Останнє оновлення: 11:34 неділя, 24 червня
Право
Ви знаходитесь: Політика / Чернігів / «Муніципальний поліцай» протокол-то скласти може. Але не затримати! Відео
«Муніципальний поліцай» протокол-то скласти може. Але не затримати! Відео

«Муніципальний поліцай» протокол-то скласти може. Але не затримати! Відео

Начальник КОМУНАЛЬНОГО ПІДПРИЄМСТВА «Муніципальна поліція» завів мову про те, що на роботу в це КП слід брати амбалів, які могли б, цитата, «человека нужно задержать».

Про це він сказав у стінах Чернігівської міськради, коментуючи набір кадрів у новостворене КП.

Однак, як наголошує юрист Олександр Гашпар, працівники КОМУНАЛЬНОГО ПІДПРИЄМСТВА не мають права нікого затримувати.

Адміністративне затримання можуть проводити лише ті особи, яким ці повноваження надано Законами України.

Кодекс України про адміністративні правопорушення наділяє такими повноваженнями лише:

  • - органи внутрішніх справ (Національну поліцію), зокрема при вчиненні дрібного хуліганства, торгівлі з рук, п’янство у громадських місцях тощо;
  • - органи прикордоної служби;
  • - старших осіб воєнізованої охорони;
  • - посадових осіб військової служби правопорядку в ЗСУ;
  • - органи СБУ;
  • - посадових осіб установ виконання покарань і СІЗО та
  • - посадових осіб ДМС України.

Як бачимо, працівників комунальних підприємиств у цьому переліку немає.

До речі, раніше керівник поліції області Едуард Альохін вже коментував створення комунального підприємства зі словом «ПОЛІЦІЯ» в назві словами «Назви його хоч ФБР…».

Отже, стаття 207 Кримінального процесуального кодексу України каже про те, що ніхто не може бути затриманий без ухвали слідчого судді, суду, крім випадків, передбачених цим Кодексом.

Олександр Гашпар пояснює, що затримання особи допускається будь-якою людиною (навіть перехожим) при вчиненні або замаху на вчинення злочину чи під час безперервного переслідування особи, яка підозрюється у його вчиненні. При цьому знищення чи пошкодження комунального майна буде визнаватися кримінальним правопорушенням лише в разі, якщо розмір шкоди буде становити 200 тисяч гривень і більше.

Тобто, щоб «орли Хрустицького» мали право вас заламати й тримати, слід знищити два нових зупиночних комплекса, та й то за умови, що оцінювати їх за «прайсом» міськради із підозріло високими цінами.

Далі начальник КП розказує про доставлення правопорушника в їхній штаб, бо КП, на його думку, є громадським формуванням, хоча Законом «Про участь громадян в охороні громадського порядку і державного кордону» чітко зазначено, хто і яким чином утворює такі громадські формування. Яким, до того ж, заборонено займатися підприємницькою або іншою діяльністю з метою одержання прибутку.

«Звісно, з вандалами, які порушують закон, псують і знищують комунальне майно потрібно боротися, їх потрібно ловити і наказувати, але якщо це робити в незаконній спосіб, то це може обійтися дорожче вартості зіпсованого майна, якщо "затримані" працівниками «Муніципальної поліції» особи знайдуть гарних адвокатів», – підсумовує Олександр Гашпар.

До речі, якщо затримання у виконанні «орлів Хрустицького» незаконне, то ймовірно, що їм можна, в тому числі із застосуванням спецзасобів, «обламати клюви». Цілком в порядку самооборони відповідно до ст. 36 Кримінального кодексу України.

Чи не так, панове юристи? Як там сказано в пункті 5? «Не є перевищенням меж необхідної оборони і не має наслідком кримінальну відповідальність застосування зброї або будь-яких інших засобів чи предметів для захисту від нападу озброєної особи або нападу групи осіб,…»

Коментарі (2)

маестро | 2017-03-02 11:53

этот охранник мера уже журналистам пальцы ломал теперь на пенсионерах оторвется.

чернiгiвське свiтле | 2017-03-02 11:03

 ЗАТРИМАННЯ ЗАБОРОНЕНЕ ТОДi ПЕРЕКРУТiТЬ ЗАТРИМАННЯ НА БЕСiДУ та визивайте ПОЛiЦiЮ!!!
закрити

Додати коментар:

SVOBODA LIVE! - YouTube
SVOBODA.FM - LIVE!
Listen on Online Radio Box! SVOBODA.FM


Архів прямих трансляцій на YouTube: YouTube.com/holovatenko

Реклама на сайті SVOBODA.FM


SVOBODA.FM - LIVE!
Фотоновини

  В Чернігові зіткнулися сумнозвісна «Калина» і вантажівка

SVOBODA.FM

RedTram
Загрузка...
Північний вектор