Останнє оновлення: 18:06 четвер, 4 червня
Бої за Генплан
Ви знаходитесь: Політика / Чернігів / Концепція Генплану Чернігова: мільйон гривень на забудову історичного центру?
Концепція Генплану Чернігова: мільйон гривень на забудову історичного центру?

Концепція Генплану Чернігова: мільйон гривень на забудову історичного центру?

Одним із найсумнівніших рішень, прийнятих на 8 сесії Чернігівської міськради стало надання згоди на розробку так званої концепції Генплану міста.

Його ухваленню передували гарячі дискусії.

Найактивнішим лобістом розробки концепції Генплану був міський голова Владислав Атрошенко.

Звертаючись до депутатів, він наголошував на тому, що прийняття концепції дозволить розуміти, як забудовувати історичний центр міста. Приміром, стосовно забудови навпроти Єлецького монастиря Атрошенко сказав, що не бачить там 9-поверхову будівлю, а от триповерхова у стилістиці 17-19 століття має право на життя. Також, коментуючи скандальну забудову у дворі по проспекту Миру, 17, Атрошенко казав, що не бачить шляхів для заїзду техніки для такого масштабного будівництва.

У необхідності прийняття рішення про розробку концепції депутатів переконував і начальник управління архітектури Сергій Калюжний. За його словами, для розробки концепції Генплану рекомендується створити робочу групу. До її складу увійдуть профільний заступник міського голови Валерій Бондарчук, управління архітектури та представники депутатських фракцій.

Вона займатиметься пошуком фірми-розробника і визначить рівень фінансування, необхідний на розробку концепції.

Стосовно останнього, то за словами Атрошенка розробка концепції коштуватиме місту 1 мільйон гривень.

У необхідності виділення такої значної суми коштів обранців переконував і заступник міського голови Валерій Бондарчук. За його словами, основною метою розробки концепції буде збір даних для подальшої розробки Генплану.

«Тому, кошти, які у нас є для розробки Генплану доцільно витратити на збір даних. Зрештою, отримаємо і цифрову карту і рекомендації для Генплану» - сказав Бондарчук.

Найактивніше у сесійній залі позиції Атрошенка опонував депутат від «Самопомочі» Володимир Зуб, який просив Калюжного роз’яснити сутність поняття «концепція Генплану». Однак слова архітектору не дав вже Атрошенко, який запевнив у тому, що зацікавлений у відкритості при розробці концепції, до публічного обговорення запросять істориків та архітекторів. Він також переконував депутатів у тому, що забудовувати центр Чернігова без концептуального підходу неможливо.

Активно у цьому питанні Атрошенка підтримав депутат від «Нашого краю» Максим Черненок(його повязують із ТОВ «Стрілецька набережна»).

Зрештою, 34 голосами «за» депутати дали згоду на розробку концепції Генплану.

Із словами критики до мікрофону у сесійній залі одразу після голосування вибіг громадський активіст Олександр Гашпар. «Це незаконне рішення. Такого поняття як «концепція Генплану» із 2012 року в українському законодавстві не існує. Краще б витратили мільйон на нового архітектора » - звернувся він до Атрошенка.

Натомість, міський голова намагався заспокоїти Гашпара та запропонував йому увійти до робочої групи із розробки концепції Генплану.

На думку ж активіста, до концепції Генплану забудовники хочуть протягнути своє бачення забудови історичного центру Чернігова.

«Концепція Генплану зявилася тільки тому, що на минулій сесії депутати «прокатили» зміни до Детального плану забудови центральної частини міста. Скоріше за все, концепція Генплану – виключно ініціатива забудовників і вони, прикриваючись нею, будуть забудовувати центр міста» - сказав Гашпар.

Певною мірою, здогадки громадського активіста підтверджувались і позицією Атрошенка стосовно ухвалення концепції Генплану. Відповідаючи на запитання журналістів після завершення сесії, головну увагу у необхідності розробки концепції, він акцентував саме на забудові центру Чернігова.

«Особливо важлива деталізація забудови історичної частини міста. Чи можлива там забудова і якої поверховості» - сказав Атрошенко.

Відповідь на запитання, керуючись яким Законом України, депутати ухвалили рішення про розробку концепції Генплану на сесії на і не була озвучена.

закрити

Додати коментар:

SVOBODA.FM - LIVE!
Listen on Online Radio Box! SVOBODA.FM

Архів прямих трансляцій на YouTube: YouTube.com/holovatenko

SVOBODA.FM на Apple Podcasts

Реклама на сайті SVOBODA.FM

SVOBODA.FM - LIVE!
Фотоновини

  Вина із кульбабок не буде!

SVOBODA.FM

RedTram
Загрузка...
Північний вектор