Останнє оновлення: 16:32 понеділок, 10 червня
Думка
Ви знаходитесь: Політика / Чернігів / Навіть в Мордорі так не руйнують пам’ятки, як в давньоруському Чернігові
Навіть в Мордорі так не руйнують пам’ятки, як в давньоруському Чернігові

Навіть в Мордорі так не руйнують пам’ятки, як в давньоруському Чернігові

Думки про чернігівські старожитності і про Путіна.

Історія з ламанням старовинних фундаментів у сквері Б.Хмельницького не закінчилася.

В тому самому місці, де в минулому році будівельники при викопуванні траншей пошкодили цегляні підмурки будинку мазепинської доби, нині знову видні давні стіни розрізані траншеєю і вивернуті цеглини «пальчатки».

Можливо, в цьому варто повчитися в нашого північного так званого «брата»?

Коли я відвідував Санкт-Петербург у 2001 р., місцеві археологи оповіли мені таку історію.

Новий на той час президент РФ Путін вирішив відреставрувати для себе Костянтинівський палац в Стрельні, на березі Фінської затоки. Цей палац називали (і називають) Російським Версалем.

Коли я там був з пітерськими музейниками і археологами, палац ще стояв у руїнах, але основні земляні роботи вже були завершені.

Щоб зібрати грошей на відновлення палацу, як розказували будівельники, представники російських спецслужб навідувались до бізнесменів і просили пожертвувати гроші на таку важливу для країни справу, інакше фінансові, пожежні та інші перевірки знайдуть у тих безнесменів багато поганого, і це буде їм коштувати дорожче. Казали, що розмір стандартного внеску дорівнював мільйону рублів (оце якраз нам не слід копіювати).

Але був і позитивний момент. В процесі збирання грошей були розпочаті археологічні роботи, які виявили залишки чи то фінської, чи шведської мизи (хутора) тієї ж епохи, що й наші підмурки в сквері Б.Хмельницького – там це "петровская" доба.

Так само, окрім ямок, були стрічкові цегляні підмурки, що мали бути знесені при прокладанні підземного водяного тонелю великого діаметру від Фінської затоки до палацу. Будівельники подейкували, що тонель для підводного човна російського президента.

Коли ж виявилось, що тонель за проектом має пройти через археологічні рештки, археологи висловили свій протест. І, "о чудо", проектант наказав засипати 200 метрів вже викопаного котловану для тонелю, і провів його в обхід старовинних фундаментів.

P.S. Той палац нині не є власністю Путіна, а використовується, як "Палац конгресів". у 2006 р. в ньому проходили зустрічі "Великої вісімки". І хоча цієї одиниці вже немає, палац було відреставровано, і археологічні памятки збережено. А ще помітно, як трансформувався Путін за свої 17 років правління. Він починав, як "Робін Гуд", віднімаючи гроші у багатих (правда, щось не траплялися свідчення, щоб він ці гроші віддавав бідним), а тепер Путін новими податками віднімає гроші у бідних росіян, компенсуючи своїм друзям-багатіям їхні втрати від західних санкцій.

На першому фото – Сергій Лепявко біля свіжих виломів мурування.

Ігор ІГНАТЕНКО

Коментарі (3)

плитка | 2017-07-05 15:09

хотілось би спитати цього іліча -ці пам'ятнки будуть руйнуватись як і його плитка по всьому Коропу

амоха | 2017-07-05 14:43

та ні в Коропі також руйнують пам'ятники- Ільліч діє за принципом Ільліча 1917 року-До основанья а затем? головна задача революції освоїти скудний бюджет

Хома | 2017-07-05 12:45

Якi пам"ятки? Який древнiй Чернiгiв? Забудьте. Нам потрiбнi побитi дороги, знищенi дерева у лiсах та парках i... примiтивнi фонтани.
закрити

Додати коментар:


Фотоновини

  У житті є завжди місце для… півоній

SVOBODA.FM