Останнє оновлення: 10:26 субота, 21 липня
Техніка і програмне забезпечення
Ви знаходитесь: IT / Україна / Фермери стають хакерами, щоб самим ремонтувати «John Deere»
Фермери стають хакерами, щоб самим ремонтувати «John Deere»

Фермери стають хакерами, щоб самим ремонтувати «John Deere»

Фермери, зокрема у США, активно використовують розроблене українцями програмне забезпечення для того, щоб зламати замки в тракторах «John Deere».

Чорний ринок хакерських зламів відомих тракторів зараз у розквіті.

Так фермери намагаються боротися із «драконівськими» замками, які виробник встановлює на свої трактори, через що фермер не може сам ремонтувати свій трактор «несанкціоновано».

Фермер повинен зробити ремонт тільки через виробника і тільки через ліцензію. Фермери вважають це загрозою своїй незалежності, а подекуди й успішному веденню справ, коли через поламаний трактор немає можливості вести господарську діяльність.

«Польові роботи не терплять очікування – поки прийде дилер від фірми й обстежить техніку. І дасть вказівку, що і як ремонтувати», – скаржаться фермери.

Їхні найгірші очікування – що компанія John Deere може вимкнути трактор дистанційно в разі виявлення порушень, і з цим нічого не можна буде вдіяти.

Зараз фермери масово зламують програмне забезпечення своїх тракторів, адже до цього вони не могли зробити навіть дрібний ремонт.

Така прошивка поширюється на піратських форумах. Вхід туди був можливий лише за платними запрошеннями. Там американські фермери намагалися знайти спосіб «розблокувати» свої трактори. Як розповіли учасники форуму, більшість ПЗ зламується у Східній Європі (Україні та Польщі), а потім продається американським аграріям.

«Якщо фермер купив трактор – то це його власність, і він може робити з ним все, що завгодно», – заявляють користувачі програм зламу ліцензійної угоди.

закрити

Додати коментар:

SVOBODA.FM - LIVE!
Listen on Online Radio Box! SVOBODA.FM


Архів прямих трансляцій на YouTube: YouTube.com/holovatenko

Реклама на сайті SVOBODA.FM


SVOBODA.FM - LIVE!
Фотоновини

  Слухайте «Вечерю на Свободі» про… синагогу в молодіжному театрі

SVOBODA.FM

RedTram
Загрузка...
Північний вектор