Останнє оновлення: 17:22 понеділок, 28 вересня
Ласкаво просимо в коробку!
Ви знаходитесь: Політика / Чернігів / Будинок збудували, комунікації забули. ФОТО
Будинок збудували, комунікації забули. ФОТО

Будинок збудували, комунікації забули. ФОТО

Історія багатостраждальної новобудови по вул. Белова, 31 у Чернігові довга і цікава. Люди придбали квартири ще у червні 2005-го. За першочерговим договором будинок мав бути зданий у кінці першого півріччя 2006-го.

Але фірма-забудовник ЗАТ СК „Укренерго” вела будівництво повільно та не мала достатнього фінансування. Пайщиків змусили переоформити договори. Дату здачі перенесли на грудень 2006 року.

У листопаді того ж року представник кампанії „Укренергобуд” Юрій Матвєєв та КП „Чернігівбудінвест” Михайло Коломот пообіцяли мешканцям ввести будинок в експлуатацію в червні 2007 року.

Потім цю дату знову перенесли на грудень 2007-го.

Але чернігівці, які внесли певний відсоток вартості житла ще й досі не заселилися в квартири, де вони мали жити вже понад півтора роки.

У січні 2008 року вони звернулися до громадської приймальні „Сила громади”. Настрій людей важко описати. Частина з них взяли кредити або запланували продати своє старе житло та підписали попередні договори. Та й суми попередні внесли по 5-7 тисяч гривень.

Але на той час ніяке будівництво взагалі не велося!

Було підготовлено та направлено ряд звернень до прокуратури і міської влади. Відбулося кілька зустрічей з представниками міськвиконкому… Навіть СБУ зацікавилася історією будинку.

Після цього була встановлена нова дата здачі будинку – квітень 2008 року.

І ось знову до громадської приймальні звернулися ініціатори січневого звернення. Багатостраждальний будинок на Белова, 31 нарешті збудували! Але… Збудувати збудували, та «забули» провести необхідні комунікації.

Традиційно, в квітні будинок був ще недобудований. А 21 травня відбулося засідання робочої комісії, яка виступає проміжною, перед тим, як державна комісія має приймати будинок.

Виявляється, до збудованого будинку так і не провели каналізацію, відсутні газ та гаряча вода, працює лише один ліфт тощо.

Представники комунального підприємства „Чернігівбудінвест” стверджують, що вони вживають всіх можливих заходів, щоб пришвидшити процес будівництва та відповідають лише за технічний нагляд. Люди звинувачують підприємство в бездіяльності.

„Чернігівбудінвест” киває в сторону інвесторів – ТОВ „Чернігівський завод будівельних матеріалів” та ЗАТ БК „Укренергобуд”. Ті запевняють, що немає коштів та просять людей почекати ще кілька місяців…

Логіка така – чекали 2 роки, почекайте ще 4 місяці.

А людям байдуже, хто винен – вони хочуть заселитися в свої квартири. Що згідно з договором мало статися 2 роки тому! І щоб газ там був, і вода, і каналізація…

Може владі треба більш уважно підходити до вибору інвесторів під час будівництва житлових будинків?

P.S. В цьому будинку вже продають квартири. Принаймні, відповідна реклама на ньому розміщена. Але на питання, коли люди зможуть заселитися в квартири, відповідь ніхто не дає.

Анатолій ВЕРБИЦЬКИЙ,
Чернігів Громадський

закрити

Додати коментар:

SVOBODA.FM - LIVE!
Listen on Online Radio Box! SVOBODA.FM

Архів прямих трансляцій на YouTube: YouTube.com/holovatenko

SVOBODA.FM на Apple Podcasts

Реклама на сайті SVOBODA.FM
Фотоновини

  Баскетбольний майданчик на Шерстянці

Ліза ПЕТРЕНКО