2009-11-18 16:04
миловой дали задание подобрать и крепко держать, вопреки финансовым расходам, нервным срывам и позору. если бы не друг валерик, то и милова бы ничего не подобрала бы.
Вася Василевич | 2009-11-18 14:50
япрол | 2009-11-18 13:11
До людей звертаєтесь, до громадскості?До Бога зверніться, може простить.
333 | 2009-11-17 11:40
скажіть іще про романовсько-дубелівську Громадську Думку:)))
у нас усі ГО або прикормлені кимось із політиків або грантоїдні і не більше.
коли минулого року четверо журналістів з Деснянки кричали про це саме рейдерство, писали в усі можливі інстанції - ХТО іх почув? яка громадськість не кажучи про владу якій належить чути людей?
Василь | 2009-11-17 10:46
Влад | 2009-11-17 04:43
2. Ніколи в жодній редакції не протирала спідницю і штани. Це не моє журналістське кредо. Читаті це знають.
3. Замовні платні статті правдолюбів, , що нібито переймаються коштами платників податків, ніякого відношення до істини не мають. Особисто я і мої друзі завжди ішли вперед, не продаючись за 30 срібників.
так ще й до авантюри із "вільною" ця безпардонна пані вдалася. Ганьба!
Влад | 2009-11-17 04:23
"Вільну" люди не передплачували. Тож з якого дива читачам доставляється вона, а не законна "Деснянка"? І якщо вже вести мову про загублені бюджетні кошти, то треба називати справжніх винуватців цього. !, зокрема, Дуб-ля. іва-ка, поштових генералів. Боже, до чого ми дожили.
Jdfhjk | 2009-11-16 17:35
З другого боку, може вона як письменник і нічого собі (Мастєрова), а от як керівник - нуль. Навіть не змогла втримати таких обдарованних людей як Євдокія...(таким красним письменникам принизливо в районках штани протирати), а була ж перспектива стати народною артисткою...
Ви ще поміркуйте, може назад побіжите
А взагалі, не бачу перспектив у нашому приємному спілкуванні. Життя - мудра річ, воно рано чи пізно все розставляє по місцях. Так що давайте краще про погоду. Учора була лондонська мряка... Вам не здається?
микола к. | 2009-11-16 15:16
а слабо по другому кругу плюватися - під ніками так зручно? в очі напевно ви посміхаєтесь один одному і дружите. ох уже і гидотне кодло ці пустопорожні писаки (писуни і писухи)! і всі ховаються, маскуються а все одно ж знають хто на кого за що гавкає. плюнути хочеться на всіх замаскованих і розтерти.
ведающий | 2009-11-14 18:43
Прилучани | 2009-11-14 18:40
А навесні цього року я і колега лисенко почали судитися з івашком і міловою через порушення ними наших прав. апеляуійний суд ми також виграли. наразі виконавча служба працює над виконанням рішення суду: мілова мусить надрукувати у своїй газеті наш відкритий лист.
Якщо ці два персонажі не куплять виконавчу службу, то буде смішно:)
але то вже проблеми виконачої служби. і, звісно, всього нашого суспільства.
Між іншим, скандальність повинна бути притаманною рисою журналіста, особливо в нестабільному суспільстві. Без скандалу у нас ні інформації не отримаєш, ні свої права не захистиш. Так що вам, шановний, до неї далекувати йти.
Ніжинець | 2009-11-14 18:32
ТІЛЬКИ Й ЗНАВ ЯК НАБИТИ КАРМАН.
Це дуже по-черніговнянськи. Такий собі жидівський снобізм "семи" - нічого нового...
Люба - Читачу | 2009-11-14 18:29
Але суть питання в тому, що влада весь час щось собі "хімічить", а громада за всі їхні збочення розраховується.
А стосовно "задоволеності" читачів скажу наступне: коли прийшла Мілова - тижневий тираж газети (три випуски) становив 45 тис., а через рік її діяльності вже не дотягував і до 20-и. Якби БЮТівець Куровський не давав гроші на штучну передплату (ветеранам, інвалідам, членам своєї партії), то нехай би спробувала втримати ці 20 тис.
Я не проти, що газетою має керувати менеджер, а писати - журналісти. Але це за умови, якщо то дійсно менеджер, а не бозна що.
иван | 2009-11-14 15:40
Знающий | 2009-11-13 19:06
Григорій | 2009-11-13 18:13
zet | 2009-11-13 17:58
E-mail: 7olya@ukr.net
правдолюб | 2009-11-13 17:49
сема | 2009-11-13 17:41
ТІЛЬКИ Й ЗНАВ ЯК НАБИТИ КАРМАН.
Читач | 2009-11-13 17:35
Але суть питання в тому, що влада весь час щось собі "хімічить", а громада за всі їхні збочення розраховується.
коля | 2009-11-13 15:26
2. Ніколи в жодній редакції не протирала спідницю і штани. Це не моє журналістське кредо. Читаті це знають.
3. Замовні платні статті правдолюбів, , що нібито переймаються коштами платників податків, ніякого відношення до істини не мають. Особисто я і мої друзі завжди ішли вперед, не продаючись за 30 срібників.
Ну назовите хоть одного успешного редактора (я имею в виду тираж, зарплату, качество продукта) среди "творческих" черниговцев.
А суть в том, что менеджерам нужны писатели, а писателям - менеджеры. Каждый делает то что умеет, в итоге получается хороший продукт.
И как-бы там не злились пенсионеры-деснянцы, но на сегодняшиний день у Миловой газета лучше, и коллектив работает слаженее.
А Будлянский пускай продолжает оплакивать своих бабушек да депутатов, это у него получается, к тому же деньги за это платят. А там глядишь и журналистская организация еще одна нарисуется и оттуда опять денежки закапают...
Так что Миловой повезло, что она от этого клуба пенсионеров избавилась, газета светлее стала
ЮРКО | 2009-11-13 15:00
Горожанин | 2009-11-13 14:51
2. Ніколи в жодній редакції не протирала спідницю і штани. Це не моє журналістське кредо. Читаті це знають.
3. Замовні платні статті правдолюбів, , що нібито переймаються коштами платників податків, ніякого відношення до істини не мають. Особисто я і мої друзі завжди ішли вперед, не продаючись за 30 срібників.
практик | 2009-11-13 14:45
нета | 2009-11-13 14:36
З другого боку, може вона як письменник і нічого собі (Мастєрова), а от як керівник - нуль. Навіть не змогла втримати таких обдарованних людей як Євдокія...(таким красним письменникам принизливо в районках штани протирати), а була ж перспектива стати народною артисткою...
Ви ще поміркуйте, може назад побіжите
Євдокія - Наті | 2009-11-13 14:26
З другого боку, може вона як письменник і нічого собі (Мастєрова), а от як керівник - нуль. Навіть не змогла втримати таких обдарованних людей як Євдокія...(таким красним письменникам принизливо в районках штани протирати), а була ж перспектива стати народною артисткою...
Ви ще поміркуйте, може назад побіжите
Люба | 2009-11-13 14:19
Наївний | 2009-11-13 14:15
ната | 2009-11-13 13:57
З другого боку, може вона як письменник і нічого собі (Мастєрова), а от як керівник - нуль. Навіть не змогла втримати таких обдарованних людей як Євдокія...(таким красним письменникам принизливо в районках штани протирати), а була ж перспектива стати народною артисткою...
Ви ще поміркуйте, може назад побіжите
Євдокія | 2009-11-13 13:18
З другого боку, може вона як письменник і нічого собі (Мастєрова), а от як керівник - нуль. Навіть не змогла втримати таких обдарованних людей як Євдокія...(таким красним письменникам принизливо в районках штани протирати), а була ж перспектива стати народною артисткою...
Ви ще поміркуйте, може назад побіжите
А взагалі, не бачу перспектив у нашому приємному спілкуванні. Життя - мудра річ, воно рано чи пізно все розставляє по місцях. Так що давайте краще про погоду. Учора була лондонська мряка... Вам не здається?
Андрій | 2009-11-13 13:18
Відкрив Високий вал | 2009-11-13 12:57
нета | 2009-11-13 12:50
З другого боку, може вона як письменник і нічого собі (Мастєрова), а от як керівник - нуль. Навіть не змогла втримати таких обдарованних людей як Євдокія...(таким красним письменникам принизливо в районках штани протирати), а була ж перспектива стати народною артисткою...
Ви ще поміркуйте, може назад побіжите
росич | 2009-11-13 12:48
Скільки можна гризтись на шпальтах газет та інтернет ресурсів.
Подавайте в суд, проте не забудьте заручитись підтримкою верхів, бо в нашій країні без криші і суд не виграєш.
Хоча закон на стороні КП.
Людмила | 2009-11-13 12:41
2. Ніколи в жодній редакції не протирала спідницю і штани. Це не моє журналістське кредо. Читаті це знають.
3. Замовні платні статті правдолюбів, , що нібито переймаються коштами платників податків, ніякого відношення до істини не мають. Особисто я і мої друзі завжди ішли вперед, не продаючись за 30 срібників.
111 | 2009-11-13 12:32
Ольга Чернякова | 2009-11-13 12:22
E-mail: 7olya@ukr.net
Євдокія - Наті | 2009-11-13 12:09
Читач | 2009-11-13 11:56
Павло Чемериський | 2009-11-13 11:26
Ната | 2009-11-13 10:45
Чи не сподобалося там, чи грошей невільна газета малувато платила?
Переічна | 2009-11-13 10:31
Євдокія -"Марії" | 2009-11-13 09:22
КАИН | 2009-11-13 09:00
dfhjk | 2009-11-12 21:05
Марія | 2009-11-12 19:26
а люди зі здоровим глуздом змушені залишати це суспільство - це продумана політика нищення України. і жидівки з косами (навколо голови або з розпущеними чи приклеєними) втілюють цей план доволі успішно. з допомогою тищенок і будлянських. от якби ще не було таких дурних як потапенко та лисенко - було б усе в ажурі.
Владимир ЛЫСЕНКО | 2009-11-12 19:01
а люди зі здоровим глуздом змушені залишати це суспільство - це продумана політика нищення України. і жидівки з косами (навколо голови або з розпущеними чи приклеєними) втілюють цей план доволі успішно. з допомогою тищенок і будлянських. от якби ще не було таких дурних як потапенко та лисенко - було б усе в ажурі.
Ева - "Адаму" | 2009-11-12 17:39
Адам | 2009-11-12 17:03
Ева | 2009-11-12 16:34
Надія | 2009-11-12 14:13
Я | 2009-11-12 13:17
генерал | 2009-11-12 12:52
солдат | 2009-11-12 12:44
Ынший читач | 2009-11-12 12:28
а люди зі здоровим глуздом змушені залишати це суспільство - це продумана політика нищення України. і жидівки з косами (навколо голови або з розпущеними чи приклеєними) втілюють цей план доволі успішно. з допомогою тищенок і будлянських. от якби ще не було таких дурних як потапенко та лисенко - було б усе в ажурі.
55 | 2009-11-12 12:23
а люди зі здоровим глуздом змушені залишати це суспільство - це продумана політика нищення України. і жидівки з косами (навколо голови або з розпущеними чи приклеєними) втілюють цей план доволі успішно. з допомогою тищенок і будлянських. от якби ще не було таких дурних як потапенко та лисенко - було б усе в ажурі.
Читач - Івану | 2009-11-12 09:08
не лизоблюд | 2009-11-12 00:05
55 | 2009-11-11 23:59
чоловік | 2009-11-11 22:51
Іра | 2009-11-11 18:19
ТІЛЬКИ Й ЗНАВ ЯК НАБИТИ КАРМАН.
Так зашол | 2009-11-11 18:07
Люба | 2009-11-11 16:26
Але суть питання в тому, що влада весь час щось собі "хімічить", а громада за всі їхні збочення розраховується.
Іван | 2009-11-11 16:07
І якщо кореспонденти свої посадові обов’язки ще якось виконують, то редактор ( маючи заробітну плату десь 15-18 тис. грн.) виявився неспроможним організувати роботу підприємства, яким керує.
Тож, гроші громади ідуть коту під хвіст, а люди спокійнісінько отримують грошенята і нізащо не відповідають!
Їм можна тільки позаздрити!
Кузюлька | 2009-11-11 16:05
Я | 2009-11-11 14:45
Читатель | 2009-11-11 14:25
Горожанка | 2009-11-11 14:24
куда закопали бюджетные 510 тыс.?! При сталине за такое б давно расстреляли. иногда очень не хватает виссарионовича.
Читач | 2009-11-11 14:16