Останнє оновлення: 16:50 вівторок, 2 квітня
IT
Ви знаходитесь: IT / Україна / Як підключити монітор до ноутбука чи комп'ютера?

Як підключити монітор до ноутбука чи комп'ютера?

Монітори використовуються не лише власниками стаціонарних комп'ютерів, дуже часто їх встановлюють як другий екран ноутбука.

З підключенням монітора до ноутбука або комп'ютера впорається будь-яка людина, оскільки таке завдання не потребує спеціальних технічних знань. Єдине, що може спантеличити - вибір правильного кабелю і стандарту підключення.

Тому перед покупкою слід ознайомитися з основною інформацією щодо методів передачі відеосигналу, які використовуються сучасними екранами.
Типи портів
Головною проблемою при підключенні монітора на ноутбуку є вибір відповідних кабелів, призначених для передачі зображення. Вони, як правило, відрізняються своїми технічними можливостями, що особливо важливо у випадку моніторів, що підтримують дуже високу роздільну здатність та частоту оновлення екрана.
Аналоговий D-Sub (VGA)
Роз'єм D-Sub має характерний синій штекер із двома гвинтами, які утримують його на місці під час підключення. Пристрої, використовують цей стандарт, зазвичай є старі моделі моніторів, т.к. у сучасній техніці він зустрічається дуже рідко. Максимальна роздільна здатність, що підтримується D-SUB, становить 2560х2048p. Однак більшість дисплеїв, оснащених цим портом, відображатимуть зображення з роздільною здатністю 1080p (1920х1080p). Варто пам'ятати, що сигнал D-Sub є повністю аналоговим, тому він схильний до перешкод, а також не забезпечує глибину кольору і чіткість зображення, які надають цифрові з'єднання.
Цифрове підключення DVI
Донедавна класичний цифровий порт DVI можна було знайти на кожному комп'ютері та РК-моніторі. Сьогодні його все частіше замінюють роз'єми HDMI та Display Port. Однак DVI повністю сумісний з цими стандартами, тому будь-який користувач зможе легко знайти кабелі та перехідники, що дозволяють підключити, наприклад монітор 24 дюйми до комп'ютера, що має тільки вхід HDMI. Максимальна роздільна здатність екрана, що підтримується DVI, становить 2560х1600p з максимальною частотою 60 Гц. Геймерам з екранами високої роздільної здатності краще відмовитися від цього типу підключення.
Цифрове підключення HDMI
HDMI є загальновизнаним стандартом передачі відео та звуку. Такими портами оснащені всі ігрові приставки, проектори та телевізори. Максимальна якість зображення багато в чому залежить від типу кабелю та можливостей монітора.
Базова версія кабелю HDMI (версія 1.4) підтримує роздільну здатність 720p, 1080i, а також 1080p, 1440p і 4K. В останньому варіанті (4K) він пропонує частоту екрана лише на рівні 30 Гц. HDMI 2.0 (доступний у версіях 2.0./2.0a/2.0b/2.1) дозволяє грати в роздільній здатності 4K і UltraHD при частоті 60 Гц. Варто відзначити, що оптимальний варіант кабелю для монітора зазвичай знаходиться у коробці з обладнанням.
Цифрове підключення Display Port
Роз'єм DisplayPort — це також один із популярних способів передачі цифрового зображення та звуку на ПК. Мініатюрні рознімання mini DisplayPort зустрічаються в основному на ноутбуках. За своїми можливостями дана технологія схожа на HDMI, а кабелі, що перетворюють сигнал DP HDMI доступні у продажу повсюдно. Варто врахувати, що перетворення сигналу немає зворотної сумісності, тому щоб підключити комп'ютер з HDMI до монітора Display Port, знадобиться спеціальний адаптер/конвертер.
DisplayPort версії 2.0 підтримує максимальну роздільну здатність 16K і 4K, а також частоту 90 Гц. Кабель передає передає восьмиканальний аудіосигнал, але якщо використовувати адаптер HDMI нижчого стандарту, ці можливості будуть обмежені.
Підключення USB-C та адаптери
У нових ультрабуках та деяких ноутбуках виробники часто відмовляються від установки в них звичних роз'ємів Display Port або HDMI, залишаючи один або два порти USB-C/USB 3.1. Однак завдяки новим стандартам вони також без проблем передають цифрові відео- та аудіосигнали у дуже високій якості. Щоб підключити комп'ютер до монітора, рекомендується використовувати перехідники та адаптери.
Підключення монітора до комп'ютера або ноутбука та його налаштування
Сучасні монітори легко підключаються навіть при увімкненому комп'ютері, при цьому абсолютно не потрібне встановлення будь-яких драйверів. Екран автоматично виявляє операційну систему та буде готовий до роботи за лічені секунди.
На панелі керування Windows можна знайти основні настройки комп'ютерного монітора. Для цього достатньо клацнути правою кнопкою миші на робочому столі та вибрати "Налаштування екрана" у контекстному меню. Тут знаходяться найважливіші функції, такі як зміна роздільної здатності та частоти оновлення екрана, а також можливість вибрати підключений до ноутбука монітор як другий або основний екран.
Доступ до розширених опцій, що дозволяють змінювати розмір зображення, контрастність або насиченість кольору, знаходяться в контекстному меню обладнання, яке зазвичай доступне після натискання спеціальної кнопки і запуску екранного меню. Деякі виробники також надають безкоштовні програми, за допомогою яких можна керувати монітором з мобільного телефону.

 


Фотоновини

  Stella Sezon та Constantine представили модну українську музику в Лондоні

SVOBODA.FM