
«Конфліктна» церква в Жуклі ніколи не належала УПЦ МП
Прокуратура Чернігівської області відповіла на заяву Чернігівської обласної організації Української народної партії з приводу незаконних дій представників УПЦ МП 13 вересня цього року.
Як встановлено правоохоронним органом, «29.12.1988 року зареєстровано релігійну громаду Російської православної церкви. На основі договору громаді передано муровану молитовну будівлю, яка знаходиться в с. Жукля Корюківського району».
У документі з прокуратури йдеться що зі зміною порядку передачі релігійних будівель у власність чи користування релігійних громад (після вступу у дію Закону України «Про свободу совісті та релігійні організації») папери дозвільного характеру у відповідність не приводилися.
Словом, з вищенаведеного виходить, що така організація як Українська православна церква, метрополія якої знаходиться в Москві юридично не мала й не має жодного стосунку до храму Покрови Пресвятої Богородиці в селі Жукля.
За висновками обласної прокуратури представники релігійної громади внесли зміни до статуту 28.08.2008 року, про що повідомили протоколом Чернігівську облдержадміністрацію.
На зборах Жуклянці формально вийшли з підпорядкування РПЦ й заявили про перехід до УПЦ Київського патріархату. Обласна державна адміністрація, на основі вищезазначеного протоколу, розпорядженням затвердила зміни до статуту релігійної громади.
Представники УПЦ МП, очолювані прес-секретарем Чернігівської єпархії УПЦ МП Захарієм Керстюком, визнали такі дії несправедливими по відношенню до своєї організації й намагалися не допустити проведення служби священиками з Київського патріархату – йдеться в документі.
Місцеві жителі звільнили прохід до церкви шляхом відштовхування блокувальників. На даний час слідчі органи проводять додаткову перевірку дій учасників конфлікту 13 вересня на законність.
04.10.2009 року в Жуклі відбулися збори віруючих у кількості 138 осіб, на яких було підтверджено волю громади змінити підпорядкування на УПЦ Київського патріархату.
Разом з тим представники УПЦ Московського патріархату вважають рішення Чернігівської ОДА неправомірним. Прокуратура повідомляє що три особи з села Жукля Царик Н.Г., Васильченко А.В., Кучма Р.В. звернулися до Чернігівського окружного адміністративного суду з позовом, де просять скасувати рішення ОДА.
Але, як стало відомо тридцятого жовтня мало бути проведено друге засідання суду з цього питання. Суд удруге перенесли взв’язку з неявкой позивачів. В Чернігівській єпархії УПЦ КП стверджують що громадянин Васильченко А.В. взагалі забрав свою заяву.
Версія для друку Відправити по e-mail Обговорити на форумі |
Переглядів : 4458 |
Посилання до теми:
25.10.2009 «Церковна» війна як дзеркало духовного життя Чернігівщини
6.10.2009 Конфлікт навколо храму: Заява громади с. Жукля
5.10.2009 Просто Марія: «Хіба це священик, що насилає прокляття?!»
2.10.2009 «Жукля»: Презентація книги Василя Устименка. ФОТО
30.09.2009 Храм села Жуклі будуть «ділити» в суді
29.09.2009 Отця Захарія справді пом’яли. Але слабувато. ФОТО
21.09.2009 Кримські «казачкі» погрожують відомстити за храм у Жуклі
18.09.2009 Битва за храм в Жуклі: Погляд «нападників». Відео
17.09.2009 Спроба захоплення храму на Чернігівщині. Офіційно
16.09.2009 УНП: Московський патріархат – загарбники та розпалювачі ворожнечі
16.09.2009 У захопленні храму в Україні брав участь росіянин. ФОТОфакт
16.09.2009 Битва за храм в Жуклі: Погляд «постраждалих». Відео, ФОТОрепортаж
15.09.2009 Силове розблокування храму в Чернігівській області. ВІДЕО
15.09.2009 Жукля: Парафіяни не захоплювали власний храм!
14.09.2009 Бійка під храмом з попами Московського патріархату. ФОТОрепортаж
Коментарі (2)
Саме Той | 2009-11-13 14:34
Семен | 2009-11-13 13:51
Шановні!
Митрополія Української Православної Церкви знаходиться в Києві і очолює її митрополит Володимир.
Здається, що Ви до Церкви ніякого відношення не маєте, а намагаєтесь повчати, як нам треба жита, вірити та молитись.