Останнє оновлення: 17:58 середа, 5 серпня
життя мобільне
Ви знаходитесь: IT / Україна / Зміна оператора зв'язку зі збереженням номера. Для чого треба і на чому "дурять"?
Зміна оператора зв'язку зі збереженням номера. Для чого треба і на чому дурять?

Зміна оператора зв'язку зі збереженням номера. Для чого треба і на чому "дурять"?

З першого травня українці можуть змінити мобільного оператора і залишити при цьому свій номер телефону.

Послуга називається MNP, яка українською перекладається як "портативність мобільного номера". Причому, літера M тут є ключовою. В ній, власне, і ховається уся хитрість. Адже в Україні є як мобільні, так і фіксовані (прямі міські номери). Так от, забрати у Ахметова (Укртелеком) свій міський номер з крутою абонкою і перенести його в Інтертелеком не вийде.

Отже, послуга поширюється ЛИШЕ на номери з мобільним кодом, хоча у українців зазвичай є по 2-3 сімки і так.
Поверхневий аналіз ринку, що склався на даний момент, каже, що ця послуга в першу чергу дуже вигідна самим операторам. Бо дешеві дзвінки в мережі з часом мають зникнути через втрату прив'язки кодів до операторів. А показник виручки оператора з одного абонента має зрости.
До речі, до ситуації дешевих дзвінків всередині мереж оператори прийшли тому, що "надурили самі себе". Спочатку вони ввели так звану плату за з'єднання і закріплений на законодавчому рівні дорогий Інтерконнект. Останній був ще й узаконеною боротьбою з малими операторами.
Отже, два потужних оператора робили взаємозаліки по вхідних дзвінках у свої мережі, а на абонентах заробляли фактично "на рівному місці".
Але замкнене коло розірвала свого часу поява на ринку альтернативного оператора Life:), який встановив "нуль в мережі" за помірну абонплату і навіть дозволив заробляти на вхідних дзвінках. Згодом, нові правила гри перейняли і ті, хто почувався дуже затишно. Аби не втратити абонентів. Таким чином дзвінки сильно здешевшали, абоненти закрилися в своїх мобільних мережах і придбали по 2-3 сімки.
Але ж операторам заробляти потрібно!
Отже, під соусом повної "мобільної свободи абонента" подається нова послуга MNP, у результаті впровадження якої доходи мобільних операторів мають знову зрости.
І ще раз нагадаємо, що це не означає, що ваш прямий міський номер (крім домашніх це ще і бізнес-номери вашого підприємства) стає вашим. На жаль, це зовсім не так. Тут кріпацтво "з прив'язкою до олігарха" залишається. Хочеться свободи, гнучких тарифів і конвергентності - міняйте і прямий номер разом з оператором . Але в такому випадку думайте по старих бізнес-партнерів!
Але, якщо ви все-таки вважаєте, що для вас і для вашого мобільного номера ця послуга є актуальною, розповідаємо як це робиться
Крок перший. Переконайтеся у старого оператора, що ви ідентифіковані . Якщо ви просто купили сімку і користуєтеся нею, вам потрібно піти в офіс до оператора, дати йому паспортні дані, щоб він закріпив номер за вами.
Крок другий. Звернутися до оператора, послугами якого ви тепер хочете користуватися. Змінити оператора можна навіть онлайн. У мобільних операторів є свої додатки і сайти для цього.
Або ви можете звернутися в найближчий сервісний центр і замовити послугу.

 

Коментарі (2)

SVOBODA.FM | 2019-05-06 00:56

Taras
Порада дуже проста. Нічого міняти не потрібно. Просто залиште собі в смартфоні дві сімки Водафон і Київстар. А для користування голосовими послугами lifecell встановіть месенджер BiP.
Посилання у плеймаркеті:
https://play.google.com/store/apps/details?id=com.turkcell.bip
З нього зможете дзвонити як зі звичайного телефона. Той самий тариф, тільки IP-виклик через Інтернет.
Сподіваємося, пакетних хвилин вистачить, аби встановити безумовну переадресацію вхідних на Київстар чи Водафон.

Taras | 2019-05-05 23:59

Таке питання: хочу розібратися у цій новації. Мій випадок: маю три активні сімки: водафон, київстар, лайф. трисімковий смартфон змінив на 2-сімковий. 3-тя сімка (водафон) в іншому апараті. Хотів би залишити собі 2-ох операторів лайф і київстар (бо на них є важливі прив*язки), а от від Водафону я б наче й відмовився взагалі, але я б був не проти зберегти свій водафон-номер, який мають багато моїх знайомих. Я можу за новою послугою зі збереженням водафон-номеру перейти до лайфу, але що мені це дасть? Ще одна сімка від лайф і оплата? Що порадите? на лайфі всі родичі - тож хочу залишатися. від київстару інтернет плюс іще різне, а як дешевше зберегти водафон-номер, але піти від водафону?
закрити

Додати коментар:

SVOBODA.FM - LIVE!
Listen on Online Radio Box! SVOBODA.FM

Архів прямих трансляцій на YouTube: YouTube.com/holovatenko

SVOBODA.FM на Apple Podcasts

Реклама на сайті SVOBODA.FM

SVOBODA.FM - LIVE!
Фотоновини

  Секрет щастя або Квіти чотирьох поколінь

SVOBODA.FM

RedTram
Загрузка...
Північний вектор