Останнє оновлення: 22:00 неділя, 3 листопада
Сесія
Ви знаходитесь: Політика / Чернігів / 13 сесія Чернігівської міськради: бюджет, оренда ТЕЦ, «Мунполіція» та сміттєпереробний завод
13 сесія Чернігівської міськради: бюджет, оренда ТЕЦ, «Мунполіція» та сміттєпереробний завод

13 сесія Чернігівської міськради: бюджет, оренда ТЕЦ, «Мунполіція» та сміттєпереробний завод

Насиченою на події обіцяє бути 13 сесія Чернігівської міськради, яка відбудеться завтра, 30 листопада.

На ній, зокрема, планують затвердити 2 головні фінансові документи міста та розглянути ряд гучних політичних і бізнесових питань.

Напередодні засідання ми розглянули питання та відібрали найцікавіші з них.

Бюджет та програма соціально-економічного розвитку

Найголовніші питання порядку денного присвячені темі бюджету. Зокрема, вже завтра депутати планують ухвалити кошторис на 2017 рік. Про його «плюси» і «мінуси» написано в окремому матеріалі. Єдине, що нагадаємо: міський бюджет ухвалюватиметься із урахуванням нинішнього розміру мінімальної зарплати, у випадку прийняття урядом «мінімалки» у 3200 гривень, його показники переглядатимуться.

Також очікується і прийняття програми економічного та соціального розвитку, яка містить ряд цікавих пунктів, про які ми також вам розповідали.

Окремим проектом рішення пропонується затвердити Комплексну цільову Програму розвитку житлово-комунального господарства міста Чернігова на 2017-2020 роки, яку вже розкритикували громадські активісти за величезну кількість помилок і некоректних даних.

Продовження оренди ТЕЦ

Каменем спотикання може стати питання продовження ТОВ «Технова» оренди Чернігівської ТЕЦ до 2034 року. Приватна фірма добивається ухвалення цього рішення для отримання кредиту у 35 мільйонів євро від Світового банку для модернізації теплових мереж. Її представники навіть обіцяють з 2020 року зменшити тарифи на тепло на 15-20 відсотків.

Противники продовження оренди стверджують: такий крок буде невигідний для міста, адже кредитний тягар ляже на плечі пересічних чернігівців через підвищення тарифів.

«Муніципальна поліція» Атрошенка

У понад 3,8 мільйонів гривень може обійтися міському бюджету створення нового комунального підприємства «Муніципальна поліція». Її впровадження фактично, ініціював міський голова Владислав Атрошенко, який не один раз критикував роботу чернігівської поліції у боротьбі з вандалами.

Вперше про її створення всерйоз заговорили 15 вересня на засіданні виконкому, коли проект представив скандально відомий через побиття охороною у філармонії журналіста Владислава Савенка заступник КП «Паркування і ринок» Віталій Хрустицький.

Зокрема, тоді він казав, що до повноважень мунполіції входитиме й охорона міського голови.

У поданому на розгляд сесії проекті рішення цих слів вже немає і робота нового КП зводитиметься до контролю за благоустроєм. Слідкувати, зокрема, щоб вандали не обмальовували лавочки у парках, будуть лише 16 інспекторів, з яких аж 4 – велопатруль.

Свій скепсис щодо впровадження у Чернігові так званої муніципальної поліції висловив очільник обласного управління поліції Едуард Альохін, який сказав, що мунполіція не матиме жодного відношення до правоохоронних органів і з таким само успіхом її можна було б назвати хоч ФБР.

Три нові спортшколи

Також на сесії може бути ухвалене рішення щодо створення у Чернігові 3 нових спортивних шкіл: "Дитячо-юнацьку спортивну школу "Україна", "Дитячо-юнацьку спортивну школу "Фортуна" та "Дитячо-юнацьку спортивну школу "Авангард". Вони фінансуватимуться з міського бюджету.

Таким чином, місто хоче отримати контроль над фізкультурно-спортивними товариствами, які раніше отримували кошти з бюджету, однак, фактично, були непідконтрольні владі.

З цього приводу в Атрошенка була не одна «важка розмова» з екс-депутатом міськради від «Партії Регіонів» Андрієм Кужельним.

На останній сесії міської ради представники спортивних шкіл протестували проти передачі приміщень частини спортивних шкіл у комунальну власність і створення нових комунальних спортивних шкіл.

На засіданні виконкому 15 листопада, під час представлення проекту бюджету на 2017 рік тодішній начальник управління фінансів Олександр Мельник заявив: з наступного року місто не фінансуватиме ФСТ, а також жіночий ФК «Легенда» та волейбольний клуб «Буревісник».

Забудова поблизу Ялівщини

Найрезонаншніше земельне питання сесії знову буде пов’язане зі зміною цільового призначення понад 3 з половиною гектарів земель ПМК-59 по вулиці Лісній, 42. ТОВ «Житлобудсервіс», очолюване Григорієм Пузаном хоче отримати цю землю для будівництва багатоквартирних житлових будинків із підземними паркінгами.

Громадські активісти виступають категорично проти такого рішення, адже ділянка впритул прилягає до РЛП «Ялівщина», остаточні межі якого ще не затверджені.

 

Цей проект рішення був знятий з розгляду на минулій 12 сесії.

«Справа Кириченка»

Важливе політичне питання 13 сесії – звіт тимчасової контрольної комісії за виконанням умов тендерних закупівель послуг модернізації мереж зовнішнього освітлення Чернігова. Про те, що це питання порушуватиметься нам повідомив голова комісії, депутат від «Оппоблоку» Павло Вовк. Якими ж будуть висновки звіту, він не відповів, сказавши, що всі дані озвучать на сесії. Головне питання – чи вистачить голосів, аби за результатами звіту звільнити профільного заступника міського голови Олександра Кириченка, відповідального за виконання програми, вартістю майже 9 мільйонів бюджетних гривень?

Зазначимо, питання відповідальності Олександра Кириченка за недобросовісні дії переможця тендеру – черкаської ТОВ «ДВРП-монтаж», активно розкручують представники фракції «Наш край». Вони, за інформацією джерел svoboda.fm, незадоволені політикою Кириченка у транспортній галузі. Мовляв, він погрожував перевізникам, які представлені серед депутатів «Нашого краю», що забере у них всі вигідні маршрути.

Підтвердження давньому конфлікту Кириченка із «Нашим краєм» - словесна перепалка на засіданні виконкому 24 листопада із секретарем міськради та представником цієї партії Віктором Бистровим.

Джерела у Радикальній партії, за квотою якої був призначений на посаду Олександр Кириченко, переконані, що навіть якщо 30 листопада на сесії й ініціюватиметься питання його відставки, цього не станеться.

Чи бути сміттєпереробному заводу?

З цим питанням міський голова Владислав Атрошенко хоче звернутись вже до депутатів. Розгляд плюсів і мінусів побудови сміттєпереробного заводу на сесії він анонсував під час розширеної наради 28 листопада. Також тоді він доручив шукати 10 гектарів землі поблизу ТЕЦ для його побудови.

 

Ціна питання – від 30 до 33 мільйонів євро, яке місто збирається взяти в кредит. Атрошенко також попередив: побудова сміттєпереробного заводу означатиме значне підвищення тарифів на вивіз та утилізацію сміття.

сесія13

Коментарі (2)

вася | 2016-11-30 18:28

 На мусорозаводах можно получать газ себестоимостью 25-30 долларов за 1000 кубов. Так не пойму причем тут повышение тарифов.

чернiгiвське свiтле | 2016-11-30 08:55

У всiх краiнах свiту смiттепереробний завод приносить користь i прибуток громадi а у нам ПiДВИЩЕННЯ ТАРИФiв.КОЛИ ВЖЕ ВИ НАiСТЕСЯ КЕШЕМ!!!!
закрити

Додати коментар:


Фотоновини

  Історія Чернігова прийшла у Спас

SVOBODA.FM