Останнє оновлення: 09:51 вівторок, 4 листопада
Погром ринку / *Імідж
Ви знаходитесь: Політика / Чернігів / Розгромлений ринок: А віз і досі там…
Розгромлений ринок: А віз і досі там…

Розгромлений ринок: А віз і досі там…

Ситуація з «нічними погромами» на Центральному ринку з часом стає не такою однозначною, якою здавалася, зранку 6 квітня 2009 року.

На сьогодні виявилось, що «бандити» діяли у рамках закону, а «рятівники» за красивими обіцянками приховують підступні наміри.

Так що ж насправді сталося на Центральному ринку в ніч на 6 квітня 2009 року?

Після того, як «осів на землю будівельний пил» та вщухли емоційні погрози, заклики та стенання, дійшло діло до розгляду документів.

І саме тут виявилось, що у винуватців описаних подій в наявності усі проектно-кошторесні та дозвільні документи. Від заяви на розроблення проекту реконструкції до дозволу на початок будівельних робіт. До речі, на розробку цієї документації витрачено понад півроку.

Тобто, фактично підприємство ТОВ «Сервіс-Центр» розпочало цілком законну реконструкцію на земельній ділянці, яку орендує, знову ж таки, на цілком законних підставах.

Якщо підстави для початку реконструкції були законні, виникає питання,чому її розпочали без попередження та ще й уночі?

Зі слів директора ТОВ «Сервіс-Центр» Зав`ялова В.В., реконструкцію було розпочато саме в такий спосіб, тому що не було гарантії, що органи місцевого самоврядування допустять її початок загальноприйнятим способом, бо вже понад півроку вони не давали можливості ТОВ «Сервіс-Центр» здійснювати господарську діяльність на орендованій землі (не заперечуючи проти права на це) і замовчували, що така проблема з порушенням законодавства взагалі існує.

Як показав час, слова Зав`ялова В.В. виявились дійсно правдивими, тому що міський голова на засіданні виконкому Чернігівської міської ради (коли виносив на голосування дуже сумнівне та абсолютно не обґрунтоване рішення про призупинення попереднього рішення виконкому) закликав до порозуміння між адміністрацією ринку та підприємцями та обіцяв,що торгівельні місця останнім буде відремонтовано коштом бюджету, на ділі ж взагалі проігнорував звернення адміністрації ринку та тих же підприємців у якому вони вимагали лише надати тимчасовий дозвіл на торгівлю.

Виникає питання – чому міський голова зволікає з втіленням своїх обіцянок, адже саме він своїм сумнівним рішенням довів ситуацію до абсурду – тепер речову частину ринку не можна а ні реконструювати, а ні використовувати як ринок.

Хто ж постраждає від такої позиції влади? – звичайно підприємство, яке змушене сплачувати орендну плату за землю, окрім нього, місцевий бюджет, який недоотримає ринковий збір. Та найбільше постраждають підприємці, позбавлені торгових місць, за яких так «піклується» міський голова. Але саме через дії якого (з плином часу це стає все очевиднішим) ситуація дійшла до абсурду.

То може досить вже задовольняти власні амбіції та гратися у «доброго царя»? І нарешті дозволити підприємцям торгувати та дійсно посприяти порозумінню між всіма сторонами виниклого конфлікту.

Фото: siver.com.ua

Коментарі (10)

Семен Семеныч | 2009-04-11 01:02

rubaxa
>> Посмотрите на "Ниву" , чем плохо? А цены на товар такие же.
Ой ли?
Торгаши конечно жлобы. Срач развели и чхать им на покупателей. Но сами события - показатель бардака не только в головах торгашей с глазами-пятаками.

Павел | 2009-04-10 16:38

Складывается впечатление, что каждый читает разные статьи. Никакого отношения к торговле на рынке не имею, но ведь журналист в конце статьи прямо говорит, что Соколову пора не на словах, а на деле заняться защитой предпринимателей. Так чего вы ругаете журналиста. Ничего обидного по поводу предпринимателей он не сказал. А если "Сервис-Центр" показал ему документы, так что ж теперь.
Будем надеяться, что всё разрешится нормально, ведь иначе пострадают не только предприниматели, но и покупатели, так как стоимость бутиков и всего прочего перенесётся на продаваемый товар.

Учасник "бойових" дій | 2009-04-10 16:37

Оце сподобалося "...на засіданні виконкому Чернігівської міської ради (коли виносив на голосування дуже сумнівне та абсолютно не обґрунтоване рішення про призупинення попереднього рішення виконкому) закликав до порозуміння між адміністрацією ринку та підприємцями та обіцяв,що торгівельні місця останнім буде ВІДРЕМОНТОВАНО коштом бюджету..."
  Підтримую Соколова, молодець! Напевно, він запозичить новітні японські технології, коли із металобрухту і, вибачте, лайна діаманти роблять. І не фіг тим архітекторам блазнювати, типу реконструкція їм потрібна, запроданці! Звісно ж, із підприємців хабарі надрали через бритоголового Зав'ялова прокачали і створюють тепер паніку на рівному місці, що торгувати не можна, бо в кінець-кінців все рухне. Ганьба окулярникам!
Аж ні, прийде мер-будівельник й із хламу речового ринку палати царські зведе. Бо ж знає як, хто, коли і за які кошти (про бюджетне джерело сам обмовився, тільки там, як кажуть обізнані, дуля з маком). І сам би кіркою поковирявся б, але ж там то Литвин приїхав, то до сесії готуватися, і не царська робота взагалі…
  IMHO, ремонтувати можна щось придатне для використання, ну, принаймні, якщо предмет втратив до 50% первісної вартості. Коли ж воно гадючник і непотріб, то туди йому й дорога.

Я | 2009-04-10 15:06

Почему сняли материал "Жуткая месть участкового"? Менты наехали? Это в их стиле.

Спостерігач | 2009-04-10 14:56

Суп
СпостерігачДа уж! Поки баригу не придавить, він не перехреститься. Коли ж придавить, він і про якийсь міфічний професіоналізм згадає. Причому, про "професіоналізм" з тією умовою, що його красивого має хтось обов"язково захищати й до крові битися за його шкурні інтереси:)). Але це коли притиснуть. До того він палець об палець, жодної копійки із заробленого тим ЗМІ не принесе.
Дрібний бізнес - це коли є клепка в голові й встановлюєш відносини вчасно. Дрібне барижництво - це коли торгуєш одноманітним смердючим китайським барахлом на клаптику метр на метр, а потім верещиш, що тебе не захищають.
Так тобі ніхто нічого і не винен. А про професійність будеш говорити тоді, коли будеш робити справу, ще й перетворювати на краще простір навколо себе за свій власний кошт, а не експлуатувати його, перетворюючи на нужник.
Суп
Наш флейм дійсно безсенсовий. Тим більше, що багато хто починав з дрібної торгівлі на базарі. В тому числі і я, не тільки ви. Не бачу в тому нічого поганого. Головне - прагне чогось людина, чи вирішує шкурні питання й не бачить далі свого носа. Друге є причиною того, що ми далеко не Китай. А от телефон у мене за начинням переважно китайський. Бо потрібний саме функціонал, а не дорогий непотріб. І харчуюся я переважно з базару, а не з супермаркету. Бо трохи не те у нас називають супермаркетом. Знову ж, з тих самих причин.
А ось смердючі китайські домашні шльопанці на базарі я не купую. Барахло на речовому переважно одноманітне, шкідливе й далеке від якісних речей з етикеткою "Made in China".
Звичайно, не варто всіх під одну лінійку рівняти. Зовсім не маю нічого проти тих, хто піднімається над собою. Але вважаю, що саме вам зарано виступати в ролі експерта там, де ви не маєте жодного уявлення.
Он в статті значка ви не помітили, а вже судити когось почали. Сміх та й годі! От би ще й базарні продавці підробок такі ж значки ставили, яких ви захищаєте і від імені яких повчаєте проФФесіоналізму :). Мені почали некультурно тикати. Некрасиво звичайно, але людина тим себе й проявляє.

rubaxa | 2009-04-10 14:35

Я как покупатель хочу чтобы этот гадючник побыстрее убрали. Посмотрите на "Ниву" , чем плохо? А цены на товар такие же.

Суп | 2009-04-10 14:30

Суп
Що мені з тобою спілкуватися :)
До твого відома зараз КИТАЙ робить більшість того що,ти носиш, на чому їздиш, і з чого зараз друкуєш.
Барижнецтво - це коли люди не знають, що и чим вони торгують, а також займаються скупкою всього, що можливо перепродати. Вы мабуть Пане, зовсім застрягли на рівні 70-80 років. Немає зараз прямих дистрибуцій з заводів! Якщо дивитися з Вашого двору, то Аптеки та Союзи теж БАРИЖНІКІ, Товари по 3грн - які взагалі не безпечні,як на такі точки закрывають очі!
Можно дуже радуватись коли купуєш черевики в Мегацентрі! за 300грн, а можно піти на БАЗАР і купити такі ж за 180.Різниця в Аренді.
Люди заробляють собі на життя....А наш тут флейм немає ніякого сенсу!
Професійність полягає в тому, що треба висвітлювати подію не однобічно і більш інформативно. А чому я написав своє висловлювання, тому що, на відміну від Вас, Васі, знаю людей які працюють на тому клаптику ринку, дуже давно працюють, знаю як вони працюють, і які копійки від того отримують. І які гроші вкладають, і з чого починали.

architektor | 2009-04-10 14:12

Может наконец-то эту помойку во что более приличное превратят, а то стыдно центр города и кучка сироток стоит пасочками торгует, Ну, нет у меня жалости к торгашам, нету.

Спостерігач | 2009-04-10 13:55

Суп
Да уж! Поки баригу не придавить, він не перехреститься. Коли ж придавить, він і про якийсь міфічний професіоналізм згадає. Причому, про "професіоналізм" з тією умовою, що його красивого має хтось обов"язково захищати й до крові битися за його шкурні інтереси:)). Але це коли притиснуть. До того він палець об палець, жодної копійки із заробленого тим ЗМІ не принесе.
Дрібний бізнес - це коли є клепка в голові й встановлюєш відносини вчасно. Дрібне барижництво - це коли торгуєш одноманітним смердючим китайським барахлом на клаптику метр на метр, а потім верещиш, що тебе не захищають.
Так тобі ніхто нічого і не винен. А про професійність будеш говорити тоді, коли будеш робити справу, ще й перетворювати на краще простір навколо себе за свій власний кошт, а не експлуатувати його, перетворюючи на нужник.

Суп | 2009-04-10 12:49

Статья заказная! Чи Василю навішали лапши!
  Чому тобі Василю не поспілкуватись з самими продавцями на Ринку?
Документацію замовляли за рахунок продавців! А не за рахунок "Сервіс-Центр", реконструкцію теж будуть робити за рахунок підприємців!
Але є одне АЛЕ! Робить це хочуть через посередника, а не напряму через підрядника, та й ще так щоб не було ніякого зв’язку між підприємцями та тими хто буде робити реконструкцію. Ціна на Бутіки - остаточно не встановлено, як і ОРенду за них.
І того Земля -орендарів, будують там за рахунок підприємців, і оренду за ті ж самі Бутіки(які збудовані за рахунок підприємців) будуть стягувати теж не дешеву, а як належить, якби вони за свої кошти їх будували, а також асфальтування і всі роботи теж за рахунок підприємців!!! Та й ще збори ринкові теж будуть. І відповідальності Тих хто будує за гроші Підприємців перед САМИМИ ПІДПРИЄМЦЯМИ ніякої юридично нема(ОТОГО І ВНОЧІ ЦЕ РОБИЛИ)!
ОСЬ Вам частина історії.
Журналістам дуже великий мінус, адже тут видно точна лінія яка відстоюється у цих заказних публікаціях! Не беручи до уваги людей! Можу дуже велику публікацію створити на цю тему, але то не моя робота.Дуже погану що, VAL.UA і GOROD.CN.UA не мають ніякої об’єктивності, а також професійних журналістів.
закрити