Останнє оновлення: 10:32 субота, 25 січня
Голос народу
Ви знаходитесь: Політика / Чернігів / Громада вимагає зупинити незаконне будівництво біля Єлецького монастиря
Громада вимагає зупинити незаконне будівництво біля Єлецького монастиря

Громада вимагає зупинити незаконне будівництво біля Єлецького монастиря

13 липня біля Єлецького монастиря відбулося підписання Меморандуму про створення Громадського комітету захисту історико-культурного середовища Чернігова.

Символічно, що саме тут, біля незаконної забудови, де планувалося спорудження двох багатоповерхівок, об’єдналася громадськість, депутати міської та Новозаводської і Деснянської районних рад Чернігова.

Небайдужі мешканці міста, керівники громадських організацій та народні обранці відзначили, що вони зараз не можуть бути осторонь, коли відбувається знищення історико-культурного середовища стародавнього міста.

Першочерговим завданням Громадського комітету є зупинення будівництва біля Єлецького монастиря, унікального комплексу споруд національного значення ХІ-ХVІІІ століть.

У Меморандумі зазначається:

«Серед міст України Чернігів посідає особливе місце, як один з найдавніших історичних та духовних центрів, де збереглися всесвітньовідомі пам’ятки архітектури – церкви, собори, монастирські комплекси.
Разом з тим, на придеснянських пагорбах зберігся унікальний за своєю цілісністю архітектурно-ландшафтний комплекс, що послідовно формувався упродовж тисячоліття і дійшов до наших днів у високому ступені збереженості.
Чернігів – єдине місто в Центрально-Східній Європі, що в своєму містобудівному укладі й вигляді зберегло втілення основних засад давньоруського містобудування».

Ініціатори створення Громадського комітету вважають, що однією із загроз знищення рідкісного архітектурного ансамблю міста є спроби будівництва в охоронних зонах Національного архітектурно-історичного заповідника «Чернігів стародавній», біля пам’яток архітектури національного значення. Тож на сьогодні важливим завданням є збереження історико-культурного середовища міста, старовинних куточків Чернігова.

Сергій Черняков,
ініціативна група «Збережи старий Чернігів»

закрити

Додати коментар:

SVOBODA LIVE! - YouTube
SVOBODA.FM - LIVE!
Listen on Online Radio Box! SVOBODA.FM

Архів прямих трансляцій на YouTube: YouTube.com/holovatenko

Реклама на сайті SVOBODA.FM

SVOBODA.FM - LIVE!
Фотоновини

  Подарунок військових артистів чернігівським малюкам

SVOBODA.FM

RedTram
Загрузка...
Північний вектор