Останнє оновлення: 17:36 середа, 19 грудня
Зв'язок і право
Ви знаходитесь: IT / Україна / Держава позбавляє українців анонімності в стільниковій мережі
Держава позбавляє українців анонімності в стільниковій мережі

Держава позбавляє українців анонімності в стільниковій мережі

Держава зацікавлена в тому, щоби знати якомога більше про всіх мобільних абонентів.

Якщо порядок ідентифікації стільникових користувачів спростити, то це дасть поштовх до розвитку нових – зокрема, фінансових – послуг. Головне, щоби цей крок не виявися початком «закручування гайок».

Національна комісія регулювання зв’язку та інформатизації (НКРЗІ) виступила з наміром змінити порядок реєстрації пріпейд-абонентів. Це близько 95% всіх користувачів стільникового зв’язку України. Про це сьогодні повідомила прес-служба відомства.

НКРЗІ запропонувала значно спростити спосіб, за допомогою якого абоненти змогли би пройти реєстрацію. Наприклад, комісія вважає за доцільне запровадити подачу заявки в електронній формі.

Свої наміри регулятор пояснив зростаючими загрозами, які несе поширення онлайн-сервісів, а разом із ними – збільшуються ризики шахрайства. Тому варто змінити механізм реєстрації мобільних абонентів, щоби захистити їхні особисті дані та фінанси від зловмисників.

Трійка найбільших операторів загалом підтримала намір НКРЗІ.

У Київстарі вважають, що ідентифікація надасть змогу абонентам у разі потреби швидко заблокувати свій номер. Тоді шахраї не зможуть провести верифікацію з банківською установою та вкрасти кошти з банківського рахунку жертви.

Онлайн-реєстрація з використанням електронного цифрового підпису або Mobile ID – це витратний, однак правильний процес, вважають у компанії Vodafone Україна. А от до спрощення процесу реєстрації оператор поставився із застереженнями. В компанії переконані, що його потрібно проводити з урахуванням усіх можливих ризиків. Щоби виключити випадки зловживань, коли хтось навмисне або випадково назветься чужим ім'ям. Якщо ж потім ця людина скоїть якусь протизаконну дію, то складнощі можуть виникнути і у того, чиїм ім'ям назвався зловмисник, і у правоохоронних органів при його пошуку.

lifecell підтримав ініціативу регулятора. Оператор зазначив, що в Євросоюзі давно існує загальноприйнята та цивілізована практика, коли при купівлі припейд-картки абонент проходить реєстрацію. Однак lifecell не погодився із НКРЗІ щодо масового характеру шахрайських дій із особистими даними мобільних користувачів. Радше, самі абоненти надають зловмисникам свої дані.

Голова правління Інтернет Асоціації України Олександр Федієнко вважає, що оператори й зараз мають достатньо способів для запобігання шахрайству.

«На мій погляд, із введенням цього, наголошую, добровільного механізму для абонента ситуація кардинально не зміниться. Скоріше за все, це проміжна дія, щоб у подальшому цю норму зробити вже обов'язковою для оператора», – висловив припущення він. Тобто, стільникові компанії не зможуть уже продавати пріпейд-пакети на умовах повної анонімності, як зараз.

закрити

Додати коментар:

SVOBODA.FM - LIVE!
Listen on Online Radio Box! SVOBODA.FM


Архів прямих трансляцій на YouTube: YouTube.com/holovatenko

Реклама на сайті SVOBODA.FM


SVOBODA.FM - LIVE!
Фотоновини

  Подарунки «від Миколая» доїхали до роти «Чернігів» у Маріуполі

SVOBODA.FM

RedTram
Загрузка...
Північний вектор